חופשת לידה משולשת

מבינה ומסכימה לגמרי שחופשת לידה קשורה מאוד בלידה ומעט מאוד בחופש, אבל רגע לפני שתתלבטו מה לעשות בזמן החופשי שבו התינוק יישן, קבלו טעימה קצרה מחופשת לידה משולשת ותעריכו- לא את הלחץ, לא את האתגרים ובטח לא אותי, אלא את החופש שיש לכן לבחור.

המון פוסטים על חופשות לידה פוקדים את הפיד שלי לאחרונה. פוסטים על עייפות, הורמונים, שגעונות, קושי להיפרד מהגורים לצד רצון לזמן חופשי. כמעט עניתי אבל אז הגיע דה ז'וו לחופשת הלידה עם השלישייה שהתארך והתארך עד שהבנתי שזה בעצם בלוג בפני עצמו.

חופשת לידה בישראל היא קצרה, קצרה מידיי. עם שלישייה היא מתארכת על פי חוק ב- 6 שבועות שאחריהם אם תחליטי לחזור לעבוד תצטרכי להשאיר למטפלת מינימום 10,000 שקלים נטו לפני תשלום נסיעות, ביטוח לאומי ותוספות אחרות. גם עם עזרה החיים כאותיים וסובבים סביב סדר יום וצרכיהם של 3 תינוקות. את הרגעים השקטים שבהם קשה לאם עם תינוק אחד להחליט אם קודם לשתות קפה או קודם להכין ארוחת בוקר, את מבלה עם מי שבא לעזור לך ולא באמת יכולה לבחור מה לעשות עם הזמן, כי אם יש לך מישהו שעוזר לך אז את גם אף פעם לא לבד (לטוב ולרע).

כי כשאת בחופשת לידה עם שלישייה- את אפילו לא מתכננת קפה…. ואם תכננת לא בטוח שהוא ייצא לפועל. כי בחופשת לידה עם שלישייה את:-
מאכילה את הראשון
מוציאה לו גרעפס
מחתלת
מנקה פליטה
מוציאה עוד גרעפס
מנקה עוד פליטה
ניגשת לשנייה ומאכילה אותה
מחתלת
גרעפס
פליטה
עוד גרעפס
-קקי
-חיתול
-פליטה
triplets maternity leave
מאכילה את השלישית
מספר שתיים עשתה עוד קקי
עוצרת-מחתלת את מספר 2
מספר שלוש פולטת
מסיימת לחתל את שתיים
מנקה את שלוש
מחליפה לשלוש בגדים (היא תמיד פלטה גם את הארוחה הקודמת)
ממשיכה להאכיל
גרעפס
החתלה
הראשון עשה קקי
מחתלת אותו
לשלוש יש עוד גרעפס
שלוש פולטת שוב
מחליפה טיטול לאחד
מחליפה בגדים לשלוש
שתיים בוכה
מרגיעה אותה
חוזרת לעוד גרעפס לשלוש.
עוברת לשכב עם הילדים על משטח הפעילות כדי שאצליח ליצור קשר עין עם כולם.
קצת תרגילי פיסיו לפי סדר אם כבר כולנו על משטח אחד
מרדימה את שלושתם על משטח הפעילות
triplets maternity leave2
שוטפת בקבוקים
מפנה חיתולי טטרה שמכסים את הפליטות ממקודם
מנקה את כתמי הפליטות
שואבת חלב
מריחה על עצמך את הפליטות של הילדים מהארוחה הקודמת
מחליפה בגדים (אם יש לך בגדים נקיים להחלפה בארון)
מוודאה שישנים
מנקה/ כביסות/ מצעים/מגבות או בקיצור- מנסה להשתלט קצת על הבית.
מחממת מים לקפה, מוסיפה מנה של פורמולה… נזכרת שרציתי להכין קפה..
לא נורא, עברו שלוש שעות גם ככה צריך להאכיל שוב את מספר אחד.

השעה:- 10 בבוקר.

בשעה שש בערב נכנס החצי, בדיוק לעוד האכלה. מכין לי את הקפה, הפעם בלי פורמולה. מחליטים מה מזמינים לאכול לארוחת בוקר-צהריים-ערב תוך כדי שמנסים גם להתעדכן מה עבר על כל אחד היום.
מחכים שיסיימו לפלוט.
ההורים מגיעים לעזור
עוברים למקלחות.
החתלה – הלבשה – האכלה
בערבים שהיה מבוגר לכל ילד הם תמיד הרדימו את התינוקות על הידיים (למי אכפת שלרוב אתם ביחס נחות של מבוגרים-תינוקות אם יש להם ריח נעים? אז מה אם ביקשתם? הגיל הזה לא יחזור וכל מיני הסברים שאי אפשר ואין כוח להתווכח איתם) …
מכניסים את התינוקות ישנים למיטה
מזמינים את האוכל
נפרדים מההורים
נכנסים למה שלא היה נחשב אפילו מקלחת שדה בצבא
איזשהו תינוק מתעורר- החצי מטפל במי שמתעורר ואני שואבת חלב עד שיגיע השליח
2200 פלוס מינוס אוכלים.
23 פלוס מינוס קפה שני ליום ובצד מילקי בלק קפה (שיוחזר לאלתר).
עוד חצי שעה מתחיל סבב האכלה נוסף ואחריו שנת לילה.

חכו, אל תמהרו לנוח, כי שנת לילה בשלישיות למי שלא יזכה להכיר כוללת האכלת חצות שמסתיימת באחת וחצי. ברבע לשלוש קמים להאכלה של שלוש לפנות בוקר שתסתיים ברבע לחמש, בשעה רבע לשש קמים להאכלה של שש, אחרי ילד אחד החצי יוצא לעבוד ואת מסיימת עם השנייה וממשיכה עם השלישית. את סדר היום עד שעה עשר בבוקר תמצאו מפורט לעיל.

למי שלא מכיר אותנו חשוב לי לציין שהייתה ביני לבין החצי תחרות לא סמויה מי יצליח להאכיל את התינוקות בלי שהשני יצטרך לקום לעזור לו… כי שלישייה לא מגדלים לבד, אבל איפה שאפשר מנסים להוריד עומסים מבן/ בת הזוג.

הייתרון בשלישייה? אין זמן או סינופטות ערות מספיק כדי להבין שאת עייפה, מותשת, הורמונלית או כל דבר אחר. את עסוקה במלחמת הישרדות וניסיונות נואשים להצליח להאכיל, לנקות, להרדים וגם ליצור קצת בונדינג עם כל אחד מהתינוקות.

הכי אמיתי? לא הבנתי על מה אימהות מתלוננות עד שילדתי את הרביעית וגיליתי שגם בחופשת לידה עם אחת לא תמיד מצליחים לישון טוב, לאכול מסודר או לנוח, אבל לפחות היה לי זמן להתלבט אם להכין ארוחת בוקר וקפה או לעשות כביסה ולבשל. אז נכון שחופשת לידה היא לא באמת חופש, אבל אם יש לך זמן להתלבטויות מהסוג הזה- היא מושלמת.

לא הייתי משנה דבר.
our triplet
באהבה, דורית.

נ.ב- מוקדש לאחותי בדרכה ל"חופשת לידה" נוספת.