חיידקים על מטוסים: כל מה שצריך לדעת

292679

292682

רוצים להגיע בריאים לחופשה?
חיידקים על מטוסים: כל מה שצריך לדעת

קרה לכם שעליתם לטיסה בריאים ואחרי שהגעתם ליעד "תפסתם מחלה" שהרסה לכם את כל החופשה? יש לזה סיבה.
תקופת החופש מגיעה וכולנו מפנטזים על חופשה של שופינג, נופים מדהימים ושקט. טיסות הלואו-קוסט פתחו את השמיים והיום כמעט כל מי שרוצה יכול למצוא טיסה וחופשה המתאימה לכיסו. לצד כל ההתרגשות, בין אם אתם אוהבים לטוס או רק מחכים לרדת מהמטוס כמה שיותר מהר, דבר אחד מוסכם על כל המומחים – המטוסים מלאים בחיידקים. המטוס הוא חלל סגור עם מעט מאוד אוורור המאכלס הרבה אנשים למשך זמן ממושך, על כן, מדובר ב"קרקע" פורייה להתרבותם של חיידקים גורמי מחלות.
אם יש משהו שכולם יכולים להסכים עליו הוא שחופשה עם מחלה היא פשוט אחד הדברים הכי מאכזבים בעולם. ולכן, המודעות לעובדה כי המטוס מלא בחיידקים היא הצעד הראשון בהגנה מפני מחלות. מחקרים מצביעים על כך שבקטריות יכולות לשרוד במשך כשבוע במטוסים.
"חיידקים על מטוסים" אמנם נשמע כמו שם של סרט אימה, אבל במציאות מדובר בכמויות גדולות של חיידקים שנמצאים בכל מקום: על הידיות, בשירותים, במושב ובמיוחד על מגש האוכל המתקפל שעל גב הכיסא. פותחים את מקום האחסון שמעל הראש שלכם כדי להכניס תיק? כן, גם שם, חיידקים.
כדי שתגיעו ליעד בריאים ישנן מספר פעולות ודרכי התנהגות שיכולים לצמצם את המגע עם חיידקים למינימום ולשמור על הבריאות.
מומחי ד"ר פישר באים לעזרה:
1. כלל מס' 1 – עולים על המטוס? השתדלו לצמצם מגע והוציאו מגבונים לניקוי המשטחים כדוגמת מגבוני אלכוג'ל של ד"ר פישר. לפני התמקמות במושב נגבו את כל סביבת מקום הישיבה שלכם: הידיות, מגן ראש, מגש אוכל, חלון, חגורת הבטיחות בקיצור כל מה שמסביבכם.
2. הימנעו ככל האפשר מישיבה במעברים. במעבר יש עוברי אורח רבים שעלולים להעביר אליכם בעזרת מגע או אפילו נשימה את החיידקים שהם נושאים עמם, השתדלו לשבת על יד החלון כדי להיות חשופים כמה שפחות.
3. השתדלו להשתמש במוצרים סגורים כמו שמיכות, כוסות חד פעמיות, אוזניות עדיף להביא מהבית.
4. מכשירי טלפון ניידים, טאבלטים ומחשבים ניידים נמצאים איתנו בכל מקום והפכו להיות אביזר פופולארי בטיסות. ככלל המכשירים החכמים מזוהמים ולכן יש להקפיד לנקות אותם באופן קבוע. כמו כן להימנע ולהשאיר אותם מחוץ לחדרי השירותים. בטיסה, מומלץ לחטא מראש את המשטח עליו אתם מניחים את המכשיר.
5. יש להקפיד לרחוץ היטב את הידיים בכל יציאה מהשירותים ולפני כל ארוחה ולהשלים את הפעולה באמצעות אלכו-ג'ל ג'ל או מגבונים לניקוי ידיים מכילים 70% אלכוהול.

