חי בתמונות

עירד נושם את הטבע, אוהב חיות, בעיקר ציפורים, ומתעד אותן. הוא מאמין שהצילומים יעזרו לשמר את מה שנשאר. לפני שהכל ייעלם.
אהבתי את התמונות של עירד, ונתתי לו משימה לא פשוטה בכלל: לבחור שלוש.

בחורה עם מחשב נייד

לעירד סולניק יש אהבה עצומה לבעלי חיים. במקרה או שלא במקרה נחשפתי לתמונות המדהימות שלו במקרה, ומאז אני מחכה לכל תמונה חדשה.
מגיל צעיר הוא גילה עניין בטבע , מאז שהוא זוכר את עצמו עבד בכל דבר שקשור לעבודה חקלאית בכלל ועבודה עם חיות בפרט.
כבר כשהיה בן שש התחיל ללכוד נחשים. במהלך השנים עירד הציל חיות פצועות, שיקם כנפיים שבורות, וגידל עשרות חיות בר ומאות נחשים.
לאחרונה החליט להתמקד בצילום כמקצוע ובעיקר להשתמש בידע שיש לו על עולם הטבע כדי לתעד עולם הולך ונעלם.
לעירד יש תקווה לשמר את הנכחד.
כמו שהוא אומר, כדאי לצלם לפני שזה יעלם.
בימים אלו עובד עירד כצלם ומדריך צילום בטבע, ומעביר את המוטו הזה גם למודרכים שלו.
נתתי לו משימה קשה: לבחור שלוש מתוכן. הנה הבחירות שלו.

עייט צפרדעים צעיר

למה דווקא ציפורים?
בארץ שלנו זה "הגביע הקדוש של הצלמים". בכל פורום צילום יש תת-פורום ציפורים. אין לנו פה בישראל הרבה חיות. אין דובים כמו בארצות הברית ואריות כמו באפריקה. ציפור היא מאוד יפה מבחינה ויזואלית – תחשבי על זה: היא עפה. זה מדהים!
איפה אתה מוצא את כל החיות שאתה מצלם?
אני תמיד מתעסק עם בע"ח, אני אוהב את זה, אחרי העבודה לפני העבודה  – כל רגע פנוי שיש לי אני יוצא לטבע. אני מחפש את המקומות שאנשים לא מתקרבים אליהם, איפה שיש מקורות מזון לחיות רעבות – אפילו ביוב. אני מכיר את החיות, יש לי את הסבלנות לשבת במקום אחד ולחכות שמישהו מעניין יופיע. לפני שבוע ראיתי עורבני לבקן, אז חזרתי לאותו מקום וחיפשתי אותו. אנשים תמיד רוצים לראות את מה שנדיר.

אנפה בשם לבנית קטנה בשעת הזריחה

למה בחרת דווקא את התמונה הזו?
נתת לי משימה קשה במיוחד, יש לי המון תמונות וקשה לבחור. כל יום כמעט אני מצלם משהו שהוא מדהים בעיניי. זו תמונה חדשה שלי שאני אוהב במיוחד. את שלושת התמונות שבחרתי צילמתי פה בישראל. אני מרגיש מחובר לעולם הציפורים בארץ.
פוטושופ – טוב או רע?
לי אישית זה מפריע שאני צריך לתקן תמונות שהן לא נראות מושלמות. אם משנים את תמונה בצורה דראסטית – אז סתם חבל, כי זה לא נאמן למקור. השינויים שאני עושה  הם בעיקר כדי שבסופו של דבר התמונה תיראה בדיוק כמו שראיתי בעיניים שלי.

נץ מצוי אחרי שתפס דרור מצוי

מתי היה הרגע בו ידעת מה תעשה כשתהיה גדול?
אני לא בטוח אם הרגע הזה כבר הגיע. לגבי הצילום, ראיתי שהולך לי אז התחלתי לעשות את זה. ראיתי שאני טוב בזה. למרות שזה מקצוע שיש הרבה אנשים שמתפרנסים ממנו, אני מרגיש שאני מסוגל לעשות דברים שאחרים לא עושים – אז אני רץ עם זה בצורה שלי.
עוד תמונות מרהיבות ניתן למצוא בעמוד הפייסבוק האישי של עירד.