חגיגת בשר – "אנגוס דאבח" הגיע לראשון לציון

בחורה עם מחשב נייד
אנגוס פותחת חנות מפעל חדשה בראשון לציון. צילום אנטולי מיכאל
אנגוס פותחת חנות מפעל חדשה בראשון לציון. צילום אנטולי מיכאל

בשר איכותי ומחיר מפתה

חגיגה של ממש הייתה אמש במתחם "חונים קונים" בראשון לציון לכבוד פתיחת הסניף הרביעי של  "אנגוס דאבח". מאות נתחים מסוגים שונים על האש, חולקו לכל הקהל שהגיע למתחם, לפתיחה המרגשת.

פאדי דבאח, הבעלים של הרשת, נוכח שאנשים באים לצפון גם מרחוק כדי לקנות את הבשרים שלהם והבין שאם יש כזו דרישה, כדאי לפתוח סניף במרכז.

פאדי דבאח, הבעלים
פאדי דבאח, הבעלים

"אנגוס דבאח" רשת קצביות שמחזיקה בחוות גידול בקר, התחילה לפני למעלה מששים שנה, עם סאלח דבאח הצעיר, שרעה את עדר הצאן הקטן שלו, בין גבעות הגליל ופתח אטליז בכפר דיר אל אסד. איכות הבשר הטרי, החלה למשוך קונים מכל האזור. לאט, לאט העסק התרחב ובני המשפחה צברו ידע ולמדו גם מחוץ למדינה על תחום הבשר. העסק המשפחתי גדל, העדר הפרטי התרחב ו”דבאח”, ידוע כמקור לבשר טרי ומשובח.

אמש, (31.1) נפתח הסניף החדש של הרשת במתחם חונים קונים במערב העיר, בהשקעה של כשלושה מיליון שקלים. הסניף בגודל של כ-300 מ"ר ובו מיטב הבשרים הטריים, בשר בקר, טלה, עוף והודו במחירים אטרקטיביים במיוחד.

חגיגת פתיחת הסניף החדש.
חגיגת פתיחת הסניף החדש.

רשת אנגוס מונה 4 מסעדות ו-4 חנויות מפעל והוקמה על ידי פאדי דבאח. ההתמחות של רשת אנגוס היא בבשר איכותי וטרי, כל נתחי הבשר לרבות המבורגרים, נקניקיות, וכמובן נתחי הבשר מגיעים לחנויות המפעל היישר מהעדר הפרטי של הבעלים בגליל. הרשת הציבה סטנדרט של טריות והקפדה על כל תהליך הבשר.

20200130_155529

דוגמאות למחירים:

כרעיים עוף – 10 ₪ ק"ג

בשר עגל טרי – 44.90 ₪ לק"ג

שווארמה עגל – 59.90 ₪ לק"ג

פרגית – 24.90

20200130_155701

אז עם בשר טוב ומחיר טוב, מי צריך יותר מזה?

20200130_160628

חנות המפעל תהיה פתוחה לקהל הרחב 7 ימים בשבוע ותצטרף ל3 חנויות המפעל :

כרמיאל – המגל 16 | טירה- בכניסה לטירה מכיוון כוכב יאיר | גן שמואל – מתחם גן שמואל בתוך סופר הדוכן | מתחילת פברואר, ראשון לציון – מתחם חונים קונים