חומצה היאלורונית למי הטיפול מיועד?

חומצה היאלונית לעיצוב ושיפור מראה הפנים.

למי מתאים טיפול בחומרי מילוי?

מטופלים רבים יכולים להינות מיתרונות חומרי המילוי, בטווח גילאים רחב :

  • מטופלים שפניהם נראות עייפות או מרגישים כי פניהם "צנחו", כתוצאה מתהליכי התבגרות או הזדקנות יכולים לעבור טיפול ממוקד עם חומר מילוי להעלמת שקעים בפנים או מטיפול מלא של הצערת הפנים ללא ניתוח .
  • מטופלים בעלי קמטים באזורים שונים בפנים יכולים להשיג שיפור משמעותי ואף העלמת הקמט באמצעות חומרי המילוי.
  • נשים או גברים צעירים בעלי א-סימטריה בפנים, למשל בשפתיים, הסנטר, לחיים והאף, יכולים להשיג שפור באמצעות טיפול בחומצה היאלורונית.
  • מטופלים בעלי אסמטריה או שקעים על פני גשר האף או קצהו, גם לאחר ניתוחי אף – ניתן להשיג שיפור ניכר בצורת אפם באמצעות הזרקה עדינה לאזור .
  • מטופלים לאחר ירידה במשקל או המבצעים פעילות גופנית מאומצת המשפיעה על אחוזי שומן נמוכים בגוף וסובלים מאבדן של שומן בפנים ובעיקר באזור הלחיים, יוכלו להינות מטיפול אסתטי בפנים, שמטרתו השבת נפח השומן במרכז הפנים. השבת נפחים זו יעילה במיוחד בהשבת המראה הרענן והבריא.
  • מטופלים אשר סובלים מצניחה נכרת של הפנים והצואר ואינם מעוניין או יכולים לעבור ניתוח מתיחת פנים, יכולים לשפר את מראה הפנים באמצעות מילוי נכון ומאוזן, המסייע ומשפר את הנפילה.
  • מטופלים המעוניינים בשימור המצב הקיים ואף בשיפורו, יתחילו את הטיפולים בגיל מוקדם יותר, לפני שתהליך הצניחה מתחיל.

 

מהם חומרי מילוי?

חומר המילוי עשוי למעשה מחומצה היאלורונית, חומר הנמצא באופן טבעי בגוף שלנו, ברקמת הדרמיס (בעור) . באמצעות חומרים אלו ניתן למלא קמטים, להוסיף נפח לפנים לעיצוב והצערת הפנים, לתיקון פגמים כמו עור שנפגע מפצעי אקנה, צלקות שונות, תיקון אף ועוד.

 

 מה הם האיזורים בהם ניתן לטפל באמצעות החומצה ההיאלורונית?

באמצעות חומצה היאלורונית ניתן לעצב את עצמות הלחיים להשגת מראה עצמות לחיים גבוהות, לעבות את השפתיים, לעצב את הסנטר ואת קו הלסת, למלא קמטים וקימטוטים בכל האיזורים בפנים, לתקן פגמים קלים באף, למלא צלקות.מכמו כן ניתן לשפר את מראה גב כף היד והצוואר.

 

כיצד מתבצע הטיפול?

הטיפול בחומרי מילוי נעשה ע"י הזרקה עדינה לשכבת הדרמיס. החומר ממלא את החלל באזור ההזרקה וע" כך מתקבל טישטוש של הקמט או מעניק נפח נוסף מקומית לאזור ההזרקה. בתוך המזרק נמצא לרוב חומר אלחוש בשם לידוקאין ולכן ההזרקה אינה כואבת. בנוסף, ניתן לאלחש את העור באמצעות מריחת גל מרדים או ספריי קירור.

 

האם הטיפול בטוח?

כן! הטיפול בחומצה היאלורונית הינו טיפול בטוח ! מאחר ומדובר בחומר טבעי הנמצא בגופנו ומשום שהחומר מתפרק ואף ניתן להמיסו, הוא נחשב לבטוח ביותר. לכל החומצות האילרוניות יש אישורים של משרד הבריאות, אישורים אירופיים ולחלקם אף אישור של אישור ממנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA).

