חברת החשמל מזדהה

חשוב שכולנו נהיה מודעים לכך שכל מצב בו קיימת אלימות אם פיזית, נפשית או כלכלית, היא יכולה להיגרר ולהידרדר למצבים מסוכנים מאד ולכן חשוב להעלות נושא זה על סדר היום, כי לתפיסתי, כולנו מחויבים לחברה שוויונית ובטוחה ללא הבדלי דת, גזע ומין!

בחורה עם מחשב נייד

אורנה גולן, הממונה על שוויון מגדרי בחברת החשמל

חברת החשמל קיימה בחמישי האחרון כנס הזדהות עם המאבק למניעת אלימות כלפי נשים.

ברחבי המדינה נערכו עשרות עצרות הזדהות של אלפי נשים שלא מוכנות להמשיך ולעמוד מנגד, כאשר אנו נחשפים למספרים המדברים על כך שבכל שנה נרצחות כ -20 נשים במה שמוגדר כאלימות במשפחה, או "סתם" בשל היותן נשים.

חברת חשמל חרטה על דגלה את נושא המחויבות החברתית אשר באה לידי ביטוי בפעילות ובהתנהלות החברה ברמה האסטרטגית ובפעילות השוטפת.

בחברת החשמל אחוז הנשים עומד על 21% וכביכול זה לא אמור להיות נושא שהוא בליבת העסקים של החברה. יחד עם זאת, חברת החשמל היא חברה קודם כל של א.נשים. חברת החשמל ברת קיום רק כמעסיקה עובדים מכל קשת העיסוקים והמינים. זו חברה שאינה יכולה להישאר אדישה לנוכח המציאות הבלתי נסבלת הזו.

לכן, היה חשוב לי כממונה על שוויון מגדרי להעביר את המסר לעובדי החברה כי חובה על כל אחת ואחד מאתנו לעשות כל שביכולתו, שהשיח במעגל הקרוב אלינו יהיה סובלני ומכבד.photo5927188953520254790

המציאות הקשה מעידה, שאלימות נגד נשים פוקדת את כל שכבות החברה ונשים מכל העדות, המקצועות, העיסוקים והגילאים עלולות להיפגע ממנה.

אין מדובר בשכבה סוציואקונומית כזו או אחרת, או בשולי החברה הישראלית. מדובר לעיתים באנשים נורמטיביים שכלפי חוץ נראים ומתנהגים כאחד האדם אך בפועל לא כך הוא .

אחת ממצוות עשרת הדיברות הנוגעת לחיי החברה (בין אדם לחברו) הינה "לא תרצח", וזהו אחד מחוקי היסוד בכל חברה אשר מקדשת את ערך השמירה על החיים, לי אישית היה חשוב לזכור ולהזכיר כי אין לאף אדם זכות לגזול את חייו של האחר/ת.

כמי שאמונה על שוויון מגדרי בחברה ונמצאת בקשר ישיר עם העובדים והעובדות תחושתי העמוקה היא שיש חשיבות רבה, שאנו כחברה מובילה במשק ניקח חלק במחאה חשובה זו.

חשוב שכולנו נהיה מודעים לכך שכל מצב בו קיימת אלימות אם פיזית, נפשית או כלכלית, היא יכולה להיגרר ולהידרדר למצבים מסוכנים מאד ולכן חשוב להעלות נושא זה על סדר היום, כי לתפיסתי,   כולנו מחויבים לחברה שוויונית ובטוחה ללא הבדלי דת, גזע ומין!

אנחנו בחברת החשמל מזדהים עם צו השעה, תומכים ופועלים למען חברה טובה יותר.

 photo5927188953520254790

נשות חברת החשמל
יום האישה הבינלאומי: הנשים שעושות את חברת החשמל. חברת החשמל מציינת גם השנה את יום האישה הבינלאומי, והפעם בסימן הנשים שעושות את חברת החשמל – עובדות ומנהלות, במשרד ובשטח, במגוון תפקידים, מקצועות ותחומים ברחבי הארץ. במהלך השבועיים הקרובים, נעלה פה בבלוג 'נשות חברת החשמל', בלוגים אישיים של עובדות ומנהלות בחברת החשמל שבחרו לשתף אותנו במסלול הקריירה שלהן ועל הדרך גם מעניקות טיפים לנשים אחרות. 10 בלוגים, 10 סיפורים מלאי השראה של נשים שבחרו ללכת בדרך שלהן, בעוז ובאמונה. קריאה מהנה!