חיית חלומות

שיניתי את חיי ללא הכר והיום אני חולמת לעזור לשנות לטובה חיים של ילדים ובני נוער בכל הגילאים. לתת להם הזדמנות להביע את עצמם, להתחבר לכוחות בתוכם ולהסתכל לחיים בלבן של העיניים בביטחון וחיוך גדול.

קורס רייקי 1+2 עם האחייניות המופלאות שלי 2018
מילדותינו המוקדמת אנו מתעצבים לאדם שאנחנו ולצד חוויות נפלאות עוברים לעיתים גם חוויות לא הכי נעימות או אף טראומות שנשארות איתנו שנים רבות. אם היו בידינו כלים להתמודד מגיל צעיר עם סיטואציות כאלה יש סיכוי גדול שהיינו עוברים אותן מחוזקים, בריאים ומודעים הרבה יותר ללא סבל ומאבק.
אין אדם שלא נושא איתו טראומות או משקעים. גם אני.

כמה מהמשקעים הגדולים שלי נוצרו בחיפה. למדתי תוכנה בפקולטה למדעי המחשב בטכניון, מוסד ופקולטה שלכל הדיעות מגיעים יחד עם לחץ כעסקת חבילה. הגעתי תלמידה מצטיינת מתיכון בנהריה ועדיין לא פסחו עלי החרדות מבחנים, תחרותיות, פחד מכישלון ומה לא. צלחתי את הלימודים בגאון אבל הגוף זוכר.

 
כל הסטרס שעברתי שם התגבש עם השנים והפך למיחושים פיזיים כרוניים, תבניות חשיבה מונחות פחד ועוד דברים שלא שירתו אותי אבל רק לאחר שנים רבות ייחסתי אותם לאותה תקופה. ביליתי יותר מעשור בחיי בחיפוש וחקירה של שיטות טיפול קונבנציונליות ואלטרנטיבות שיעזרו לי לרפא את הגוף והתודעה שלי ולחיות חיים בריאים ומאוזנים יותר. עברתי חתיכת דרך והיום אחרי 15 שנים כמתכנתת בהייטק, חלום גדול ששמרתי לפנסיה הפך למציאות.

חלומה של כל מתכנתת - 3 מסכים, 2 מחשבים ומקלדת אחת, חברת וויבס אודיו, 2011
           חלומה של כל מתכנתת – 3 מסכים, 2 מחשבים ומקלדת אחת, חברת וויבס אודיו, 2011

היום אני מטפלת הוליסטית ומנחת קורסי רייקי וסדנאות מודעות. אני מאושרת, בריאה ומסופקת יותר מאי פעם וכל מה שאני רוצה לעשות זה להעביר את הטוב הזה הלאה ובגדול. חלק מהחזון שלי הוא להגשים חלום מאוד ערכי עבורי שמעסיק אותי כבר שנים רבות, לכתוב ולהכניס תוכנית לימודים מהפכנית למשרד החינוך המיועדת לגילאי גן ועד לכיתה י״ב.

אני רוצה להושיט יד תומכת לילדים ולנוער שלנו ולהראות להם שאפשר גם אחרת, לעזור להם להתעצב לבני אדם בריאים, חזקים ובטוחים בעצמם, שלא פוחדים להישמע. לעודד אותם להגשים את החלומות שלהם כאן ועכשיו ולהעניק להם כלים פרקטיים להתמודדות עם לחץ, חרדות, הפרעות קשב וריכוז, דכאונות, חרמות, השפלות ואפילו אובדן יקרים.

התוכנית, כפי שאני רואה אותה בעיני רוחי, תהיה מבוססת פן חווייתי בעיקר, מדיטציות דמיון מודרך להשגת רוגע ומיקוד, לימוד תרגילים ליישום יומיומי שיעזרו להסתכל על החיים ולהתמודד איתם בדרך טובה יותר. התוכנית תשלב שיחות ותאפשר שיתוף, כך התלמידים יוכלו ללמוד האחד מהתמודדויות השני, לשאוב מכך כוחות ולראות שכולנו דומים בסופו של דבר. אחת המטרות הגדולות של התוכנית שלי היא להאיר את עיניהם להיותם אדם הוליסטי ולאמץ גישה הוליסטית לחיים.

יצאתי להביא לו כוס מים וככה מצאתי אותו כשחזרתי. טוהר, הבודהה האלוף שלי
                יצאתי להביא לו כוס מים וככה מצאתי אותו כשחזרתי. טוהר, הבודהה האלוף שלי

למדתי לבקש עזרה כשצריך וכאן אני צריכה מנוף ענקי שיעזור לחלום הזה שלי להתרומם. מסתבר שהמנוף שלי היא אישה בשם מיכל עוז-ארי לשם. אנחנו לא מכירות ועם זאת היקום הפגיש אותי עם אישה נוספת מקסימה, אלה שלומקוביץ שממנה למדתי על קיומו של המאגר הירוק במשרד החינוך. יחידה שבין היתר מופקדת על ניהול מערכת התכניות החינוכיות החיצוניות הפועלות במוסדות החינוך ומי אם לא מיכל עומדת בראשה.

מיכל יקרה,
מקווה שהגעתי אלייך ואת קוראת את הפוסט, שתוכלי לעזור לי להגשים את החלום שלי ויחד נחולל שינוי.
שלך בהודיה ענקית מכל הלב,
אשרת
052-6454134

מטפלת הוליסטית ומנחת סדנאות רייקי ומודעות