 

האם קיימות תופעות לוואי?

לאחר ההזרקה ייתכנו שטפי דם זעירים או אדמומיות קלה שעוברת לאחר מספר שעות וניתן לטשטש באמצעות מייקאפ. נפיחות קלה באזור המוזרק יכולה להופיע אך תעבור לאחר שעות או ימים ספורים. תוצאה סופית תתקבל לאחר שבוע עד מספר שבועות תלוי בחומר ובאיזור המטופל.

 

האם ניתן לחזור לשיגרה לאחר הטיפול?

כמובן. ניתן לחזור לעבודה ולסדר יומם הרגיל מיד לאחר הטיפול.

 

האם מומלץ לחזור על הטיפול?

בכדי להשיג תוצאה יציבה ולאורך זמן ולמנוע את אותם השינויים שרצינו לשפר לחזור על עצמם, מומלץ לחזור על טיפולי אלו כשמתעורר הצורך. לרוב יש תחושה שנראים שוב קצת יותר עייפים, הקמט או חריץ שהיה מופיע שוב או כשיש שינוי בנפח במקום שטופל. במקרה כזה מומלץ לחזור ליעוץ לצורך קבלת החלטה עם הרופא, האם ומתי כדאי לרענן את הפנים עם טיפול נוסף.

לרוב, בטיפולים המשך אנו נדרשים להזריק כמויות קטנות יותר בהשוואה לטיפול הראשוני, בשל תהליכי בנייה והתחדשות של הרקמה הרכה בפנים, כך שטיפולי התחזוקה השוטפת קלים ונגישים יותר.

תוצאות מילוי הקמטים נשמרות לרוב בין חצי שנה ועד שנה וחצי, תלוי באיזור הפנים לתוכו מוזרק, דרגת הסמיכות של החומר, כמותו וסוגו.

כמו כן, פירוק החומרים בגוף שונה מאחד לשני, וחומרים זהים יתפרקו בקצב שונה אצל אנשים שונים. הדבר תלוי בגנטיקה, אך ישנם גם גורמיםם חיצוניים ומצבים שונים המשפיעים על כך כגון: אי יציבות במשקל, פעילו גופנית נמרצת הממריצה את זרימת הדם בפנים עשויה לגרום לספיגה מואצת של חומרי מילוי בפנים.

חשוב להדגיש שיש מגוון רחב של חומרי מילוי, סמיכותו ואיכותו של החומר משפיעה על משך זמן שהייתו בעור לאחר ההזרקה, ועל כן, מומלץ לבדוק מהו סוג החומר המוזרק בכדי להינות מהתוצאה האסתטית.

 

מהו הגיל המומלץ לטיפול?

הגיל בו מטופלים מגיעים לטיפולים אסתטיים משתנה, ותלוי במטרות ובציפיות של המטופל, ניתן כיום להשיג תוצאות מצויינות ומהירות במינימום תופעות לוואי , מה שהופך את הטיפולים)  האסתטיים לזמינים ומאפשרים קבלת תוצאה טבעית המתאימה למבנה הפנים ולרצון המטופלת. ההמלצה היא להתחיל את ההזרקות והתחזוקה (עדינה) בגיל צעיר יחסית, עוד לפני שמתחילה צניחה של הרקמות. כאשר איכות העור טובה, התוצאות שיתקבלו יהיו מצויינות בעזרת כמות קטנה של חומר ובעלויות קטנות. כאשר מתחילים להרגיש שמופעים קמטים, נפילה או שקע. ניתן להחזיר נפחים ולתמוך ברקמה עוד לפני שמתחילה לצנוח. ע"י כך ניתן להשלים ולחזק את היסודות המתרוקנים עם הזמן ולשמור על מלאות צעירה בפנים עם מינימום צניחה. לרוב טיפולים אלו ידחו את הצורך בניתוח בגיל מאוחר יותר ומעניקים שיפור ניכר להמצב הקיים.