זיכרונותי מטבע: איך להתמודד עם משבר

יום אחד המנהלת שלי נכנסה בסערה למשרד שלי והודיעה לי שאני עכשיו נוסעת הביתה! הסתכלתי עליה במבט המום

מחלקת הבטחת איכות טבע אשדוד, נובמבר 2012

יום אחד המנהלת שלי נכנסה בסערה למשרד שלי והודיעה לי שאני עכשיו נוסעת הביתה! הסתכלתי עליה במבט המום, השעה הייתה שתיים או שלוש בצהריים יש לי לפחות עוד ארבע שעות להיות פה.  "דניאל, את עכשיו נוסעת, זה לא מעניין אותי. תסעי אחרת לא תוכלי לצאת מפה". היה זה היום שהרגו את מפקד הזרוע הצבאית של החמאס.

 סיימתי עוד כמה דברים קטנים ונסעתי הבייתה. חזרתי יום למחרת כאילו כלום לא קרה, לחוצה להשלים את השעות שלי.

 עבדתי בטבע כמעט 3 שנים. זו העבודה "של גדולים" הראשונה שלי. עזבתי אותה לפני בערך 5 שנים..

 עבדתי בעוד שתי חברות גדולות מאז. היום אני בכלל עצמאית עובדת עם נשים ועם חברות קטנות, בתחילת דרכן (היחסית) כשהן משפחה בדם ולא רק בלב.

 עבדתי במפעל באשדוד, מקום של נשמה. הרבה רגש היה שם. הייתי בין הגיוסים הראשונים מחוץ לאשדוד. חלק אפילו לא ממש הבינו למה אני מוכנה לנסוע חצי שעה בשביל עבודה.. זה עוד לפני שעברתי לתל אביב.

מחלקת הבטחת איכות טבע אשדוד, נובמבר 2012
מחלקת הבטחת איכות טבע אשדוד, נובמבר 2012

 אני לא זוכרת במדיוק, אבל יום או יומיים אחרי החיסול התחיל "עמוד ענן". זו הייתה המלחמה הראשונה שלי. במלחמת המפרץ הייתי בכיתה א' כשהיו אזעקות נכנסו לחדר האטום ושיחקנו במשחקי קופסה.

בחומת מגן הייתי בצבא, בחדר מבצעים לוקחת חלק במאמץ המלחמתי. במלחמת לבנון השנייה הייתי במזרח, המראתי ביום החטיפה של החיילים, אני זוכרת שעוד התקשרתי לוודא שלא צריך אותי ביחידה ואחרי אישור טסתי.

 ואז הגיעה המלחמה הזו. פעם ראשונה ששמעתי "צבע אדום", אחרי 20-30 פעמים ביום, מתרגלים.

 אני עבדתי במשרדים ויחסית הייתי מסתובבת באתר די הרבה. דיברתי, שאלתי, התעניינתי. באמת עניין אותי.  זו גם הייתה התקופה שעישנתי ואיך אומרים "סיגריות מחברות בין אנשים" הכרתי חברים טובים בפרגולה.

 אני זוכרת איך היינו מתכננים את הזמנים ומנסים לצפות את האזעקות. אני הגעתי מחוץ לאשדוד ורוב הא.נשים במחלקה שלי גרו בעיר, היינו מחשבות מתי כדאי לי להגיע כדי שלא תתפוס אותי אזעקה בדרך. יום אחד היא תפסה אותי, אבל לשמחתי רק פעם אחת.

 עשרות אזעקות של ירידה למקלט, שמיעת הפיצוץ ולעיתים לא רחוקות גם הרעד שהגיע בעקבותיו וההבנה כמה קרוב זה היה אלינו.

מקלטים ונהנים, טבע אשדוד, עמוד ענן 18.11.2012
מקלטים ונהנים, טבע אשדוד, עמוד ענן 18.11.2012

 אחרי בערך יום וחצי החלטנו שאין מצב שככה הולכת להיראות התקופה הקרובה. קראנו לזה "מקלטים ונהנים" התחלנו להצטלם במקלט ולהעלות לפייסבוק.

התגבשנו חבורה ופשוט לקחנו על עצמנו להרגיע את כל השאר, לא משהו מתוכנן זה פשוט קרה. כל האימהות שהגיעו לעבודה והשאירו את הילדים בבית כי אין בית ספר. הדאגה שלהן בכל פעם, הבכי וחוסר האונים. היינו שם כולנו, משפחה אחת גדולה עם עוד משפחות שמחכות בבית.

התחלנו לעשות משחקי היכרות במקלט ולדבר על כל נושא שהוא לא עבודה או מלחמה. להכיר יותר, לשכוח לרגע את מה שבחוץ. להנות מהפסקת היום שנכפתה עלינו.

מקלטים ונהנים, טבע אשדוד, עמוד ענן 19.11.2012
מקלטים ונהנים, טבע אשדוד, עמוד ענן 19.11.2012

בטבע אשדוד הכרתי חברות וחברים לחיים. בימים האחרונים הלב שלי שם, איתם, איתכם, מחבקת ואוהבת. עם חלק דיברתי, עם חלק לא דיברתי אפילו מאז שעזבתי.

עמוד ענן היה בדיוק שבוע. צוק איתן כבר היה הרבה יותר פשוט. אני מאמינה שכל מי שיכול להיות כזה עורף איתן יכול להיות הרבה מאוד דברים,  אני מאוד מאמינה בזה ובא.נשים שאתם.

הלוואי ומכל הסיפור הזה יצא טוב, שתהיה צמיחה, שתהיה וודאות, שתדעו מה קורה ויעשו ותעשו הכי טוב שאפשר.

אוהבת אתכם חברים וחברות ומאחלת לכם את כל הטוב שהעולם הזה יכול להציע, מי יתן ודברים יסתדרו לטובה ❤

דניאל לוצקי - יועצת כלכלית
דניאל לוצקי, יועצת ומנטורית לכלכלת המשפחה, מלווה נשים בכל שלבי החיים להתפתחות וצמיחה כלכלית. נהנית מהחיים, ממצה רגעים, לומדת, משתפת, מחייכת, מצלמת וכותבת.