חיתוכי יהלומים והתאמתם לטבעות אירוסין

טבעת אירוסין - זיו אור

יהלומים הם חבריה הטובים של כל איש ונראה כי כל אחד הייתה רוצה לענוד תכשיט יפיפה עם יהלומים נוצצים מכל עבר. א כמו בכל מוצר אחר, ישנם איכויות שונות של יהלומים וצורות חיתוך שלהם יש השפעה רבה על מחיר היהלום ועל המראה שלו. איכות היהלומים נקבעת על פי מספר קריטריונים כמו – משקל היהלום, מידה הצלילות שלו, צבעו וגם על פי חיתוך היהלום.

כאשר מדברים על טבעת אירוסין, נראה כי כל גבר היה מעוניין להעניק לאהובתו טבעת עם יהלום גדול ונוצץ, אך חשוב לזכור כי לכל דבר יש מחיר. כמובן שלא כל טבעת אירוסין חייבת להכיל יהלום, אבל ביום מיוחד ונצחי שכזה, חשוב להשקיע ביהלום נוצץ ויפה, גם אם הוא באיכות פחות טובה.

המטרות של חיתוך היהלום

כפי שאמרנו, לחיתוך היהלום יש השפעה רבה על איכות היהלום שבאופן אוטומטי משפיע גם על מחירו, לכן חשוב להבין מה המטרות של חיתוך היהלום. לחתוך יש שתי מטרות עיקריות: המטרה הראשונה היא – מקסום גודל הטבעי של היהלום ושמירה על מינימום פחת של החומר היקר, כלומר ככל שהיהלום יהיה יותר טבעי בגודלו, כך החיתוכים יהיו מזעריים והוא ישמור על האיכות והמראה שלו. המטרה השנייה – להבליט את יופי היהלום ולאפשר לו להיראות מושלם מכל צידיו עם ברק מיוחד.

טבעת יהלום זיו אור

כיצד מתבצעים חיתוכים בטבעת אירוסין עם יהלום?

את החיתוכים מבצעים בעלי מקצוע כמו יהלומנים המומחים בטיפול ביהלומים והם יוצרים את החיתוך על ידי ציוד מיוחד המאפשר להם להגיע לרמת גימור מושלמת. את החיתוך מבצעים בגוף היהלום על מנת לגרום לו לזהור מכל צד ובכל מבט של קרני האור. החיתוכים הפופולריים בטבעות אירוסין הוא – חיתוך עגול או חיתוך מרובע שנקרא – פרינסס.

טבעות יהלום זיו אור

ככל שהחיתוך של היהלום יהיה מקצועי יותר כדוגמת – חיתוך סימטרי ומלוטש ברמה גבוהה ויאפשר השתברות של קרני אור מכל צידיו, כך היהלום יהיה יותר איכותי, בוהק ומחירו יהיה גבוה יותר. את מחיר היהלומים קובע שמאי יהלומים אשר מתבונן היטב על חיתוך היהלומים ומתמחר אותם על פי איכות החיתוך.

לפרטים נוספים בקרו באתר הבית של: זיו אור – טבעות אירוסין