חיים מושלמים / דניאל סטיל

אם ובתה נדרשות לחזור לחיות יחד אחרי שנים של חיים בנפרד. הוצאת כנרת מחזירה אותי לסופרת שקראתי לפני שנים רבות.

בחורה עם מחשב נייד

חיים מושלמים

 

כנרת 2016, 256 עמ'.

תרגום מאנגלית: אביגיל בורשטיין

הספר הראשון של דניאל סטיל שקראתי לפני שנים רבות עוד לפני היות האינטרנט, היה אלבום משפחה שיצא בהוצאת כתר. אהבתי אותו, בכיתי איתו ובזכותו המשכתי לרכוש ולקרוא עוד מספריה במשך זמן מה, אהבתי מאד עוד ספר אחד שלה ואז הכתיבה שלה התחילה להיות בנאלית וממוסחרת. שנים רבות אחר כך לא נמשכתי לספריה. עתה באדיבות קהילת הספר הסגול בפייסבוק והוצאת  כנרת, קיבלתי את הספר חיים מושלמים.

בלייז מקארתי היא אשת קריירה, העבודה היא כל עולמה. היא אשת חדשות מפורסמת , מראיינת ומסקרת אנשים ואירועים בכל רחבי העולם. היא מיומנת מאד באריזה ובמסעות ונראית מצוין.  יש לה בת עיוורת  כתוצאה מסכרת נעורים. סלימה גדלה בפנימיה מיחודת עקב המגבלות שלה ולמרות שהיא כבר בת 19, היא עדיין מתגוררת בשטח הפנימיה, כי נוח לה במקום המוכר לה כ"כ. יום אחד הפנימיה נסגרת כתוצאה מטרגדיה כלשהי וסלימה מאבדת בבת אחת את מקום מגוריה ואת המטפלת האהובה שלה. סלימה עוברת לגור בבית אמה ביחד עם מטפל.

סיימון בן ה-32 הוא יפה תואר ורב כשרונות, אבל דרך הטיפול שלו שונה מאד מהדרך בה טופלה סלימה עד עתה. המטפלת שלה פינקה אותה ועשתה הכל עבורה. כתוצאה מכך סלימה לא הסכימה להעזר במקל של עיוורים או בכלב נחיה. עם המעבר לניו יורק, הדירה של בלייז  הפכה מהפינה השקטה שלה למקום צפוף וצר מלהכיל. סימון שהגיע אליהן לזמן מוגבל, היה נחוש בדעתו ללמד את סלימה מיומנויות שעד עתה היא סרבה לתרגל.  הוא הופך את העולם של האם ובתה שגם כך היו צריכות להתרגל לחיות זו עם זו אחרי כ"כ הרבה שנים של חיים בנפרד. בלייז שרגילה לקום בארבע בבוקר ולעבוד עד מאוחר בערב מוצאת את עצמה עם נטל האחריות למחלתה של בתה בתוספת אדם זר בבית. כל זאת במקביל לשינויים בהנהלת רשת החדשות , אשר שוכרת כתבת צעירה ששואפת לרשת את מקומה.

מאחר ומדובר ברומן, ברור שיש גם סיפור אהבה שמסבך ומפתל את החיים של כל הדמויות שנדרשות להחלטות גורליות.

מזמן לא קראתי רומן רומנטי, ההעדפות שלי קצת השתנו מאז שקראתי המון רומנים והספר הזה היה לי מאד נחמד וקריא והחזיר אותי לימים שנהניתי מהז'אנר הזה.

 

 

הספר באתר ההוצאה

סיגלית בן-ישראל
כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות לאור השונות. אני תמיד כותבת בכנות את תחושותי לגבי הספרים שאני קוראת ולכם נותר רק לבחור אם הם לטעמכם או לא. שמחה לארח אתכם בבלוג שלי ואשמח אם תגיבו.