חוזרים לכושר

כמה טיפים אפקטיביים וחשובים שיעזרו לכם לחזור לכושר בחגים. את הטיפ הרביעי בטוח תאהבו 🙂

160920_081627_COLLAGE-1

עם בוא עלינו השנה החדשה והחגים, זה בדיוק הזמן לחזור לכושר ולגזרה. ולמה?

ראש השנה הוא זמן לחשבון נפש וקבלת החלטות (כולנו מכירים את זה שאנחנו מחליטים שהשנה נשנה דברים, נשפר, נשדרג ועוד) ובנוסף, החגים הם הזמן של כל הארוחות החגיגיות ואם לא תיקחו את עצמכם בידיים, אז אתם עשויים לא לאהוב את התוצאות שתראו מול המראה אחרי החגים.

על מנת לחזור לכושר נצטרך לבצע פעילות גופנית, להקפיד על תזונה נכונה ולהוריד מיני מזיקים מאורח חיינו (עישון, אלכוהול וכדומה).

הפעילות הגופנית תעזור לנו גם לשמור על בריאותינו וגם על הגזרה . פעילות גופנית עוזרת בירידה במשקל ומאפשרת לשמור על משקל תקין לאורך זמן. היא מחזקת את מערכת הדם ,הלב ,את שרירי השלד ואת המערכת החיסונית (שזה חשוב לא פחות לעונות המעבר שבהן אנו נוטים להיות חולים). בנוסף, הספורט ישפר את ההרגשה הכללית שלכם ויתרום להפחתת מתחים וסטרס.

הכנתי עבורכם מספר טיפים חשובים ואפקטייבים לחזרה לכושר:

1. חשוב למצוא את הספורט שאתם מתחברים אליו, שיאפשר לכם להתמיד. ידוע שאם נעשה משהו שאנחנו לא נהנות ממנו, נמצא תירוצים להתחמק ממנו ובסופו של דבר נפרוש…
מוזמנים ליכנס ולקרוא קצת יותר בנושא בפוסט "בואי וגלי את הספורט שלך"- http://saloona.co.il/corny/?p=1391

2. יש להתמיד ולהתאמן לפחות 3 פעמים בשבוע. נכון שלהתאמן פעם בשבוע עדיף מכלום, אבל על מנת לראות שיפור בתוצאות יש להקפיד.
מבחינת תדירות ומשך האימונים לפעילות אירובית ההמלצה היא: לבצע פעילות אירובית בין 3-5 פעמים בשבוע, בהתאם לעצימות הפעילות. בעצימות מתונה יש לבצע חמש פעמים בשבוע ובעצימות גבוהה, שלוש פעמים. הכוונה היא שאם אתם רצים זה פעילות עצימה, אם אתם עושים הליכה זו פעילות אירובית בעצימות נמוכה יותר.
מומלצת פעילות אירובית של לפחות שלושים דקות ברצף. אם הפעילות היא בעצימות גבוהה יש לבצעה במשך 20-25 דקות. עבור ירידה במשקל מומלץ על שישים דקות פעילות או יותר בקצב מתון עד עצים (הליכה מהירה- ריצה איטית).
מבחינת אימונים אחרים כגון: משקולות, עיצוב ,פילאטיס ועוד- מומלץ לשלבם לפחות 3 פעמים בשבוע.

3. השילוב האופטימלי לכושר הגופני הוא השילוב של אימונים אירוביים, אימוני כוח ופעילות שעובדת על קורדינציה וגמישות. בכללי מרכיבי הכושר הם: סיבולת,כוח, מהירות, קואורדינציה וגמישות. איך מיישמים זאת?
על סיבולת ומהירות ניתן לעבוד בפעילות אירובית כגון: הליכה, ריצה, שחייה ואופניים.
על כוח ניתן לעבוד בחדר כושר עם משקולות, בשיעור עיצוב למיניהם, עם TRX וכו.
על גמישות וקורדינאציה ניתן לעבוד בשיעורי פילאטיס או באופן עצמאי במכון.

4. שם המשחק הוא לעשות ספורט במידה. בטח את הסעיף הזה אתם אוהבים 🙂
יש להתאים את רמת האימון ליכולת שלכם וחשוב לא פחות, מנוחה מאימונים היא חלק בלתי נפרד מתכנית האימונים. אם לא נעשה זאת, נגרום לגופנו למאמץ יתר, שלא יאפשר לגוף התאוששות ובניה. ובסופו של דבר זה עשוי לגרום לכם להפצע או לחוסר חשק להמשיך בשגרת האימונים.
אחרי אימון כוח מומלץ לתת לשריר שעבד מנוחה של כ- 48 שעות לפחות. לגבי פעילות אירובית (כל עוד זה לא ריצות ארוכות מידי -10 ק"מ ומעלה) ניתן לבצע בתדירות גבוהה, אפילו ברמה יומיומית. זאת כל עוד אתם מרגישים שהגוף לא חש עייפות מוגזמת.

5. הקפדה על שעות שינה- השינה חשובה לגוף להתאוששות, אבל מעבר לכך ידוע שככל שנישן פחות נאכל יותר (ובדרך כלל נאכל דברים שעדיף להימנע מהם). הקפידו על לפחות שבע שעות שינה.

מאחלת לכם שנת כושר ואושר 🙂

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)