חגיגת שבועות ביקבים

אי אפשר לחגוג את חג השבועות בלי יינות המתאימים למאכלי החג. בחרנו להמליץ לכם על 3 יקבים ישראלים, שאת היינות שלהם אהבנו: יקב היוצר, יקב טפרברג ויקב ויתקין.

אי אפשר לחגוג את חג השבועות בלי יינות המתאימים למאכלי החג. בחרנו להמליץ לכם על 3 יקבים ישראלים, שאת היינות שלהם אהבנו: יקב היוצר, יקב טפרברג ויקב ויתקין.

יקב היוצר:

הצרפתים נוהגים לשתות דווקא יינות אדומים עם גבינות, וכך גם רבים מהישראלים. בחרנו ביינות האדומים של יקב היוצר.

יינות היוצר הינו יקב ותיק מהגדולים בישראל שנוצר משיתוף פעולה בין משפחת שור, משפחת הייננים הוותיקה בארץ, המייצרת יין החל משנת 1847, לבין פיליפ ליכטנשטיין, יינן צרפתי בעל שם עולמי שעלה לישראל עם החלום לייצר כאן יין איכותי.

יין היוצר בראשית

סדרת בראשית (Genesis)

סדרה בראשית הינה סדרה רחבה הכוללת זנים נבחרים אדומים ולבנים. הזנים האדומים הינם קברנה סוביניון, מרלו, ושיראז והלבנים, השרדונה והסוביניון בלאן ובנוסף בראשית רוזה. הזנים השונים נוצרו מכרמים רעננים מצפון הארץ ועד דרומה.  זהו יין מלא עם ניחוחות חזקים, שנוצר משילוב ענבים בין שני כרמים, מהצפון המוריק בכרם דישון לדרום שטוף השמש בכרם לכיש.

מחיר מומלץ לצרכן: 39.9 שקלים.

סדרת VIRTUOSO

הסדרה מבוססת על שלושה זנים אדומים מובילים: קברנה סוביניון, מרלו ושיראז וזן אחד לבן, גוורצטרמינר. סדרת Virtuoso עוצבה בקפידה ובייחודיות רבה, וההשראה לעיצובה מגיעה מעולמות כלי הנגינה, עם בקבוק בעל צורה ייחודית המיובא ממפעל בוטיק לזכוכית בצרפת. זהו יין מלא עם רעננות מיוחדת מכרם הנטוע בקרבת צומת ישע שבגליל העליון, בעל ניחוחות של פטל אדום ווניל.

מחיר מומלץ לצרכן: 49.9 שקלים.

יין היוצר וירטואוזו

סדרת לגאטו (Legato)

לגאטו (Legato), סדרת יינות פרימיום חדשה המבוססת על שלושה זנים אדומים מובילים: קברנה, מרלו ושיראז, שני זנים  לבנים: ויונייה ושרדונה ובנוסף רוזה. ייחודה של סדרת הפרימיום לגאטו הינו בשילוב יוצא דופן של שני בצירים נפרדים, היוצר הרמוניה רעננה ומדויקת של טעמים המאפיינים את חזונו של היוצר. הסדרה מטופלת באופן אישי ולאורך כל השנה על ידי היינן הראשי של היקב פיליפ ליכטנשטיין. ליכטנשטיין שאב את השראתו בסדרה זו מעולם המוסיקה. השראה זו באה לידי ביטוי הן בשם הסדרה והן בעיצוב הבקבוקים המשלב מוטיבים המדמים כלי נגינה. היינות בסדרה התיישנו במשך 12 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי.

מחיר מומלץ לצרכן: 60 שקלים. להשיג בחנויות היין המובחרות ברחבי הארץ.

יין היוצר לגאטו שירז

סדרת ליריקה

יינות הסדרה נוצרו ממבחר זני ענבים שמוצאם באגן הים התיכון, הנפוצים בעיקר בדרום צרפת, איטליה וספרד, ומתאימים יותר מכל לאקלים בישראל. הסדרה כוללת יינות זניים, מורווד, סירה וארגמן שהינם יינות אדומים, ויונייה שהינו זן לבן ושני בלנדים אדומים, GSM והרמוני. הענבים מגיעים מכרמים באזור הכרמל וסביבת הר תבור שבגליל העליון.

מחיר מומלץ: 100 שקלים.

————————————

יקב טפרברג

לכבוד חג השבועות יקב טפרברג משיק שני בצירים חדשים: רוזה אסנס 2019  דסטיטאז אינספייר 2019

יין - רוזה אימפרשיון

אסנס רוזה 2019

מקור הענבים: חלקות מובחרות בעמק אילון אשר עברו מספר דילולי אשכולות על מנת למקסם את  האיכויות של כל זן.

תיאור היין: היין מתאפיין בצבע בהיר מאוד, האף עשיר בארומות של פירותיות, תות ושושנים. בפה היין בעל חמיצות מאוזנת, גוף תומך, פריך ורענן ובעל רכות נעימה.

