המייל ששבר אותי או החיים הם לא שחור ולבן

אני אוהבת לשבת בבתי קפה ולהקשיב לחיים של אחרים, אני אוהבת אנשים, ואני אוהבת את מה שאני עושה כי יש רגעים שהכל שווה בשבילם

חיים, אהבה, משפחה (צילום: אלה זיו)

I didn’t ask for a refund.  My horrible ex fiancé did. He doesn’t want to buy anything for these twin girls coming soon. He also returned all the diapers I ordered. He went behind my back and got into my amazon account and canceled everything.

Never in a million years would I think all this would happen.  Who cancels orders for their own babies? 

זה האימייל שקיבלתי ביוני האחרון מאחת הלקוחות שלי, אבל לפני שאמשיך רוצה קצת לספר לכם על הסיבה שאני פה.

קראתי למותג שלי Ha&Da (הא ודא, כאילו דא? ) – נכון שאני פונה לקהל אמריקאי ואין כזה דבר באנגלית, אבל רציתי שם שיוכל להכיל הרבה דברים, הרבה דברים טובים שקשורים למשפחה וחיים וסגנון, שיתאים לאנשים כמוני, לנשים כמוני, שהן גם אמהות, וגם נשות קריירה, הן גם עושות ספורט (מי אמר חצי מרתון תל אביב?) אבל גם אוהבות לנוח, אוהבות לטייל אבל אוהבות גם בית, מתרגשות מאנשים  וגם מקניות ומחפשות איכות ואמינות,  בקיצור הן הא ודא. לא שחור – למרות שאני מתה על שחור – זה מרזה, ולא לבן – באמצע, ומהכל.

חוץ מזה, זה התאים גם לליין הראשון שלי של מוצרי תינוקות כי גם HA וגם DA זה ברבורים ראשונים של תינוק, עכשיו הבנתם?

חיים, אהבה, משפחה (צילום: אלה זיו)
חיים, אהבה, משפחה (צילום: אלה זיו)

אז אני מייצרת מוצרים שיתנו מענה לצרכים של אנשים/נשים כמוני וכמוך. ולמרות שאחד הכללים החשובים במסחר אלקטרוני הוא לא להתאהב במוצר שאתם מייצרים – אצלי זה לא עובד ככה. אני רוצה להתרגש, אני רוצה להרגיש, אני רוצה לדמיין ואני רוצה שאנשים יאהבו. כל כך רוצה שאנשים יאהבו ויהנו וישתמשו.

החלק החשוב והערך המוסף שאני נותנת ללקוחות שלי הוא שירות לקוחות לעילא ולעילא. באמת, אין דברים כאלו, חותמת.  אין לקוח שיפנה אלי עם  שאלה או בעיה או היסוס ולא יקבל מענה ממני אישית ולא מעובד וירטואלי,  בדמות החזר כספי, החלפה , הנחה למוצר הבא או כל מה שירצה אותו בעצם.

נכון, שהפחד האמיתי הוא שהוא יכתוב ביקורת רעה וזה יהרוס את המכירות (נדבר על זה בפוסט אחר) אבל, אני עושה את זה גם ובעיקר כי ככה אני רוצה שעסקים יתייחסו גם אלי, כלקוחה.  לכן, כל פעם שמישהו מחזיר את המוצר אני אצה לברר מה קרה ולנסות לתקן את העוול.

זה לא קל באמזון, כי הלקוחות של אמזון הם לא שלנו, הם של "האח הגדול"  ואמזון לא משחרר מידע על לקוחות, ולא אימייל אמיתי שלהם, אלא נותן בקושי רב להעביר להם מסרים דרך מערכת פנימית שלו, שגם חוקיה משתנים מפעם לפעם – אז אני נאלצת להסתפק בזה כי אין ברירה. אני שולחת אימיילים שנשלחים ללקוח באופן אוטומטי ברגע שהמוצר יוצא אליו, וגם מוודאת אחרי כמה ימים שהכל הגיע כמו שצריך ושהוא מרוצה – ושאם יש משהו שאני יכולה לענות עליו או לעזור בו, שרק יגיד. (אגב, אני עושה את זה דרך תוכנה אוטומטית להעברת מיילים שקוראים לה נינג'ה  – גילוי נאות: מפרגנת לחבר כאן).

 אחד הפיצ'רים בתוכנת האימיילים המצוינת של נינג'ה  הוא שכאשר לקוח מחזיר מוצר לאמזון,  נשלח אליו מייל אוטומטי ממני ששואל אותו מה הסיבה להחזר, והאם יש משהו שאני יכולה לעשות כדי לתקן את המצב – שירות לקוחות מושלם כבר אמרנו?

ביוני האחרון, קיבלתי את האימייל מעלה.

עניתי  לה שאני ממש מצטערת לשמוע, ושאני מאד רוצה לעזור לה  ושלחתי לה 2 מוצרים בחינם לתאומים שעוד לא נולדו (ככה זה באמריק'ה, מכינים הכל מראש), לכתובת אחרת כדי שהאקס לא ידע.

זה מה שהיא כתבה לי לאחר ששלחתי לה את המוצרים:

Ariel, 

I can’t tell you enough how kind you are. Just told my mom about your sweet gesture. She said wow there are still kind people in this world.  Thank you again.

תקשיבו, בשביל רגעים כאלו, כשלקוחה  פותחת כך את הלב בפני וכותבת דברים קשים שעוברים עליה, ואני יכולה לעזור?

בשביל רגעים כאלו, שוות כל המיטות המתנפחות שבעולם, המתחרים, היועצים והקשיים לרגע ושלא לרגע.

כי החיים הם הא ודא Ha&Da זה וזה, גם שחור גם לבן גם למטה וגם למעלה, רכבת של הזדמנויות  ואנחנו פה כדי לחיות את הרגע הכי טוב שאפשר ואם נדע לתת רק בשביל לתת – יהיה פה יותר טוב.  היקום כבר יחזיר לנו בדרכו.

אני עוד מחכה .. אבל זה בטוח יגיע.

Ha&Da – Life, Love, Family

תעבירו את זה הלאה .

אם בא לכם להציץ, אז הנה האתר שלי:

www.haandda.com

רכבת של הזדמנויות (shutterstock וזיו זימברג)
רכבת של הזדמנויות (shutterstock וזיו זימברג)
על הא ודא
אני אריאל, ברוכים הבאים לבלוג שלי בו אלרלר על הא ועל דא, שלא במקרה, הוא גם שם המותג שלי למוצרי תינוקות ולייף סטייל (Ha&Da) . נכון שחלק מהזמן אשתף אתכם בהרהורים של יזמית בתחום המסחר האלקטרוני אבל לא רק - מבטיחה עוד הרבה, כולל פיקנטריה, סטייל ואורבניות עכשווית - כל מה שקורה סביבי במקום בו אני נמצאת בתל אביב - ואיפה שאני נמצאת הכול קורה.תאמינו לי.