זכרונות מאיטליה

על אף הילדות הקשה ,הגעגועים לאמא לא מרפים

בעודי מבלה נופש חלומי באיטליה הקסומה נקרה לידי הספר מלכת היופי של ירושלים. ספר שמספר על משפחה החל מימי טורקים במשך כמה דורות.
תוך כדי קריאת הספר נזכרתי בה בחורה בת 25 שהגיעה אליי לאימון כיוון שלא דיברה עם אמא שלה במשך 5 שנים.
זוכרת איך היא נכנסה לחדר כפופה עיניה כבויות וכל כולה העצב וקושי מהסיטואציה שלא רצתה להיות בה.
אני לא זוכרת איך זה התחיל היא אמרה לי כל חיי הרגשתי לא רצויה בבית לא זוכרת שאימא חיבקה אותי ואמרה לי מילים טובות כמה אני יפה כמה אני חכמה כמה אני חשובה אני זוכרת שכל השנים לא הייתי בסדר הייתי זאת שתמיד בגללה קרו כל הדברים הלא טובים.
אני לא רוצה להמשיך לחיות ככה היא אמרה לי אני רוצה לחדש את מערכת היחסים שלי .אימא שעם הזמן שעובר הופכת לאישה יותר זקנה וקשה. אני מבינה שיום אחד יגיע ואני עלולה להצטער על זה שלא עשיתי את כל המאמצים לחזור ולחדש איתה את הקשר .בכל זאת היא אמרה לי, אימא יש רק אחת . אני לא רוצה להגיע ליום שבו היא תגיע למאה ועשרים ואני אצטער שהקשר בינינו הסתיים כך.
יחד עם זה הוסיפה ואמרה,אין לי מושג מה עושים אני לא יודעת מאיפה מתחילים ואני לא יודעת איך היא תגיב כשאני אפנה אליה וארצה לחדש את הקשר כך שתהיה בינינו מערכת יחסים כמו שמערכת יחסים של אימא ובת צריכה להיות.

מערה איטליה

 

יש לנו דרך מאתגרת ואנחנו נצלח אותה ביחד אמרתי לה. בוא נתחיל.
הצעד הראשון הוא להבין איך נראית מערכת היחסים הזאת שאת רוצה איתה.

אני רוצה לדבר איתה לפחות פעמיים בשבוע אני רוצה שניפגש ונצא לקפה פעם בחודש שאני אוכל לשתף אותה בחיים האישיים שלי ואני ארגיש שהיא שם בשבילי.
את מבינה שזה תלוי בך ,לא פחות מי שזה תלוי בה. את הצעד הראשון את צריכה לעשות ,בלי קשר לתגובה של הצד השני. גם אם לא יהיה שיתוף פעולה בהתחלה את צריכה להיות נחושה בדרך שבחרת בה.
התחלנו את התהליך לקח חודש עד שהיא עזרה אומץ להרים את הטלפון הראשון הטלפון השני היה הרבה פחות מאתגר והשלישי כבר נהיה שיגרתי.
אחרי שמונה מפגשים עם כבר ישבו לקפה ושוחחו בטבעיות.

איטליה

בסיום התהליך לאחר עשרה מפגשים היא סיפרה לי שהיא מרגישה הרבה יותר חזקה ומערכת היחסים עם אימא שלה עולה על פסים אחרים טובים הרבה יותר והם לגמרי בדרך הנכונה למערכת יחסים שאותה היא רצתה וקיוותה לשתיהן.

אני פה בשבילכם

שרי

מוזמנים להמשיך לעקוב אחרי

פייסבוק 

אינסטגרם

משתדרגים בכיף בעידן דיגיטלי

sarifrohlich
מאמנת אנשים למצוינות אישית ועסקית ומלווה בתהליכי שינוי, התעוררות, גדילה וצמיחה. אני רואה בעבודתי שליחות וזאת לא רק סיסמה, צמיחה מתוך קושי זאת הדרך שלי. אני מאמינה בטוב שבאדם ובטובו של היקום ומוצאת בכל קושי הזדמנות. מאמנת לשינוי הרגלים בעידן הדיגיטלי