זוהר לא היה שם

הבטיחו שרבקה זוהר תשיק בושם על שמה במסעדת פיצות ופסטה. היה שם מלא בושם, פסטה מעולה ופיצה שמימית. רבקה זוהר הבריזה.

בחורה עם מחשב נייד

קיבלתי הזמנה מרבקה זוהר בפייסבוק. זו היתה כביכול הזמנה אישית שממוענת לי מאת רבקה זוהר. אני נוטה לתת קרדיט לאנשים, גם אם הם מפורסמים. לפחות בפעם הראשונה. היא ואני חברים בקבוצה ייחודית שקיבץ תחת כנפיו אסי דיין בפייסבוק. זוהר הזמינה אותי להשקת בושם על שמה. מסקרן, בעיקר כי היא אישה קצת משונה שירדה למחתרת להרבה שנים ופתאום היא יוצאת עם בושם על שמה. אני מעריכה אותה. הקול הענק שלה ליווה את נעוריי. זמרת מופלאה ועוצמתית. בהזמנה התברר לי שהשקת הבושם תתקיים במסעדה-פיצרייה, מה שהגביר את עוצמת הסיפור. רבקה זוהר משיקה בושם על שמה בפיצרייה כשהשדכן הוא אסי דיין. חייבים ללכת.

מתברר, שכמו אנשים אחרים המחשיבים את עצמם סלבים, יש לה לרבקה זוהר דף פייסבוק שהוא כביכול אישי, אבל לא היא מנהלת אותו. אני לא מבינה את הקטע הזה (?!?). כל הרעיון של הפייסבוק הוא שמאחורי הפנים-  יהיה האדם עצמו. זה מה שמרק צוקרברג התכוון, כשהוא המציא את הדבר הזה. אבל לא, אנחנו חייבים להתחכם וחדשות לבקרים מעלים אנשים דפים שהקשר בין הדף לאדם המצולם בו מקרי בהחלט. במקרה זה של סלבים או סו-קולד סלבים, הדפים מנוהלים על ידי יחצ"נים משופשפים או כל מיני דמויות צללים אחרות. זה לא לעניין. זו הטעייה.

בלטה בהעדרה - רבקה זוהר
בלטה בהעדרה – רבקה זוהר

הזמנתי את חברתי הטובה חגית ושמנו פעמינו למסעדה-פיצריה בעלת השם המבטיח "הפיצה – נאפוליטנית בתנור לבנים". מקום חמוד. פסטה שאת הבצק שלה עושים שם, טעימה מאוד עם רטבים מעולים והפיצה אלוהית, עשויה היטב מגבינה משובחת. לראשונה מזה שנים, היתה זו פיצה שלא עשתה לי צרבת. למנה אחרונה, שהיתה אלוהית לא פחות, בחרנו במוס שוקולד עם פירות יער.

בצק מעולה לפיצה ברגע של הקפצה (מטושטש שם - באוויר)
בצק מעולה לפיצה ברגע של הקפצה (מטושטש שם – באוויר)

עד כאן ארוחת הגורמה המפתיעה. אבל-  איפה רבקה זוהר?? היא הבריזה בגדול. היה שם דוכן יפה עם פרחים, הכינו כרזה מושקעת ובשמים לרוב.

דוכן עם פרחים ובושם בריח של טבע

הבושם נמכר באריזה מפתה וריחו בתחילה עוצמתי ועז ולאחר מכן הוא מעט מתרכך ומזכיר בעיקר משהו מהטבע. לא בדיוק שמתי על זה את האצבע. במקום רבקה זוהר ישבה שם יחצ"נית בשמלה לבנה רוחנית סטייל הבוסית זוהר והיו שם ספרים רוחניים וקלטות של הזמרת הוירטואלית. עוד היתה שם היזמית המתוקה והיפה סמדר הדרו, שהיא גם רעייתו של מנהל המסעדה. הכל התחבר לי חוץ מהקשר עם רבקה זוהר.

לפיצוח התעלומה נכנסתי לאתר של הבושם שגם הוא מעוצב יפה, נקי ונעים למראה. הסקרנות שלי באה על סיפוקה. הבושם נולד כמו דברים רבים שנולדים בין נשים – בחברות ושכנות טובה, בין היזמית סמדר והזמרת רבקה שהן שכנות..מספרת סמדר:

"מדי פעם מבקשת ממני רבקה לייבש לה כביסה. באחת הפעמים שייבשתי את כביסתה, נמלא ביתי בניחוח מיוחד,ריח נקי וייחודי שאינו מזכיר שום מרכך כביסה המוכר לי. בעלי שהוא שף במקצועו, וחוש הריח שלו מפותח במיוחד, ביקש ממני לשאול את רבקה באיזה מרכך היא משתמשת.כששאלתי את רבקה היא ענתה מיד : "זה לא המרכך, זה ריח הבושם שלי שעובר לבגדים. רבקה נתנה לי דוגמית מהבושם בבקבוקון קטן ואני השתמשתי בו טיפין טיפין כדי שלא יגמר…מאותו היום בכל מקום בו הייתי שאלו אותי : 'מה זה הריח המדהים הזה? באיזה בושם את משתמשת?' במקומות אליהם הלכתי עם רבקה, עצרו אותנו ושאלו על הניחוח שאינו דומה לשום ריח מוכר אחר. באחד הימים שאלתי את רבקה מה דעתה אם אשיק את הבושם, כך שכל מי שירצה יוכל להנות מייחודו. כעבור שבועיים נתנה לי רבקה תשובה חיובית והמיזם יצא לדרך. הגרפיקאית נורית קוניאק, שאחראית על עיצובם של מותגי פרימיום מובילים, נבחרה להעניק לבושם עיצוב שיעביר את ייחודו ואיכותו. גלית אקרמן, היועצת השיווקית, שמתוך מבחר שמות יפהפיים ביניהם התלבטנו, עמדה על כך שהשם יהיה ATURA. את הבושם רוקחים באנגליה במיוחד עבור רבקה, ואת הבקבוקים מייצרים ומדפיסים בצרפת".

רבקה זוהר לא נשארת חייבת באתר ומעניקה סיפור אישי מעברה הרחוק:" כשהייתי ילדה 'התרחצתי' בבשמים של אמי. יום אחד לקחתי את בקבוק הבושם של אימי ושפכתי אותו כולו על עצמי. אימי אמרה לי: 'חביבתי לא כך ששתמשים בבושם – שמים רק טיפה"

מצאתי באתר גם תשובה לגבי הריח שהזכיר לי טבע והיה עז ואחר כך מעודן יותר: זה ריח מרוכז של מסק בשילוב תמציות טבעיות –לבונה ,ורד ,סיגליות.

מחיר בקבוק בושם AUTRA  בניחוח אישה ששמה רבקה זוהר – 279 ש"ח (50 מ"ל) להזמנות ושאלות 054-4430666 היזמית סמדר

אורית בראון אגמי
בלוגרית פעילה ובועטת. היתה עיתונאית שלושה עשורים. היום מלמדת ילדים ביפו ובשכונת התקווה תקשורת ואקטואליה.