זרקור על יזמ/ית: והפעם – ענת לב אדלר

יזמית תוכן לנשים. סופרת. מרצה. מפרסמת קלפים, מחברות ויומני השראה לנשים. מזה 30 שנה, עורכת וכותבת בידיעות אחרונות, היא אשה מקסימה מלאה באנרגיות הומור והשראה.

לפני כשנתיים פגשתי לראשונה את האשה הזו, ענת לב-אדלר בהרצאה שהיא העבירה, ברגע שהיא פתחה את הפה היא שבתה אותי, בסיפור האמיתי שיצא מהלב ומהחיים של כולנו, ענת היא אנרג'ייזרית, פלפל אדום חריף, מצחיקה בטירוף ויזמית חסרת מנוחה.
היום אני גאה לתת מקום ובמה לענת ולאפשר גם לכם הכרות וגישה לתובנות החשובות ולנסיון שלה:

41656592_478183859362347_1685891499675353088_n

מי את? מה חשוב לך שנדע עלייך?
יזמית תוכן לנשים. סופרת. מרצה. מפרסמת קלפים, מחברות ויומני השראה לנשים. מזה 30 שנה, עורכת וכותבת בידיעות אחרונות.

מהו העסק שלך ולמה החלטת להקים אותו?
העסק נולד בעקבות רומן רב מכר שכתבתי ונקרא "כותבת ומוחקת אהבה". סביב הרומן נוצרה קהילה של נשים / קוראים, ובעקבותיו יצאתי למסע הרצאות שהחל לפני יותר מארבע שנים וממשיך עד היום. בכל שבוע פגשתי ואני פוגשת עשרות אם לא מאות נשים ותוך כדי הדרך התרחבה הפעילות שלי בתחום לכדי יוזמות תוכן שונות כמו מחברות השראה, יומני שנה, קלפי השראה, קולקציית קפסולה לנשים עם משפטי השראה בעברית (בשיתוף רשת גולף וביוזמתי) ועוד. יש לציין כי הבסיס לכל אלה – גם הקהילה וגם מוצרי התוכן – הוא רב שנים כיוון שמאז שנת אלפיים ועד היום פרסמתי עשרה מדריכי לייף סטייל לנשים, ורק לאחר מכן נולד הרומן. קהל הנשים שאהב את המדריכים שלי, התחבר גם לרומן ומכאן נוצר סוג של מפץ שאני בעקבותיו מאז… ובהודיה גדולה על הכל.

מתי הייתה הנקודה שבה החלטת להפוך ליזמית?
אני לא החלטתי להפוך ליזמית או לעצמאית, זה פשוט תהליך שהתרחש במקביל ל"דיי ג'וב" שלי כעורכת ועיתונאית. דבר הוביל לדבר, ונראה לי שהיזמות פיעפעה בתוכי מאז ומתמיד, כמו גם הצורך להיות חלק ממערכת ולהשתייך אליה. אני חיה בשלום עם שני החלקים הללו בתוכי כיוון שכל אחד מהם עונה על צורך שונה ומשלים אותו.

איזה כישורים חשוב בעינייך שיהיו ליזם
נכונות לעבודה קשה, בכל שעות היום והלילה, יכולת לשמוע לא אבל לפרש זאת כ"עוד לא", או "לא עכשיו", יכולת להבין שהכל זה עניין של טיימינג, היכרות אמיתית עם הצרכים של הלקוחות אליהם הוא פונה, עקשנות – שלא לומר אובססיביות ואהבה עמוקה לדבר הזה שהוא עושה ושבעצם לא מסוגל להתקיים בנפרד ממנו. יכולת להקיף את עצמו ביועצים המתאימים והנכונים וכן יכולת לקחת עזרה במקומות בהם הוא לא מספיק חזק. ללמוד כל הזמן דברים חדשים לרכוש כלים חדשים להתמקצע כמה שיותר בכל מה שהוא קריטי להצלחת העסק גם אם את לא עושה את זה בעצמך חשוב שתביני מה עושים עבורך. ללמוד עוד ועוד ועוד כלים להתנהלות ונוכחות ברשתות כי שם הרוב קורה היום

האם לדעתך יש הבדל בין יזם גבר ליזמית אשה? אם כן, מה הם?
לבד מהעובדה שנשים מביאות חיים לעולם אין שום הבדל יכולותיהם של גברים ליכולותיהן של נשים.