מחיר  מומלץ לצרכן 75 ₪

יין גלית 2

אינספייר דסטיטאז 2019

מקור הענבים: ענבי הסוביניון בלאן נבצרו מההר הגבוה שבהרי אפרים והפרנץ קולומבר נבצר מחלקה מובחרת מאזור מבוא חורון.

תיאור היין: ממסך זה מציע מורכבות ארומטית עם נגיעות אננס ופרי כתום. יין יבש זה הינו קסום, פריך ורענן, עם נוכחות מלאה ורכה, חמיצות שובה וסיומת עדינה.

מחיר  מומלץ לצרכן 60 ₪

———————————-

יקב ויתקין:

יקב ויתקין הינו יקב בוטיק משפחתי הנחשב לאחד המקוריים והמרתקים בתעשיית היין הישראלית, הודות להיותו חלוץ הייננות הים תיכונית בישראל. החל משנת 2002, ייצר היקב יינות איכות מקריניאן, פרנץ קולומבאר ופטיט סירה – זנים שלא זכו עד אז להתייחסות מתעשיית היין המקומית. בשנה זו הצילו אנשי היקב כרמים בוגרים של זנים אלו מעקירה והחלו לטפחם. אלו שורשיה הראשונים של הגישה הים תיכונית בייננות המקומית.

ויתקין 1

יקב ויתקין הוקם על ידי שני גיסים, חובב היין דורון בלוגולובסקי ואסף פז, הישראלי הראשון בוגר הפקולטה לייננות בבורדו. בהמשך הצטרפה ליקב שרונה פז-בלוגולובסקי, רעייתו של דורון ואחותו של אסף. יחד יצרו שלושתם יקב שנהנה ממעמד ייחודי בקרב חובבי היין בישראל.

כרמי היקב נטועים בכל רחבי הארץ, מהרי ירושלים וכרמי יוסף בדרום, דרך זיכרון יעקב במרכז ועד רמת הגולן והגליל העליון בצפון. בכרמים אלו מגדל היקב את ענביו תוך שליטה מלאה ורצופה על כל פרטי הגידול. זהו מסע ישראלי בעל אופי חקלאי טהור, בעקבות סבתא-רבה מרים רוטנברג ז"ל, שהייתה מנכשת בידיה למודות השנים את חלקת הגפנים המשפחתית. התרגשותה מעבודת השדה הדביקה את כל בני המשפחה המטפלים בכרמים באהבה.

לשבועות מציע יקב ויתקין 3 יינות: מסע ישראלי לבן 2019, מסע ישראלי ורוד 2019 ויין גוורצטרמינר 2019

ויתקין מסע לבן

יין מסע ישראל לבן 2019:

יין חד, ארומטי עם התאמה מושלמת לאוכל, מבוסס מגפנים בוגרות עם גרנאש לבן, שנין, ויונייה ומעט גוורצטרמינר. הגרנאש הלבן נבצר מכרם במרום הגליל, הקולומבר והגוורצטרמינר מגיעים משני כרמים סמוכים ללא השקיה באזור מורדות הר הכרמל. השנין והויוניה מצפון רמת הגולן.

"מסע ישראלי לבן 2019 " משלב ארומטיות עם רעננות מצוינת, טעמים בולטים של פרי הדר, בעיקר אשכולית טרייה תפוח עץ ירוק, אפרסק לבן ומעט פרחוניות. יתאים במיוחד ללווי מנות טאפס ים-תיכוניות, דגי ים בתנור, מנות פסטה בשמן זית ושום ותבשילי עוף בעשבי תיבול.

מחיר מומלץ לצרכן:  78 ₪

ויתקין 3

ויתקין גוורצטרמינר 2019 :

ויתקין גוורצטרמינר הינו יבש יין מרתק המציג גרסה יוצאת דופן של זן זה כיין יבש, חד ומורכב. ענבי גוורצטרמינר גדלו בכרמים הנטועים על אדמות גיר עם אחוז חרסית וחול משתנה.

היין עשיר בארומות פרי טיפוסי לזן בעל מבנה עשיר מחד, ורעננות נפלאה עם חדות טעמים מאידך שהופך אותו ליין אוכל מצוין. הוא מפגין ארומטיות יוצאת דופן של אשכולית אדומה, פירות אקזוטיים ופירחוניות אופיינית, וכן טעמים המבטאים את מאפייני הזן כעלי ורדים וליצ'י.

כיין יבש, יתאים ללוות מגוון רחב של מאכלים החל ממנות עזות טעם ממטבחי המזרח הרחוק, מנות טפאס מגוונות ומתובלות, וכן דגי ים בעשבי תיבול או בשרים עדינים צלויים בגריל.

מחיר: 110 ש"ח

https://vitkin-winery.co.il/ אתר יקב ויתקין

באתר מידע על מארזי שבועות, פרטים על מרכז המבקרים ועוד.

החיים על פי בלה
יועצת תקשורת, עיתונאית בנשמה, מחוברת בטבור לסצנה התל-אביבית, אוהבת את החיים הטובים, ומזמינה אתכם ליהנות יחד איתי.