חדר שבנוי בעליית גג

בחורה עם מחשב נייד

כדאי לבנות חדר בעליית הגג למרות שמדובר במשימה לא פשוטה. המאמר הזה יסביר אותה כדי שתדעו למה לצפות.

מה היתרונות בחדר בעליית הגג?

עוד חדר בעליית גג יכול להוסיף ערך לא מבוטל לבית שלכם. הערך של הבית שלכם מחושב על ידי שמאי וכאשר יש לכם עוד חדר בעליית הגג, ערך של הבית שלכם יחושב לפי כמות המטרים שלו כמו כל חדר רגיל. כמו כן חדר בעליית הגג יכול לפנות מקום מהבית שלכם אפילו אם הוא לא יהיה שימושי כמחסן. השימוש כמחסן מנפוץ מאוד אך לא נדבר עליה הרבה במאמר זה כיוון שלא צריך לסגנן את החדר כחדר אם זה יהיה השימוש העתידי שלו, הרי עליית הגג לרוב בכל מקרה תהיה מחסן. היתרונות של עליית הגג היא במרחב הגדולה שלה וכמובן גם בריחוק שלה משאר הבית מה שמספק שקט יחסי.

למה חדר בעליית גג יכול לשמש?

כמובן שעליית הגג עצמה יכולה להוסיף הרבה לאיכות החיים שלכם בלי קשר לערך הבית שעולה, כמו למשל עוד חדר אירוח שיכול להיות נוח מאוד לישיבות גדולות, חדר שינה נוסף לאורחים, חדר משחקים לילדים, חדר למידה שקט אם הילדים מתבגרים וצריכים להתכונן למבחנים בבית הספר או באוניברסיטה, חדר חזרות לאלו שמנגנים על כלי נגינה וכן הלאה. יש עוד מגוון רחב של שימושים אפשריים לחדר ולמעשה זה תלוי רק בכם. אתם יכולים לפתוח את החדר כך שיהיה בחיבור עם מדרגות לשאר הבית, אתם יכולים ליצור גישה על עליית הגג מהצד על ידי הוספת גרם מדרגות וכן הלאה.

כיצד ניתן לבנות חדר בעליית הגג?

כדי לבנות חדר בעליית הגג יש צורך בידע בשיפוצים ולכן אם אין לכם אותו אתם צריכים לבחור בצוות שיפוצים מנוסה. יש לא מעט שלבים שתצטרכו לעבור מהשלב בו תחליטו שאתם משפצים את עליית הגג ועד שהחדר החדש בה יהיה מוכן, כאשר תהליך זה יכול להימשך לעתים כמה חודשים. השלב הראשון, אפילו עוד לפני תכנון עליית הגג לפי השימוש שלה בדמיון שלכם, צריך להיות בחירת צוות שיפוצים מתאים. הסיבה לכך היא שעליית הגג לא תמיד תתאים לציפיות שלכם ולכם חשוב לשמוע חוות דעת מקצועית שתספר לכם מה פרקטי לעשות ומה לא.

מה שלבי בניית החדר בעליית הגג?

השלב הראשון יהיה להגיע אל עליית הגג ולהבין מה המצב שלה. השיפוצניק צריך להגיע אל עליית הגג ולספק לכם חוות דעת כולל הצעת מחיר לפי כל הדרישות. השלבים תלויים מאוד במצב העדכני שלה כי לעתים יהיה צורך גם בחידוש איטום, ריצוף והנחת תשתיות בעוד במקרים אחרים יהיה צורך רק בתיקונים דקורטיביים קטנים יותר. התהליך יכול להימשך פרקי זמן משתנים בהתאם להיקף השיפוץ וכמובן גם הניסיון של צוות השיפוצים ולכן חשוב לבצע את הבחירות הנכונות שלא יהיו מוטות רק מהעלויות.