חגוג לילד על פי דרכו- הייתכן?

יום ההולדת של יונתן עשה לי שינוי מטורף , בחשיבה, בחגיגה ובלב

יום אחד קיבלתי שיחה מלקוחה,
"שלום, עדי? אני מעוניינת לחגוג יום הולדת לבן שלי יונתן והוא בן 5 ",
ביקשתי ממנה לספר לי קצת על יונתן והיא אמרה שהוא ילד מקסים שמאוד אוהב ימי הולדת. עניתי לה שאשמח לחגוג איתם וסגרנו תאריך.
הגעתי לחגיגה של יונתן, הוא כל כך התרגש, ביקש שאראה לו את כל ההפתעות שלי לפני שכל החברים מגיעים ואמר שהוא כל כך רוצה להתחיל כבר בחגיגה, לכאורה, הכל נראה מתקתק ממש מושלם.

החגיגה מתחילה ופתאום באופן בלתי צפוי יונתן ברח לאמא שלו, הוא לא הסכים לשבת בכסא יום ההולדת, לא רצה לדבר איתי או לענות לי וטמן את ראשו בין ברכיו של אימו.
אמא של יונתן ממש התביישה ולא ידעה מה לעשות, כל החברים מחכים לו והוא לא מוכן להגיע. אמא של יונתן אמרה לי בדמעות: "לא אמרתי לך שיש סיכוי שתהיה לו תגובה כזו- אני מצטערת, הוא באמת לא ממש רצה לחגוג כזאת חגיגה גדולה".

Boy sitting near a birthday cake at homeתמונה: 123rf

ואני? אני פשוט המשכתי כרגיל, כאילו יונתן יושב לידי- "ההצגה חייבת להמשך". אמא של יונתן הסתכלה עלי בפרצוף מודאג ואבוד, ניגשתי אליה והסברתי לה: " תני לו להגיב בצורה שנוחה לו ואל תעשי מזה עניין, הכל יסתדר". החגיגה ממשיכה וכל הילדים קופצים, רוקדים, ומשתפים פעולה בצורה מדהימה ויונתן טומן את ראשו בין ברכיו של אמו וסוגר את אוזניו עם הידיים.

סוף ההפעלה הגיעה, כל הילדים הלכו ואני בהרגשה מוזרה, הייתכן שחגגתי יום הולדת לילד והוא לא נהנה?
פתאום זה קרה, יונתן ניגש אלי, חיבק אותי ואמר: " כל כך נהניתי בחגיגה, איזה כיף היה" – מרוב שהופתעתי לא הצלחתי לדבר רק חייכתי וחיבקתי אותו חיבוק גדול.

Boy embracing gift box during birthday party at homeתמונה: 123rf

מאז הבנתי משהו חשוב "חגוג לילד על פי דרכו", לכל ילד יש את האופי שלו: יש ילדים שמחכים ומצפים למרכז הבמה, יש כאלה שדווקא מעדיפים לשבת עם כל החברים ויש כאלה שפשוט רוצים לשבת על אמא/אבא.
כשהורה מתקשר לברר על הפעלה ליום הולדת שלי אני שואלת אותו במקביל לכל הפרטים הטכניים גם על אופי הילד, מה הוא אוהב?, מה עושה לו טוב?, האם לדעתך הוא ירצה להיות במרכז או פחות?
כמובן שאני מאוד רוצה להוביל את הילד למרכז ולהעצים אותו אבל בדרכו שלו בלבד, הזרימה עם החוגג תביא לתוצאה שבה הוא כל כך נהנה בה ולא ישכח את החגיגה  הזו.

ומילה קטנה להורים, אסור לנו לשכוח שהמטרה העיקרית בחגיגת יום ההולדת היא הילד החוגג, הדאגה של "מה יגידו", "איך זה נראה מהצד?", צריכה להיעלם מהלקסיקון ומהמחשבה. המרחק בין הפנטזיות והחלומות שלנו לבין הרצונות של הילד לפעמים גדול מאוד, שימו לב לרצונות הילד, עדכנו את המפעיל בכל מה שהוא צריך לדעת על הילד ואל תשכחו "לחגוג לילד על פי דרכו".

זה מה שמוביל אותי,  הקו המנחה שלי, מפעילה יום הולדת לילדים גם אם זה לא בהכרח יגשים את הפנטזיה שראיתם בדמיונכם ההורים, המטרה שלי היא ילד מאושר ושמח ואני בטוחה שכשהוא יהיה מאושר גם אתם תהיו מאושרים.

מזל טוב.

עדי
מוזמנים להיכנס לאתר שלי: www.adi-shiri.com
להפעלות ואירועים התקשרו: 052-6409087
עקבו אחרי בפייסבוק: www.facebook.com/mesibadi

adidoshiri
שמי עדי שירי ואני מפעילה לימי הולדת לילדים , במקצועי אני גננת , מדריכת סלסה , ומדריכת זומבה בעלת תואר ראשון בחינוך . האתר שלי מציע הפעלות ימי הולדת לילדים בכל הסגנונות כמו : יום הולדת לגיל הרך , יום הולדת לאבירים ונסיכות , ימי הולדת לבנות , יום הולדת פיראטים יום הולדת ספורט יום הולדת זומבה ועוד . פתחתי את הבלוג הזה כדי לתת לכם שלל רעיונות ועצות בנוגע להפעלות יום הולדת . כדי להיווכח ניתן להזמין בטלפון: 052-6409087 או בקרו באתר שלי : http://www.adi-shiri.com