חודש בלי לחפוף בשמפו ואני בחיים

איך אפשר לשרוד חודש בלי לחפוף שיער בשמפו? כנסו ותקראו

חודש ללא שמפו NO POO

שבוע 1 | שבוע 2 

קשה לי להאמין שעבר כבר חודש מאז שהפסקתי להשתמש בשמפו, כל שמפו, לא שמפו טבעי ולא שמפו עדין או תינוקות. פשוט החלטתי להפסיק להשתמש בשמפו ולעבור לשיטת NO POO ללא שמפו. חייבת לציין ששלושת השבועות שעברו עלי היו לי קשים ואפילו קשים מאוד ברגעים מסויימים. אני מאוד אוהבת שהשיער שלי נקי, בלי שומן וחלק ופתאום מצאתי את עצמי נאבקת בערמות של סבום שהופרש מהקרקפת ללא הפסקה ובשבועיים הראשונים אפילו הפריש איתו ריח מגעיל. השיער שלי סבל מעודף שמנוניות, היה דביק ובלתי ניתן למגע. ישנתי עם שיער אסוף במשך יותר משבועיים. באמת איכס.

האמת, כבר חשבתי להפסיק עם כל העניין, לא ראיתי טעם בסבל וגם לא האמנתי שזה ישתנה. מדי יום ראיתי לפחות סרטון אחד של נשים שעשו NO POO ללא שמפו כדי להתחזק ולהאמין שגם לא זה יקרה והשיער שלי יחזור לעצמו ויהיה נעים, בריא ויפה ומשוחרר משמפו.

חודש ללא שמפו NO POO

ביום חמישי פתאום זה קרה! כמו קסם. חפפתי את השיער במים, כמו שאני עושה כל שלושה ימים. הפעם מים קרים (לא כייף). הברשתי אותו טוב טוב, שמתי שלוש טיפות שמן לבנדר ועיסיתי את השיער לריח טוב. כבר בחפיפה עם המים הרגשתי את השינוי. השיער שעד אותו רגע היה משאיר לי אצבעות דביקות, בכלל לא היה שומני, הוא היה רגיל ואפילו רך כאילו שמתי מרכך. הברשתי אותו טוב ויצאתי לדרכי ליום עמוס עם שיער פזור. כל היום שיחקתי עם השער בין האצבעות ומשכתי את הסבום שצמוד לקרקפת לאורך השיערות והתוצאה היתה ממש מפתיעה. השיער היה מבריק, חלק, נעים ובלי שומן כמעט בכלל. ככל שעבר היום זה נעשה יותר ויותר טוב. מאותו הרגע הכל השתנה.

מי שמביט בי מהצד לא יכול לנחש שזנחתי את השמפו לטובת מים בלבד כי השיער נראה ממש טוב. האמת, אני עדיין מתקשה להאמין שזה קרה והרגע הזה הגיע!

חודש ללא שמפו NO POO
חודש ללא שמפו NO POO

אז מה בעצם עשיתי?

חופפת רק במים בלי חומץ או סודה לשתייה.

עושה עיסוי טוב טוב של הקרקפת עם המים קרירים/פושרים

מסרקת במקלחת כדי להוציא את השיערות האיומות שנושרות

מסרקת אחרי המקלחת עם מסרק צפוף (השיער שלי יוצא ממש רך ונעים).

שמה טיפה או שתיים של שמן אתרי בשביל הריח

נותנת לשיער להתייבש.

משחקת עם השיער בין האצבעות ומעבירה את הסבום  על פני כל השיערה (פרינינג)

אחרי חצי שעה/שעה השער מתחיל להיות נעים מאוד ולא שמנוני בכלל.

חשוב! להעביר אצבעות בשיער ולמשוך את השומן הטבעי של הקרקפת לאורך השערה. זה גם נותן לה לחות, שמישות וברק וגם מעלים תחושת שמנוניות.

 

thiswiththed
אמא של אבגיל ואיילה, ובעלת חברה לייצור ופיתוח חיתולים רב פעמיים כחול לבן תוצרת הארץ Baby-koala.com