חידוש שמיכות

בחורה עם מחשב נייד

חידוש שמיכות הוא תהליך חשוב מאוד ששומר עליהן איכותיות לאורך זמן. אמנם לא מדובר בתהליך פשוט לחלוטין אך הוא רחוק מלהיות מורכב, והאמת היא שהוא תלוי בעיקר בסוג השמיכה. המאמר הזה יסביר לכם כמה פרטים חשובים על חידוש שמיכות כמו כיצד זה מתבצע ומתי כדאי לבצע אותו.

למה כדאי לחדש את השמיכות?

אי אפשר להתחיל לדבר על חידוש שמיכות בלי לדבר על היתרונות בתהליך תחילה. שמיכות יכולות להיות משמעותית נוחות ואיכותיות יותר אחרי כביסה ובוודאי אחרי כביסה מקצועית. כיבוס מקצועי יכול לספק לכם חוויה שונה לגמרי ופתאום כל הריחות המוזרים שהיו לשמיכה וכבר הספקתם להתרגל אליהם, וכל הכתמים המכוערים שהיו עליה, ירדו כאילו לא היו. חשוב לציין כי חידוש השמיכות לא יתבצע בצורה דומה לכל שמיכה, יש שיטות אחרות לניקוי ולחידוש בעיקר כאשר מדובר על שמיכות פוך שנחשבות לרגישות.

מתי כדאי לחדש את השמיכות?

כדאי לחדש את השמיכות בעיקר בעונת הקיץ מהסיבה הפשוטה שהן לא שימושיות בעונה הזו. כאשר תנקו את השמיכה שלכם זה יכול לקחת יומיים רצופים ובזמן הזה לא תוכלו להשתמש בה כי היא רטובה וצריכה להתייבש. אם תבחרו בניקוי שמיכות מקצועי יש סיכוי שהניקוי והחידוש ייקחו זמן רב יותר. לכן חשוב לכבס אותן בקיץ וכדאי לעשות זאת ממש לפני שאתם מוציאים אותן. כמובן שאפשר גם לבצע את החידוש אחרי שנגמר החורף כשאתם מכניסים את השמיכות לאחסון בארון אך אם כבר אתם רוצים להרגיש שהשמיכה חדשה לחלוטין, לא כדאי להשתמש בה אחרי אחסון ארוך טווח לאחר ניקוי אלא לחדש לפני השימוש בעונה הבאה וזה כמובן בקיץ.

חידוש שמיכות פוך

חידוש שמיכות מתחיל עם תיקון

חידוש שמיכות יכול להיות הרבה יותר מורכב אם היא קרועה ויש בה חלקים שדורשים חידוש מעבר לניקוי. אין ספק שבמצב מסוים יכול להיות שלא יהיה ניתן להחזיר את השמיכה למה שהיא הייתה ולעתים המצב שלה עד כדי כך רע כך שהיא יכולה להיות לא משתלמת לחידוש.
במצבים מסוימים אמנם עדיף יותר לקנות שמיכה חדשה אך זה קורה באחוז קטן מהמקרים. בסופו של דבר גם אם יש צורך לתפור את השמיכה או להדביק לה חלק נוסף, תהליך זה יהיה נוח ומשתלם יותר מאשר לקנות שמיכה חדשה מהניילונים.

אחרי התיקון מגיע שלב הניקוי

אחרי חידוש השמיכה במידת הצורך מגיע השלב שבו השמיכה תהפוך להיות שוב נקייה ורעננה. חשוב לזכור כי התיקון מגיע בשלב הראשון ואם הוא לא יתבצע בצורה נכונה יש סיכוי טוב שהכביסה תהרוס אותו שוב, כמו למשל פתיחת תפרים או שינויי צבע.
הניקוי חייב להתבצע לפי סוג השמיכה באופן פרטני, כך למשל שמיכות פוך לא יוכלו לעבור ניקוי כמו שאר השמיכות אלא ניקוי יבש בלבד, כמו כן יש צורך להתייחס למצב השמיכה, אם מדובר במצב רע מאוד יש סיכוי שרק ניקוי יבש או ניקוי בקיטור, או בשיטות מתקדמות אחרות, יוכל לעזור לחדש אותה.

כיצד נבחר את החברה המתאימה?

אם אתם מעוניינים לנקות את השמיכה שלכם בצורה הכי טובה שיש אתם חייבים לבחור את החברה המתאימה, אחת שתוכל להציע לכם שירות אדיב ויסודי ותגבה מכן מחיר מתאים. חשוב לזכור כי החברה יכולה להיות הרבה יותר טובה אם יש לה שנות ניסיון רבות והמלצות רבות באינטרנט ולכן הבחירה תלויה בעיקר בכם אם תבצעו סקר שוק מעמיק תגיעו לחברות הכי טובות!