זמן תום/ גליה שדה

איך הוא מצליח שוב לגרום לה לעשות זאת? מי הוא שיגיד לה, מי הוא בכלל? זהו בן…

זמן תום מאת גליה שדה

תמר, היא אם חד הורית לתום המתבגרת. תום עדיין בימי התום שלה ומתחילה אט אט לפרוץ לעולם הנשי. היא פוגשת ביריב והשניים הופכים לזוג. תמר שמעדיפה לשמור על שליטה מסוימת בחייה של תום, מאפשרת לתום להזמין את יריב לישון אצלן.
במהלך סופשבוע אחד, שבו חברה של תום ישן אצלן, תמר חולה. בין הזיה לחלום, תמר מגלגלת בזיכרונותיה את סוף עידן תמימותה שלה, את תהליך התבגרותה המינית ואף הנפשית.
באופן פראדוקסלי ואולי מטאפורי, כשבתה תום מתבגרת ומתחילה לאבד את תמימותה, היא חוזרת אחורה בזמן לימי התום שלה.

היא נזכרת בתחילת ההכרות שלה עם בן, המורה הפרטי שלה בתיכון. בן, שהיה גבר נשוי בסוף שנות העשרים לחייו וסטודנט למשפטים, לימד אותה הנדסה , מתמטיקה וספרות. וגם לימד אותה על גופה ועל מיניותה. בינו לבין תמר נרקמת מערכת יחסים סבוכה, אסורה ומלאת יצרים.
בין ספרו של ביאליק "מאחורי הגדר" המגולל את סיפורם של מרינקא ונוח, מתפתח הרומן המקביל של תמר ובן.
תמר חווה עם בן יחסים של שליטה, ניצול, תשוקה ואולי אף אהבה. יחסים שילוו אותה עד עצם היום הזה ויהוו את אבני היסוד לכל שאר מערכות היחסים שלה עם גברים.

תמר נכנסת להריון מבחור איטלקי בזמן טיול שלה בהודו, זאת למרות שהרופאים אמרו לה שאין לה סיכוי להיכנס להריון באופן טבעי. היא חוזרת ארצה , לבית הוריה ומגדלת בעזרתם את בתה.
כשתמר מחליטה שהיא רוצה לעבור לתל אביב, לפתע ההזדמנות מגיעה שוב בדמותו של בן, שנעלם כבר שנים רבות מחייה. בן, שהספיק בינתיים להיות הבעלים של משרד עורכי דין מצליח ביותר, פוגש אותה בתל אביב כשהלכה לקניות והוא מציע לה הצעה שהיא לא יכלה לסרב לה. להיות העוזרת האישית שלו, תמורת דירה בתל אביב, משכורת מופקעת ותנאים שיאפשרו לה לגדל את בתה. כל זאת בתמורה לכך שבנוסף לעבודתה במשרד, היא תאפשר לו עינוגים נוספים. אמנם זה מציב אותה במקום שבו היא מוכרת את גופה, אבל זה בן… כנראה היא היתה שמחה לעינוגים עמו גם ללא תמורה.

תמר הופכת למאהבת של בן, חווה עוד שפע חוויות מיניות עימו וככל שהשנים עוברות ובן מפריד בין משפחות , אבל את שלו הוא משאיר שלמה, תמר מוצאת לעצמה גברים נוספים, שימלאו חללים ריקים בתוכה ואולי גם הם ישאירו אותם בריק קיומי.

הספר נוגע בשאלת הזהות העצמית "מי אני"- תמר מאבדת שוב ושוב את יכולתה להבין מיהי. מיהי בתוך מערכות היחסים בהן היא מוצאת את עצמה,אשר מטלטלות אותה שוב ושוב , מיהי כאם? מיהי כחברה? מיהי כאישה עם צרכים משלה? מיהי אותה התמר הסטודנטית?

מוזמנים לקרוא בספר ולהיכנס לתוך המסע הפנימי של תמר בתוך נפשה, ליבה וגופה.

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)