איך את נשארת בעניינים בתחום המקצועי שלך?
רשתות חברתיות, שיחות עם קולגות, כל הזמן דרוכה לשמוע מה הדבר הבא.

איזה עצות היית נותנת ליזם/ית בתחילת הדרך?
כל מה שכתבתי בסעיף של הכישורים כולל לא לשקוט על השמרים ללמוד כל הזמן את הכללים והשפה החדשים של העולם הדיגיטלי והווירטואלי, אבל לא לוותר על קשרים בעולם האמיתי. כך להצטייד במעגל תמיכה רחב של חברים ובני משפחה שיהיו שותפים לדרך. להיות מסוגל לשאת בעלויות הכלכליות שדורש החלום שרוצים להגשים כמו כן כדאי שתהיה לפחות בשלב הראשון עבודה מסודרת כדי שהחלום לא יהפוך להיות מחלום למקור פרנסה שחייבים לממש אותו. כאשר החלומות שלנו צריכים לפרנס אותנו לפני שהם מוכנים לעמוד על הרגליים שלהם, זו בעיה. אנחנו צריכים לעבוד אצל החלומות שלנו, ולא הם אצלנו, לפחות בהתחלה. או במילים אחרות: תדאג שתהיה לך עבודה מסודרת או הכנסה קבועה כדי שאתה תוכל להמשיך לחלום ולהגשים.

מה ההצלחה העסקית שאת הכי גאה בה?
החנות האינטרנטית שלי שבה אני מוכרת את מוצרי ההשראה שלי, העובדה שתוך כמה שבועות מהיום בו מוצרי ההשראה שלי מגיעים לחנויות אמיתיות המהדורות אוזלות וצריך לצאת להדפסה נוספת.

41725312_478184259362307_6389344880270770176_n

במבט לאחור, אילו פעולות או החלטות היית עושה אחרת בתחילת הדרך?
לא הייתי מתעכבת ביחסים עם סוכנים / מנהלים שלא הבינו את החלומות שלי ולא הבינו מה אני רוצה. לא כל אחד צריך סוכן או מנהל אישי. אני לא צריכה.

לסיכום, איפה את רואה את עצמך בעוד 5 שנים? ומה את מאחלת לעצמך?
ממשיכה להרצות, לא רק על משבר אמצע החיים, אלא גם על הספר החדש שלי שנכתב בימים אלה. ממשיכה לפתח ולמכור מוצרי השראה ותוכן ומתפרנסת היטב מהחלומות שלי בתחום הכתיבה והתוכן

מה את יכולה לאחל או להמליץ ליזם/ית חדש/ה?
להחליף פחד בדחפ, לא להגיד לא על שום דבר באופן מיידי. בדרך כלל ההתנגדויות שלנו נובעות מתוך עצמנו ולא בגלל הצעות לא טובות. לחשוב על הדברים במנותק מהקומפלקסים שלנו, ורק אז להחליט. לייצר מעגל של אנשים קרובים ותומכים שיהיו שותפים ללבטים ולצעדים שדורשים תעוזה, למצוא אנשי מקצוע שילוו את הדרך במסירות, לעבוד קשה ואז להגביר את הקצב, לוותר על שעות טלוויזיה ושעות גלישה באינטרנט לעשות מה שהלב אומר והבטן מרגישה שהוא נכון – כל השאר כבר יגיע

תודה רבה ענת!!
בשמחה. תודה על ההזדמנות.

מוזמנים להציץ באתר של ענת כאן https://anatlevadler.co.il/he/home

 

41691780_478186309362102_5810042620553986048_n

 

רוצים לקבל השראה מיזמיות נוספות:

חנה רדו

תמי אשד

דורית מנו טל-אור

ליאור אפרים

דניאל לוצקי

יעל טייץ

זהר יעקב

נטע לי כץ

 

מוזמנים להצטרף ולעקוב אחר דף הפייסבוק שלי המקדמת+ עם טיפים, מאמרים בנושאי שיווק, פרסום ויזמות ועוד דברים מעניינים.

לקבלת הצעה לליווי שיווקי ממוקד לעסק, מוזמנים ליצור קשר  במייל adicohensimantov@gmail.com

או ב- 052-6393378 עדי