סדרת Alco-Gel (אלכו-ג'ל) – הסדרה מס' 1 בשמירה על היגיינת הידיים, לניקוי מהיר ויעיל במיוחד ללא צורך במים וסבון. אלכו-ג'ל הינו הפתרון הבדוק להפחתת הסיכון להידבקות במחלות ולסיוע בשמירה על הבריאות בבית ומחוצה לו. אלכו-ג'ל הינה הסדרה המקיפה והמתקדמת ביותר מסוגה אשר פותחה במעבדות המחקר של ד"ר פישר על בסיס ידע מדעי ורפואי וניסיון מצטבר של למעלה מ- 50 שנה בתחום ההיגיינה. תכשירי הסדרה מבוססים על נוסחאות ייחודיות יעילות במיוחד המשלבות אלכוהול בריכוז גבוה (70%) לצד מרכיבים נוספים התורמים להגברת הפעילות והיעילות כנגד חיידקים ושמירה על לחות ורכות הידיים. תכשירי סדרת אלכו-ג'ל נבדקו במעבדה מוסמכת ונמצאו יעילים במיוחד לחיטוי: קוטלים 99.99% מהחיידקים שנבדקו.

בבדיקות מעבדה חיצונית ומוסמכת נמצא כי תכשירי אלכוג'ל של ד"ר פישר קוטלים 99.99% מהחיידקים הבאים:
• Escherichia coli – גורם נפוץ לדלקת בדרכי השתן, עלול לגרום להרעלת דם, דלקת ריאות ודלקת קרום המוח.
• Staphylococcus aureus – גורם לדלקת ריאות, דלקת בקרום הלב, נגעים מורסתיים בעור, עלול לגרום להרעלת דם והרעלות מזון.
• Pseudomonas aeruginosa – גורם לדלקת ריאות ועלול לגרום להרעלת דם. גורם עיקרי למחלות בבתי חולים.
• Streptococcus faecalis – גורם לדלקות בלב, במערכת השתן וכיס המרה.
• Entrobacter aerogenes – גורם לזיהומים בדרכי השתן ומהווה גורם לזיהומים שניוניים בבתי חולים.

בסדרת אלכו-ג'ל פתרונות רבים המתאימים לשמירה על ההיגיינה:
Alco-Gel ג'ל יעיל במיוחד לשמירה על היגיינת הידיים לניקוי מהיר ויעיל במיוחד ללא צורך במים וסבון. נוסחה ייחודית המשלבת 70% אלכוהול לניקוי יסודי, פרו ויטמין B5 וגליצרין לשמירה על לחות ורכות העור. בסדרה, אלכו- ג'ל 30 מ"ל עם מתלה מדליק לתיק – פתרון זמין, פשוט וקל לקחת לטיסה ולחופשה. אלכו- ג'ל מגיע במגוון גדלים וריחות נוספים.

בלעדי! ALCO- GEL WIPES מגבונים היגייניים לידיים מכילים 70% אלכוהול.
המגבונים מבד רך, וארוזים הרמטית באריזות אישיות, ומספקים ניקוי יסודי בכל מקום וזמן. למגבון פעילות כפולה גם מנקה את הידיים וגם מחטא בפעולה אחת קלה ומהירה. 20
מגבונים באריזות אישיות המגבונים אידיאליים לנשיאה בכיס, בארנק או בתיק.

אלכו-ג'ל Wipes לניקוי וחיטוי משטחים ואביזרים- מגבונים אנטי-בקטריאליים לניקוי וחיטוי משטחים ואביזרים. לשמירה מרבית על היגיינה בכל זמן ובכל מצב. ניגוב אחד וזה נקי! עומדים בתקן הישראלי לחיטוי משטחים. 20 מגבונים באריזה.

את מוצרי סדרת Alco-Gel ניתן להשיג ברשתות השיווק והפארם, בתי מרקחת פרטיים ובקופות החולים.

בד"ר פישר משלבים למעלה מ-50 שנות ניסיון, מחקר וידע רפואי בינלאומי כדי לפתח את התכשירים המתקדמים ביותר לבריאות כל בני המשפחה. תכשירי התשלובת מיוצרים במפעלי ד"ר פישר תחת בקרת איכות קפדנית, כמקובל במפעלי תרופות, על-פי תקני הייצור הבינלאומיים המחמירים תוך שימוש במרכיבים מהמתקדמים, הבטוחים והבדוקים ביותר. מפעלי ד"ר פישר הינם בעלי תו תקן הפלטינה היוקרתי של מכון התקנים הישראלי המעיד על מצוינות תפעולית ועמידה ב-5 תקני איכות מחמירים: ייצור תכשירים קוסמטיים ואביזרים רפואיים, איכות הסביבה, בטיחות וניהול מערכות. תכשירי ד"ר פישר הינם בעלי מוניטין בינלאומי ונמכרים בהצלחה בעשרות מדינות ברחבי העולם.
בעולם מלא בהבטחות אני סומכת על ד"ר פישר