חטיפי רשת

אנקדוטות מזון מהעולם – רובוט-מלצר מקוריאה, אוניברסיטה לגלידה מאיטליה ואזעקה בריח וואסבי ביפאן

בחורה עם מחשב נייד

הקץ לטיפים

בקוריאה מפתחים רובוט-מלצר. "המלצרובוט" לעולם לא ישכח או יתבלבל בהזמנה, ואף פעם לא יעשה לכם פרצוף. את ההזמנה על מרכיביה השונים ניתן יהיה לבחור במסך מגע שימוקם בבטן של הרובוט, שילווה בתמונות של המנות השונות. החסרונות – מלבד איבוד המגע האישי, יהיה קשה לנדנד לו על כל מיני תוספות מיוחדות או להציק לו בשאלות כמו כמו "האם הירקות בתוספת קלויים או מטוגנים?". חוץ מזה, איפה יעבדו כל הסטודנטים?

האוניברסיטה הקפואה

"אוניברסיטה" איטלקית להכנת גלידה משגשגת לאחרונה, בעקבות המיתון הכלכלי. מספר ה"סטודנטים" שנרשמו למוסד המוקדש ללימוד מקצועי של הכנת גלידות איטלקיות משובחות, הוכפל בשנה האחרונה. התלמידים מגיעים מכל רחבי העולם: מסין ואוסטרליה ועד סודן ולבנון, לכולם חלום משותף: לחזור הביתה ולפתוח גלידרייה עילית, לאחר שלמדו את רזי המקצוע מהמומחים העולמיים. תוכנית הלימודים כוללת היכרות עם המיכשור המקצועי, הכנת גלידות בטעמים הקלאסיים ופיתוח טעמים ייחודיים, כל אחד בהתאם לטעמו של קהל הבית שלו. בין הגלידות שפותחו השנה: גלידה בטעם גבינת פרמזן, בטעם יין אדום ובטעם דגים (את הטעם האחרון יצרו הסטודנטים הסיניים, מן הסתם).

אזעקת וואסבי

מדענים ביפאן פיתחו אזעקה לגלאי עשן, המיועדת לחירשים. המדענים גילו שריחו של הוואסבי חזק כל כך, שהוא יכול להעיר אדם ישן בתוך שתים וחצי דקות מהרגע שהוא משוחרר לאוויר. מדובר בפתרון חשוב למוגבלי שמיעה, שאינם יכולים לשמוע את צפצוף גלאי העשן, אבל ניחנים בד"כ בחוש ריח מפותח. המדענים בדקו ריחות חריפים שונים (ממנטה ועד לבנדר) וגילו כי הכימיקל המצוי בוואסבי הוא האפקטיבי ביותר.

צילום:
http://www.flickr.com/photos/15100608@N03/ / CC BY-NC-SA 2.0

אוכל
מדור האוכל של סלונה. חדשות, מתכונים, ביקורות וכל מה שטעים