חזון ודעה קדומה – פוסט ראשון בטרילוגיה

מה גורם לאדם אחד בקושי לגמור את החודש בעוד האחר מתרווח לו בנוחות ונהנה מהשפע בהתגלמותו? מי אחראי על המציאות שלנו? ומה תפקידה של התודעה? טריולוגית הפוסטים שיהפכו את המושג "גן עדן עלי אדמות" מובן, פשוט ובר השגה!

בחורה עם מחשב נייד

H39A9165-s

אני יושבת ומשתזפת ב"מיני תאילנד" שיצרתי לעצמי, נפעמת מהצמחיה הפראית ומהציפורים המזמרות במיוחד עבורי. אני לוגמת למברוסקו שנשאר במקרר מהסופ"ש, עוצמת עיניים ומרימה את קלף השבוע…

י-ז-ל

גן עדן עלי אדמות.

מדהים. מה יכול להיות מתאים יותר? בעזרת טרילוגית הפוסטים הקרובים וטכניקות פשוטות לתכנות תת המודע, מבטיחה לכם שהמושג "גן עדן עלי אדמות" ייעשה מובן, פשוט ובר השגה…

אחת השאלות שאני אוהבת לשאול את תלמידיי בשיעורים הראשונים היא מי לדעתם מקדים לראות,העיניים או התודעה? במילים אחרות, האם אני רואה אוביקט כלשהו בעיניים ואז התודעה מתרגמת אותו להבנה, או הפוך, תת המודע הוא הראשון שרואה, ומתרגם אותו לראייה פיזית באמצעת העיניים? אם בתחילת הקורס התשובות חלוקות ומגוונות, בסיומו, התשובה מאד ברורה. מתוך ניסיון אישי, כל תלמידה יודעת הלכה למעשה כיצד התודעה היא הראשונה לחזות את האוביקט, ובכך לייצר את המציאות שבסופו של דבר תהפוך לממשית, כזו שהעיניים הפיזיות אכן יראו.

בספרו  החדש "להפנט את מריה" מסביר ריצ'ארד באך כיצד כל הצהרה שיוצאת מאתנו או אמונה שנספגת בתוכנו, מהווה סוג של היפנוט. פקודה שהמח מכיר כאמת אבסולוטית אחת ויחידה. המילים הן אלו שיוצרות את המחשבה, והמחשבה לבדה יוצרת את המציאות האישית של כל אחד מאיתנו. בכל פעם שאנחנו חושבים או אומרים "אני יכול/אני לא יכול/אני מרגיש/אני מאמין", זה מעבר לאמירה, זה היפנוט. סוגסטיה.

האמת שלנו – היא בסך הכל האמונות שהסכמנו לספוג ולהטמיע בתוכנו. לא התפילות או הבקשות שלנו הן אלה שמתגשמות, אלא האמונות. החזון. החלומות!

למעשה, הדבר היחיד העומד בפני מימוש הידיעה שלנו הוא קיר מדומה או פחד משתק. ריצארד מסיים: "גישה, בחירה, רצון לממש"- זה כל מה שנחוץ כדי להמריא לשחקים….

מי שחווה היפנוט או לחילופין התקף חרדה יודע עד כמה אמיתית נראית ומרגישה החוויה. הגוף מגיב בהזעה, סחרחורות ודופק מואץ. באותם רגעים, זאת האמת הבלעדית של החרד.  כך הוא הדבר לגבי כל אמונה היושבת לה בנחת בתודעתנו. פחד ישתק ויגרום לנו להרפות את ידנו, אמונה מגבילה תחסום את המעוף והחזון שלנו. אלפי הצעות ואמונות שאנחנו מקבלים וסוגדים להן כאמת בלעדית – מנהלות אותנו. ברגע שנמתלא בהצהרות מלאות מוטיבציה ואמונות מקדמות, הן יאפשרו לתודעה שלנו לעוט קדימה ולדלג בקלילות מעל לכל מסוכה ומכשול.

