חושך מוחלט ואני לא בבית…

מה קורה כשיש הפסקת חשמל יישובית, את מחוץ לבית והילדים כולל התינוק שלך עם בייביסיטר? חוץ מהתקפת לב, מתח היסטרי ודאגה מורטת עצבים היו גם גאווה והתרגשות גדולה. שרדתי כדי לספר..

חושך. עלטה.
זה מה שהיה אתמול משעות אחר הצהריים ועד שעות הלילה. לישוב שלם.
דווקא ביום שאני נמצאת מחוץ לבית והילדים עם בייביסיטר שהדבר היחיד שמעולם לא עשיתי זה לעדכן אותה היכן אני מאחסנת את הגפרורים..

אז אחרי שהעברתי מפגש לקבוצת ילדים מדהימה תוך כדי הידיעה שקורה משהו יצאתי לדרכי לקורס דיגיטליות בעסקים של סלונה סקול ולאומי עסקים. ההבנה של חומרת המצב שיתקה אותי. ההבנה שאין איך להכין ארוחת ערב כי הכיריים חשמליים, ואיזה מזל שחיברתי את תאורת החירום לחשמל מחדש רק לפני יומיים, אבל אין לי מושג אם היא נדלקה או שמו לב אליה. מודה שנלחצתי ורציתי להסתובב ולחזור הביתה.

שיחת טלפון אחת עם הבייביסיטר שלנו הרגיעה אותי ומילאה אותי בגאווה. הבנות האלופות שלי, אילתרו מקורות אור שלא בהכרח אני הייתי חושבת עליהם, ושלפו שלטים וצעצועים מאירים שהיו מונחים בארונות, איתרו את תאורת החירום ומיקמו מקורות אור במקומות שונים בבית (אפילו בשירותים!).

אחרי שנרגעתי, הבנתי שנועם ואני הענקנו להן מתנה גדולה. הענקנו להן את הידיעה שהן יכולות להסתדר במצבים מאתגרים מבלי להילחץ, את הידיעה שכושר האילתור שלהן הוא זה שקובע את ההתקדמות והאווירה.

בשלב מאוחר יותר כבר התקבלו תמונות של ילדי האור בבניין של חושך. ילדים מופלאים שהפכו לימון ללימונדה ופתחו במסיבת פיג׳מות כוללת, והתרוצצו בין הדירות.

התובנות שלי לערב זה:
1. אהבה תעניקו תמיד. אבל ביטחון ועצמאות חשובים כמעט באותה המידה.
2. קלילות של ילדים יכולה ליצור פלאים.
3. בחושך אפשר לראות את מה שלא רואים באור.

#באנוחושךלגרש #ילדי_האור
#לאומי_עסקים #דיגיטליות_בעסקים #saloonaschool
#המתנההכיגדולהלילדיםהיאהידיעהשהםיכולים

מנורת השילוט עם שמות הילדים ביצעה עבודתה נאמנה
מנורת השילוט עם שמות הילדים ביצעה עבודתה נאמנה וצולמה כשהגעתי וכבר דלקה הטלויזיה