חאפלה

מה יוצא מילד עם פריחה ושני הורים עובדים? לפי שרגא ברוש התשובה היא חאפלה

בחורה עם מחשב נייד

ביום ראשון הבאתי את ארבעת הילדים למסגרות שלהם (החיים היפים של הקיבוצניקים. החופש הגדול אורך 3-6 ימי עבודה בסוף אוגוסט) והלכתי לעבודה, אבא שלהם היה צריך לצאת מוקדם וכבר הגיע עד תל אביב, כשאני הגעתי לזו שלי.

לאחר שעה וחצי קיבלתי שיחה מהמטפלת המובילה של ראם – הילד מלא נקודות אדומות, בואי קחי אותו למרפאה.

במרפאה הסתבר שיש באזור פריחה ויראלית, בלי שום תופעות נוספות, אבל מדבקת מאוד, והילד נשלח אחר כבוד הביתה.

20160717_183226

במקרה, או שלא, כי מרפי תמיד מאזין, בדיוק השבוע רוב האנשים במחלקה שלי בחופש. כך שיותר מידי היעדרות פשוט לא היתה אופציה, אז גייסתי מכל הבא ליד.

סבא צץ היקר שמר על הילד ביום ראשון כשהוא נרדם, כדי שאעבוד עוד כמה שעות, אבא ארז היה איתו ביום שני, אני הודעתי בעבודה שביום שלישי ישכחו ממני, אבל ברביעי ובחמישי לא היתה לי שום ברירה ושוב אבא ארז נשאר איתו, בשישי אני נשארתי וארז עבד.

לכאורה היינו ממש מתחשבים, כל אחד מאיתנו נעדר באופן חלקי בהתאם לצרכי המעסיקים שלנו. אבל בשורה התחתונה דפקנו את עצמנו עמוק.

כי בשוק העבודה של היום, לפי החוק, על יום מחלה ראשון לא מקבלים כלום. זה אומר שעל ימים שני, שלישי ורביעי לא נקבל תשלום בכלל! ארז יקבל תשלום חלקי על יום חמישי (חצי יום), שייחשב לו כיום שני רצוף למחלת ילד. ימי מחלה לעומת זאת כן יירדו לנו מהמלאי. לי אחד, לארז שלושה. ומתוך ימי המחלה הצבורים לך מותר כל שנה לנצל עד 8 ימים על מחלת ילד, לא משנה כמה ילדים יש לך. אז לארז הלכו לאיבוד שלושה מתוכם השבוע, בתמורה לתשלום של חצי יום.

חוק חדש מנסה לתקן את זה, החוק יספור לזוג ההורים ביחד את ימי המחלה, כך שעל שבוע כמו שהיה לנו נקבל תשלום חלקי על יום שלישי ורביעי (יום שלם על שניהם יחד) ותשלום מלא על יום חמישי.  כך על אותה כמות ימי מחלה שתרד לנו מהמלאי ישלמו לנו על 2 ימים מלאים.

רק שליו"ר התאחדות התעשיינים שרגא ברוש החוק הזה לא בא בטוב, הוא לא סומך על ההורים שיצהירו כי בן זוגם אכן לקח יום מחלה לפני כן. סביר שגם פתרונות טכניים כמו אישור מהרופא לא יעזור לחשדן שכמותו, הוא חושב שאני וארז רמאים, שחצי מהימים שעליהם אנחנו מצהירים כמחלה הם שקר (והרופאה? מקבלת מאיתנו שוחד עבור האישורים, כמובן), הוא סבור שמה שאני וארז עשינו השבוע לא נקרא להיעדר מהעבודה בשביל לטפל בילד שמחלתו אוסרת עליו לשהות במסגרת. לדעתו – עשינו חאפלה.

אז הנה, מר שרגא ברוש הבכלל לא נכבד, הנה החאפלה. תמונה טריה מהיום בבוקר, ואתה יודע מה? אתה צודק, הילד שלי ממש ממש נהנה מזמן הורים. לשם שינוי היתה לו הזדמנות ליחס אישי. כמו שתוכל לראות מהתמונה גם כל השכונה נהנתה בחגיגה הענקית שהרמנו בזכות דמי המחלה שחשבנו שנקבל בזכות החוק החדש (שעוד לא עבר).

reempartytime0716