חזון ודעה קדומה

כשבחרתי את השם לבלוג שלי לפני כשנתיים, בחזוני ראיתי כיצד אני מעבירה הלאה את התאוריה הרדיקלית הטוענת שאין עולם שם בחוץ. הכל מתקיים אצלנו בראש, בתודעה.  זאת האמת הרדיקלית היחידה בה אני מבקשת מכם להאמין. לאחריה הכל הופך להיות פשוט, לרבות ההבנה איך באמת יוצרים מציאות…

רובנו לא מבינים עד כמה אנחנו מאפשרים לאמונות קדומות לעצור אותנו, להגביל ולהקטין את החזון שלנו. התודעה, המכשיר המופלא הזה שמנהל את חיינו, היא המציאות היחידה המתקיימת בנו. כל הפקודות והאמונות השתולות בה, יהפכו ביום מן הימים להיות המציאות של חיינו. כאשר לאדם יש חזון, מנותק ככל שיהיה מהמציאות, אך הוא דבק בו, חי ונושם אותו בתודעתו, אלף ידיים בלתי נראות יסתנכרנו ויפעלו לטובת מימושו.

וכאן תמיד עולה השאלה, כיצד יתכן שהחומר המדיד אותו אנו צורכים ביקום הפיזי ישתנה על פי התודעה? הרי חומר הינו מוצק, מדיד וכמית?

אז זהו שלא. חומר במהותו  = אנרגיה ככל אנרגיה אחרת ביקום. תבניות של קשרים שהתודעה שלנו תופסת כחומר. דבר אינו מוצק באמת… אמנם חומר מהווה אנרגיה דחוסה מאד ומוכרת למח שלנו בדרך שיכול לתרגם אותה לאוביקט ברור, אך מאחר והוא אנרגיה במהותו, הוא עדיין פועל על פי חוקי האנרגיה הקוסמיים. והימצאותו או היעדרו, תלויים אך ורק בתודעה. במילים אחרות, אדם החי בתודעת הישרדות מתמדת,מהיד אל הפה, שקל לשקל. סביר להניח שהאמונות המובילות אותו ("לא מגיע לי"/ "כסף אינו גדל על עצים"/ "כסף הולך לכסף" ועוד כהנה וכהנה פניני חכמה…)  למרות שבמודע הוא עשוי להצהיר שמעונין ברווחה, תודעתו תמשיך לייצר לו את מה שמוכתב לה בשורת הפקודות. עוני והישרדות. בעוד חברו,עם יכולות ואמצעים דומים, אך אמונות בסיס הפוכות, בתודעתו יוכל לייצר עבור עצמו את החיים הנוחים.  גן עדן עלי אדמות.

גן עדן עלי אדמות

"אתה נמצא במקום בו נמצאות מחשבותיך. ודא שמחשבותיך נמצאות במקום בו אתה רוצה להיות" (ר' נחמן מברסלב)

כל המחסומים, הפחדים, האמונות המגבילות – הם כולם בראש שלנו. ולכן בדרך לשנות את מציאות חיינו, נתחיל עם שינוי אמונות ומחשבות.

צייר עומד מול כן הציור, רואה בחזונו את התמונה המושלמת ומתחיל למשוח במכחולו… עוד משיחה, ועוד משיחה, עד להשלמת יצירת המופת. העולם שאנחנו רואים סביבנו הוא ציורים שציירנו במברשת התודעה שלנו… כל אמונה שוות ערך לעוד משיחה… כן הציור מולכם, שפופרת הצבע והמכחול מחכה למשיחתכם, אז אם כבר לצייר את החיים, למה שלא תציירו גן עדן?

איך בדיוק זה קורה? איך התודעה הופכת למציאות פיזית? ואיך אני שולטת במידע שאני מטמיעה בתת המודע? על כך בפוסט הבא בסדרה…

אהבת אמת,

פריידי