חדש על המדף

מר ואלכה, ניגונו של עוף החול, טאפסטרי

מר ואלכה/גדעון הרן. פרדס הוצאה לאור. 2020

ספר קצר ומעניין, חלק שלישי בטריגלוגיה של גדעון הרן, אומנם שלישי אבל אפשר לקרוא אותו גם מי שלא קרא את השניים הראשונים: מר עכבר ומר למפל.

בספר אנו פוגשים את מר רובורט, המוכר לכולם מספרו "הכיתה המעופפת" של אריך קסטנר. לאחר המלחמה הוא מגיע לכפר קטן וזניח תחת זהות חדשה. די מהר מר ואלכה (מר רוברט) מוצא את עצמו חשוב ברצח והקורא נשאב לרומן מסע אפל, מופרך ובאופן מפתיע גם מצחיק בסגנון כתיבה שהרגיש שכבר חלף מהעולם.

הספר זמין להשאלה בספרייה או לרכישה בחנויות הספרים.

 COVER LOWדגשגדשג

ניגונו של עוף החול/אשר שמאמה, ספרי ניב. 2019

ספר המבוסס על סיפור המשפחתי האישי של שמאמה, וזהו גם ספרו הראשון.  הספר לוקח את הקורא לטריפולי, לונדון, פריז.  סיפורו של אלדו ומשפחתו החל מ1936 ובעצם עד ימינו אנו. כאן אני בוחרת לצטט חלק מפתח דבר בראשית הספר "ישנם אנשים שחוו לידה מחדש. אנשים שזכו לראות בחייהם את ההיסטוריה של עצמם עולה בלהבה בעוד הם נולדים לחיים חדשים. מעטים מהן חוו חוויה זו פעמים אחדות בחייהם. כעוף החול, הם שרפו את עברם עד יסוד וקמו לתחייה מחדש מאפרו של עברם, פעם אחר פעם, כאדם אחר. . . שונה" (עמ'5)  מילים חזקות שקשה להתעלם מהם.

הספר זמין להשאלה בספרייה או להשאלה דרך אפליקציית עברית ולרכישה בחנויות הספרים.

לקריאת התקציר והפרק הראשון לחצו כאן:

cover_Asher Sh_final_1_12.indd

טאפסטריTapestry/יעל ש. אייזנברג. הוצאת בית עקד ספרים, 2019

ספר שירים ראשון, מקווה שלא האחרון מאת יעל ש. אייזנברג. שירים מרגשים, כואבים על חייה כאישה וכאם, על חוויותה כדור שלישי לשורדי שואה.

לאוהבי השירה ולא רק.

זמין להשאלה בספרייה או לרכישה בחנויות הספרים

 996936

ספריית כבר תבור
בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.