חג השבועות שלי- מה נקצור בחג זה?

חג הקציר או יום הביכורים, הוא חג המסמל עבורי את החיבור לאדמה ולנפש. מוזמנים לקרוא ולחגוג אותו יחד איתי.

480572_10151526207818600_1413301119_n

חג השבועות, המכונה במקרא גם חג הקציר או יום הביכורים, הוא החג השני מבין שלוש הרגלים.
שלושת הרגלים מבטאים שלושה קשרים: הקשר בין עם ישראל לאלוהיו, הקשר בין האדם לאדמה והקשר בין העם לבית המקדש.
אני בוחרת בפוסט זה, להתמקד בפן של הקשר בין האדם לאדמה והרוחניות שבפן זה עבורנו.

מדוע חג השבועות נקרא גם חג הקציר או יום הביכורים?
מקור השם "חג הקציר" הוא בשמות, כ"ג, ט"ז: "וחג הקציר ביכורי מעשיך אשר תזרע בשדה". בתקופה הסמוכה לחג זה היה מתבצע קציר החיטים שהיה מובא ל-ה' בתור מנחה.
"יום הביכורים" מוזכר בספר במדבר בפרשת פנחס: "וּבְיוֹם הַבִּכּוּרִים, בְּהַקְרִיבְכֶם מִנְחָה חֲדָשָׁה לַה', בְּשָׁבֻעֹתֵיכֶם: מִקְרָא קֹדֶשׁ יִהְיֶה לָכֶם, כָּל מְלֶאכֶת עֲבֹדָה – לֹא תַעֲשׂוּ." בחג השבועות היו נוהגים בזמן המקדש להביא את קרבן מנחת הביכורים, המכונה גם שתי הלחם, מהחיטה שמבכירה בתקופה זו של השנה.

החג מסמל עבורי את החיבור לאדמה ולנפש. בחג זה קוצרים את מה שעמלתם עליו. זה זמן שבו יש שכר על העמל. האדמה נותנת לאדם את לחמו.

אתם עכשיו בטח אומרים לעצמכם- יפה, אבל איך אני קשור לזה. אני לא חקלאי, במקרה הטוב יש לי עציץ בבית…

הקשר לאדמה הוא הקשר הבסיסי של האדם. אנחנו חיים ונלחמים עליה ביום יום. אנחנו נאבקים לרכוש דירה (אלא אם כן נולדתם לנצר של רושטילד), אנחנו נלחמים עם שכנינו על המדינה ועל זכותנו לחיות כאן וכמובן שללא מזון, לא נוכל לשרוד. מעבר לכך, כשאתם בטבע, אתם מקבלים אנרגיות, שרק הטבע יכול להעניק לכם אותן.אין על טיול או חוויה בטבע כדי למלא את המצברים…

האדמה אם כן, היא מהותנו. בחג זה, זה הזמן לעצור לרגע מהמירוץ שלנו, לבחון מה עשינו ולאן הגענו. האם קצרנו השנה את עמלנו? (ולא, הכוונה היא לאו דווקא לחיטה…), להודות על מה יש לנו ועל מה אנחנו מקבלים בחיים (שום דבר הוא לא מובן מעליו גם אם עבדנו בשבילו), ולהתחבר למהות הבסיסית שלנו (לטבע).

תכינו ארוחת חג טובה (לא רק עם גבינותת תוסיפו כמה ירקות טובים), תודו ליקום וליקירכם וצאו לטבע ליהנות מהיופי סביבכם.

חג שמח!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)