"חזייה חכמה" המסוגלת לזהות התפתחות של סרטן השד

בחורה עם מחשב נייד

מלאכית "ויקטוריה סיקריט" אדריאנה לימה מדגמנת "סתם" חזייה סקסית ולא חכמה… אבל יקרה אש: החזייה משובצת יהלומים ושוויה 2 מיליון$

את החזייה הזאת לא בטוח שניתן יהיה לרכוש בויקטוריה סיקריט ועל פניו זה אולי נשמע כמו גימיק בלבד: "חזייה חכמה" אשר מסוגלת לכאורה לגלות סימנים מוקדמים של סרטן השד. אבל הפיתוח הזה מגובה במחקר מדעי מתקדם ונמצא כנראה בשלבי ניסוי אחרונים. הפרסום על הפיתוח העתידני מגיע באופן לא מקרי בדיוק בעיתוי המתאים, אוקטובר הוא כידוע חודש המודעות הבינלאומי לגילוי סרטן השד.

מדובר בחזיית ספורט שבתוכה חיישני חום, המסוגלים באמצעות טכנולוגיה מתקדמת לזהות גם את שינויי הטמפרטורה הקלים ביותר, הנובעים מזרימת דם מוגברת ברקמת השד והמקושרים על פי רוב עם התפתחות גידולים סרטניים. את האינפורמציה הנאספת באמצעות הסנסורים, ניתן להעלות למחשב או אפילו לסמארטפון (באמצעות האפליקציה המתאימה) ולקבל ניתוח מיידי של התוצאות, לפיהן ניתן יהיה לדעת אם יש צורך לפנות להמשך בירור רפואי.

בדיקת ממוגרפיה (ביחד עם בדיקה קלינית של רופא), היא הדרך היעילה ביותר לגילוי מוקדם של סרטן השד, אבל יש לה גם חסרונות: תוצאות שגויות לעיתים, חשיפה לקרינה ואי נוחות בבדיקה – למען הסר כל ספק, יודגש כי זו עדיין הדרך הטובה והמומלצת ביותר נכון להיום.

כשמדובר בנשים צעירות מתחת לגיל 40, החסרונות הללו הם עוד יותר קריטיים: בגלל רקמת השד הסמיכה, בדיקת הממוגרפיה לא תמיד מצליחה לאתר גידולים בשלבי התפתחות מוקדמים. כיון שגילוי מוקדם הינו חיוני לעין ערוך בסרטן השד, היתרון המשמעותי ביותר של החזייה החכמה לפי פרסומי החברה המפתחת First Warning Systems שהיא מסוגלת לאתר גידולים בשלבים המאוד מאוד התחלתיים שלהם ובדרך לא פולשנית.

זאת ועוד, לפי ה – MedCityNews.com מדובר בגילוי מוקדם של עד שש שנים לפני שניתן יהיה לגלות את הגידול באמצעי דימות מקובלים, תוצאות שנשמעות מהפכניות ממש.

עתידני ככל שזה נשמע, הטכנולוגיה הזאת נמצאת בשלבי פיתוח סופיים וכבר עברה שלושה מבחנים קליניים משמעותיים שכללו 650 משתתפים והמבחן הסופי והאחרון צפוי להתבצע בקרוב. התוצאות כאמור היו עד כה למעלה מחיוביות. לפי פרסומי החברה, החזייה עתידה לצאת לשיווק מסחרי כבר בשנת 2013 באירופה וב- 2014 גם בארה"ב, בכפוף לאישורי ה- FDA (מנהל המזון והתרופות האמריקאי).

לא ברור כרגע אם החזייה מתוכננת לשיווק לפי מרשם רופא בבית המרקחת, או שניתן יהיה לרכוש אותה על פי דרישה בחנויות להלבשה תחתונה. בינתיים כדאי לצפות בסרט הוידאו שפרסמה החברה המפתחת, הוא מלמד דבר או שניים על סרטן השד ובסופו ניתן לראות הדמייה של החזייה המדוברת כמובן, מומלץ גם תמיד להיבדק!

http://www.youtube.com/watch?v=gtDUwWf7DVg
מתוך הבלוג של אלישבע כספי

אלישבע כספי
קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B במשפטים ו- MBA במנהל עסקים) אז היא גם עו"ד, אבל מעדיפה לעסוק במה שהיא אוהבת באמת, כתיבה ואופנה ביחד ולחוד.