חדש על המדף: משהו לכל גיל

למבוגרים חובבי היסטוריה וספרות

האיש שלא שרף את קפקא/יצחק רובין, הוצאת הקיבוץ המאוחד, 2019.

אף פעם אי אפשר לדעת מי השכנים שלך, את זה מגלה בחור תל אביבי צעיר, עיתונאי מתחיל המגלה כי השכן בן ה80 שלו הוא לא אחר מאשר האיש שגילה לעולם את קפקא, שהיה חברו הטוב ביותר ובן חסותו. זה שסירב לקיים את צוואת קפקא שביקש לשרוף את כתביו לאחר מותו. זהו בעצם סיפורו האמיתי של מקס בורד, שנחשף לעולם בפעם הראשונה לדעתי, סופר בחסד שבחר לקדם את ספריו של קפקא מאשר את הקריירה הספרותית שלו. דמותו של העיתונאי הצעיר היא דמות מומצאת לחלוטין, כל השאר, אמת.  זמין להשאלה בספריה

 kafka_master

מבוסס על סיפור אמיתי

דמעות לא זולגות סתם/אירית כהן, ספרי ניב, 2019

ספר קצר, 193 עמודים, מתאר את סיפורן של שלוש נשים חזקות – סבתא, אם ונכדה, סיפור משפחתה של הסופרת לאורך 70 שנה. בתוך הסיפור שזורים קטעי יומן אוטנטיים שלא עברו עיבוד להעצמת חווית הקריאה. זמין להשאלה בספריה.

cover_Irit_Levy_final_1_12.indd

יומן התבגרות לנוער

לחזור קדימה/דינה חוברה, הוצאת ספרי ניב, 2020

ספר ביכורים מקסים, יעל מילר, מזמינה את הקורא לחוות יחד איתה שנה מחייה, נערה בת עשרה מספרת לנו בגוף ראשון על ההתמודדויות בחייה, החל מאובדן אב בשירות מילואים והערצה שלה לאמא, האדם הכי חזק שהיא מכירה ואיך ממשיכים הלאה. החברים, המשפחה, האבל. מה שמאפשר ליעל להתגבר ולהתבגר זה המון הומור. אבל המסר הכי חשוב בספר הזה מופיע דווקא בסוף, עמ' 203: אם למדתי משהו בחיים, יעל, זה שאי אפשר לחזור אחורה לתקן, אבל תמיד אפשר במקום ללכת קדימה ולתקן שם.  וואו איזה משפט עוצמתי. זמין להשאלה בספריה.

file_0

לחובבי הפנטזיה, נוער ומבוגרים כאחד

עד קצה העולם/שי בן אור, ספרי ניב, 2019

אסיר נידון למוות, עובדת מטבח צעירה וגבירת אחוזה חוברים יחד למסע רווי סכנות וכמעט בלתי אפשרי להגיע אל קצה העולם, אל עיר הזהב המסתורית. לא חדש שאני חובבת ספרי פנטזיה, ההתחלה קצת קשה, המון פרטים ובכלל צריך להכיר עולם שלם חדש, אך זה שווה את זה. זמין להשאלה בספריה.

 file_0 (1)

לילדי הגן

תותי עושה שטויות/שרון מגנזי, הוצאת אוריון ספרים, 2019.

ספר חמוד בחרוזים, על ילד בשם לביא (אחיינה של הסופרת). ילד מקסים שמראה לכולם שדרך ה"שטיות" אפשר להשפיע על העולם, להצחיק את אמא כשהיא עצובה, להרגיע את האווירה כשכועסים ואלו רק חלק מהדוגמאות, מלווה באיורים מקסימים של ליל פאר. זמין להשאלה בספריה

 unnamed

ספריית כבר תבור
בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.