חושבת להחליף גג רעפים? אולי תיקון מספיק

בחורה עם מחשב נייד

תיקון גגות רעפים יכול לשפר את איכות החיים שלך ולשדרג את המראה החיצוני של הבית. עכשיו נסביר לך מה ההבדל בין החלפה לתיקון ונבין איך בוחרים אנשי מקצוע

גג רעפים הוא חלק חשוב במבנה של הבית. אם עד היום התייחסת אליו רק בתור פריט דקורטיבי, כדאי שתזכרי לרגע ביתרונות הפונקציונאליים שהוא מציע:

  • הגנה מפני פגעי מזג האוויר
  • בידוד תרמי ואקוסטי
  • מניעת נזילות ורטיבות
  • תשתית להקמת מערכות חשמל, דוד שמש וקולטים סולאריים

השאלה היחידה היא מה עושים אם הגג מתיישן. כידוע לכל מי שעלה פעם על גג רעפים, העמידות מוגבלת ונובעת מחשיפה ממושכת וישירה לשמש. כל דריכה על רעף עלולה לשבור אותו ולגרום נזק בלתי הפיך למבנה.

החלפה מול תיקון גגות רעפים

הנטייה שלנו היא למהר ולהחליף את הרעפים השבורים. בפועל, התייעצות עם אנשי מקצוע מגלה פתרון שונה לחלוטין. ברוב המקרים ניתן להסתפק בתיקון של חלק מהרעפים ובמיקוד של העבודות. כך חוסכים בהוצאות, משפרים את העמידות של הגג בטווח הרחוק וגם מונעים עוגמת נפש. אין סיבה לשפץ את כל הבית ולהרוס קירות ותקרה בגלל רעפים שבורים. היום יש טכנולוגיות מתקדמות שיעזרו לך ולמשפחה לתקן את הגג.

תיקון גגות רעפים מתבצע במספר שלבים. בשלב הראשון תצטרכי ליצור קשר עם אנשי מקצוע, לקבל הצעת מחיר מסודרת ולהבין תוך כמה זמן הפרויקט מסתיים. זה גם השלב בו כדאי לך להיכנס לאתרי אינטרנט ולקרוא המלצות על חברות העוסקות בתחום. בשלב השני תוכלי לתאם פגישת ייעוץ ולברר האם התיקון כולל פינוי פסולת, יישור וחיזוק של הקונסטרוקציה, החלפת לייסטים ועבודות פחחות או תיקונים בארגזי הרוח לפי הצורך.

תיקון גגות רעפים

אל תבהלי מהמונחים המקצועיים

הרבה נשים מוצאות את עצמן עומדות מול שוקת שבורה בהזמנת שירותי תיקון והחלפת גגות רעפים. קחי נשימה עמוקה ואל תבהלי מהמונחים המקצועיים, בעיקר כי לך בתור לקוחה יש את כל הכוח לבצע התאמות ושינויים. היעזרי במידע העומד לרשותך והדגישי בפני אנשי המקצוע את מטרות התיקון. אל תסכימי לקבל כל הצעה ראשונית על תיקון או החלפה של רעפים. בדקי באיזה רעפים מדובר, נסי לקרוא את המפרט הטכני ובררי על תקופת אחריות.

השלבים האחרונים של תיקון גג רעפים כוללים את ההנחה והבטון של הרוכבים. לאחר מכן תוכלי ליהנות מגג חדש, נקי ומתוקן עם מינימום של בעיות תחזוקה. הגג המתוקן יכול לשרת אותך ואת הבית במשך שנים ארוכות ללא חשש. החלפה ותיקון של הגג תתאים לבית הפרטי שלך, אך יש מקרים בהם כדאי לבצע את הפעולות גם בדירות שכורות. אל תקלי ראש בחשיבות של גג רעפים חזק: בסופו של דבר, את זו שחיה מתחת לגג וצריכה להיעזר בו.