זינוק בעליה. הסרט. רוצו לראות.

 
אח שלי שהיה מוטרף על סרטי מתח ואקשן החדיר בנו את ההתמכרות לסרטי הזאנר. ימים כלילות ישבנו על הספה והוא הריץ לנו אותה באש ותמרות עשן. בבוקר אכלנו את סדרת "מת לחיות", בצהרים הסתובבנו בעולם עם ג'ימס בונד (סבונד. גיימ סבונד)  ובלילה חלמתי על אמה תורמן בסדרת "קיל ביל".

יום אחד התקשר. "קניתי מערכת סראונד אתם תשתגעו. הפיצוצים עוברים מרמקול לרמקול שאתם תמותו. " ככה האכיל אותנו עם כפית ואני שבויה אחריו חולה על סרטי אקשן.

ככה גם נולד חוק השלוש דקות. אם שלוש דקות מתחילת הסרט הפה לא נפער והתחת לא מקורקע לכסא סימן שהסרט "פחזיבלון" כדבריו. הסרט חייב לתפוס לך ת'אוויר מההתחלה. אם שלוש דקות עברו ואת מפהקת – ביי-ביי סרט.

חוק השלוש דקות עובד מעולה בסרט "זינוק בעליה".

שלא תטעו, זה לא הג'אנר בכלל. לא אקשן, לא מתח. זהו סרט ישראלי, קומדיה מרגשת שהקסם מתחיל מההתחלה, כשהשחקנית עידית טפרסון רצה מרתון בעליות של ירושלים. בעוד דמותה מתגלה לנו לאט לאט, ככה גם הנופים המדהימים של ירושלים מתבהרים ואת יודעת שהגעת לסרט הנכון.

הסרט מספר על משפחה ישראלית  שגרה בבית ממול. אבא, מנתח פלסטי, (בראבא) שדורס מתוקף תפקידו בסרט כל מי שבא מולו, הבן שעובד איתו, (איתי טיראן), שאיך לא יתאהב בהיא מבת ים (רותם זיסמן-כהן) שנותנת לו חום ואהבה כשהוא מקבל מאבא שלו כל היום כאפות? ומלי לוי. אח-אח איזה תפקיד מדהים היא עושה. הלבישו אותה כל כך  מכוער בשביל הדמות והיא כזו יפה שזה זועק מהמסך. כשהיא בוכה הלב נקרע וכשהיא מעפעפת בגמלוניות רק רציתי לחבק אותה.

סצינה בין בראבא לרומי אבולפיה:

"זה בטח קשה להיות אתה" היא אומרת לו

דממה קלה

"לחפש פגמים כל הזמן"

מזל שהאולם היה חשוך ואלוהים עזר לי שלא נחנקתי באותה שניה מהפופקורן שהיה לי בפה, אבל המשפט הזה היה בשבילי כמו אגרוף בבטן. הכרתי פעם איש כזה והשנייה הזו בסרט העיפה לי את הוילון בשביל לראות את האמת ולאהוב את הסרט עוד יותר.

רוצו, רוצו לסרט, אני נהניתי מיליונים.

טריילר לסרט:
[youtube A4-29yPi5lA nolink]

אם אתם כבר כאן פרגנו לי בלייק  בבקשה ב SWEET DOOLY   תודה!

על מנת לקבל עדכון על כל מתכון חדש, בפינה השמאלית ב”עקוב אחרי” תוסיפו את המייל שלכם והעדכון אצלכם במייל. יום נהדר!!!

 s_z