מחווה לרוזי

חברת החשמל מציינת את יום האישה הבינלאומי במחווה לכרזה של "רוזי" ממלחמת העולם השנייה, אשר עם הכיתוב: "we can do it" מייצגת את הנשים שתרמו למאמץ המלחמתי כפועלות בתעשייה במקום הגברים שיצאו לקרב.

בחורה עם מחשב נייד

המחווה לכרזה אינה מקרית, שכן הסיפור של "רוזי" תואם את מדיניות דירקטוריון והנהלת חברת החשמל לשילוב נשים בכל המקצועות בחברה, כאשר בשנים האחרונות החברה מובילה מהפכה בתחום ומרכזת מאמצים בגיוס נשים למקצועות השטח והליבה של החברה.

בתמונה מצולמות חשמלאיות, מהנדסות, מנהלות פרויקטי שטח ותשתיות, מודדות ומהנדסות כימיה ואיכות סביבה מתחנות הכוח בתנוחת האגרוף המזוהה עם "רוזי", על רקע בית המלאכה של החברה.

 IMG_9162-Edit

עובדות השטח של חברת החשמל, צילום: יוסי וייס

הכרזה הפכה להיות אייקון תרבותי פמיניסטי אמריקאי, ועם התעצמות התנועה הפמיניסטית הפך הפוסטר מסמל מלחמתי, לסמל פמיניסטי שעודד נשים להשתלב בשוק העבודה. הכרזה עלתה לכותרות לאחרונה, עם פטירתה של מי שהיוותה השראה לפוסטר, נעמי פריילי פרקר.

גלינה גאורגיאבה, מודדת בחברת החשמל

גלינה גאורגיאבה, מודדת בחברת החשמל. צילום: יוסי וייס

נשות חברת החשמל
יום האישה הבינלאומי: הנשים שעושות את חברת החשמל. חברת החשמל מציינת גם השנה את יום האישה הבינלאומי, והפעם בסימן הנשים שעושות את חברת החשמל – עובדות ומנהלות, במשרד ובשטח, במגוון תפקידים, מקצועות ותחומים ברחבי הארץ. במהלך השבועיים הקרובים, נעלה פה בבלוג 'נשות חברת החשמל', בלוגים אישיים של עובדות ומנהלות בחברת החשמל שבחרו לשתף אותנו במסלול הקריירה שלהן ועל הדרך גם מעניקות טיפים לנשים אחרות. 10 בלוגים, 10 סיפורים מלאי השראה של נשים שבחרו ללכת בדרך שלהן, בעוז ובאמונה. קריאה מהנה!