זוג חברים או סוג מוזר של שלישיה ?

הוא נשוי לה , לשנייה. אבל הוא החבר הכי טוב של האקסית שלו (אני). הנשואה הנוכחית כנראה מבינה שאם היא תלחץ עליו להתגרש מהחברות המיוחדת שלנו (שלי ושלו), היא עלולה גם להפסיד אותו…..וככה אנחנו סוג של "שלישיה מקודשת " (מקודשת ?)…….

בחורה עם מחשב נייד

כמה פעמים מצלצל הטלפון לספר לי שזכיתי ב…… ? כמה פעמים מציעה לי חברה שאני כבר מנוייה בה או שיש לי כרטיס פלסטיק שלה את משפט הזהב  "כדאי  לך – את מקבלת שלושה חודשים חינם /מתנה וגם תוספת של…..בלי  כסף" – כמה פעמים שמעת את המשפט הזה?
האמת, די הרבה פעמים והיו פעמים שהתפתתי ל" שלושה חודשים חינם או תאריכי את המנוי…."  ובערך שעה אחרי זה או כשהגיע סט המצעים (מתנה, מתנה…) ניסיתי להבין מה הייתה השטות או החולי הרגעי הנפשי הזה שהחלטתי להאריך את המנוי.
כשאני מספרת ומראה לדניאל את המצעים האלה הוא מסתכל עליי ואומר ולא חוסך ממני את המשפט האלמותי "אני לא רוצה לומר שאמרתי לך כבר – אין ארוחות חינם, אין מתנות חינם…". או שאת לא שומעת, או שיש לך בעייה בהבנה, או שהיכולת שלך לומר לא וגם להתכוון לכך – מוטלת בספק. אני כבר לא יודע ואני לא מתכוון לריב איתך על זה בפעם המיליון. את רוצה להרגיש מטומטמת כשאת מקבלת "מתנה חינם" – אני לא מוכן להיות שותף לזה, אני לא מוכן להתעצבן או להיות חלק מהטנגו המפגר הזה. תתחדשי ותהני.
זה השלב שבו המילים של דניאל מצטלבות עם תחושת הטמטום שאופפת אותי מהרגע שבו הגיעו המצעים, שבה הגיעה המתנה או ארוחת החינם….ואני מתחילה לנסות לקיים דיאלוג מפייס עם דניאל שאני כבר רואה את הווריד בולט אצלו במוח.
אבל מותק אני אומרת לו – נשבעת לך…לא יודעת למה הסכמתי, לא יודעת איך עשיתי את הטעות הזו שוב, אתה צודק ואני יודעת שטעיתי, עזוב, אני גם מרגישה עם זה חרא מספיק. תחבק אותי אלייך – אני מרגישה שאני צריכה אותך עכשיו, עזוב – אנחנו הרי סתם רבים על משהו שכרגע הוא "מצעים" = אבל בעצם אנחנו רבים על דברים אחרים – נכון?
אני מרגישה את החיבוק שלו עוטף אותי והוא מנסה לפייס אותי. תגידי הוא אומר לי – באיזו שעה קבענו מחר בחנות רהיטים? הוא יודע לעקוף אותי, לא להכנס לעימות על שטויות אבל בכל זאת להזכיר לי מה הוא חושב על ה"חינם" הזה- אבל גם לגלוש חזרה לדיבור שלנו.
תפסיק דניאל , אתה חבר שלי – אני יודעת שאתה כועס עליי ורוצה לעשות את מה שצריך וזה להגיד "תשמעי, אני לא חייב לך כלום – ולא בא לי המחר הזה, אז מה אם הבטחתי לך" , אני יודעת שזה מה שהוא היה אומר אם הוא לא היה מי שהוא. הוא היה בן זוגי למשך הרבה יותר מדי הרבה שנים ואנחנו לא יחד גם כי הוא לא היה מסוגל לעבור את הסאגה שלי איתי.
אז נכון, הוא נשוי לה…..וחבר שלי. נכון, אומרים שנשואים טובים הם קודם כל חברים, אבל אולי זו לא נוסחת הקסם, אולי אפשר להיות נשואים וחברים, אבל להשאר חברים עם מי שהייתה בת זוגך למשך כל כך הרבה שנים. כנראה שאפשר. כנראה שאפשר לקיים זוגיות – שלישיה כזו. כן, הוא בשבילי בכל מקום ובכל זמן אם אני צריכה, ו…כן – היא מכירה אותי טוב ואנחנו גם סוג של מכרות/ידידות (הרי אי אפשר למחוק כל כך הרבה שנים של "ביחדנס" ביני לבינו לפני שהיא באה), וכנראה שהיא מספיק חכמה כדי להבין שלהשאר נשואה לו (כנראה שזה חשוב לה  מאד) היא צריכה לאפשר לו להיות איתי באפיק אחר.
לא יודעת, אולי זה ככה, אולי עובר לה בראש משהו אחר. אני חושבת לפעמים מה עובר לה בראש כשהיא שומעת אותי מדברת איתו בטלפון אפילו על "בוא תנסה לסדר לי את הגומי במקרר" – מה עובר לה בראש? הגומי במקרר או משהו אחר….אני לא מספיקה לגבש או לנסות לחשוב מה עובר לה בראש ואני שומעת אותה צועקת ברקע : " אורלי, הוא מנדנד לי נורא – אולי תזמיני אותו לכוס קפה לאיזה שעתייים -שלוש ?" , לא יודעת. הרי שמעתי את זה ברקע. הוא שתק. הוא ידע שאני שומעת.
אני הרי סוג של מכרה שלה (דרכו, דרכו כמובן) והיא הבינה כמובן שכדי להשאיר אותו היא לא צריכה ולא נכון לה לגרום לו להתגרש מהחברות שלנו, שלי ושלו. לא מפרקים חברות של אקסים  בגלל  נישואים שלו מחדש – הרי אחרי הכל, נפרדנו בהבנה – זה היה מדי קשה.
הוא חגג יום הולדת עגול לא מזמן – היא התקשרה אליי וביקשה שאכתוב אותו ועליו. השתגעת? אמרתי לה, הרי את אשתו. כן, היא אמרה לי , אבל את מכירה אותו הרבה יותר שנים ממני ונדמה לי שהחברות שלכם היא הרבה יותר אפילו בפרטים הקטנים. תעשי טובה, תכתבי. תשמעי אמרתי לה – בכל הקשר הזה, בכל המשולש הקדוש הזה – אני חברה, הוא אקס-חבר, את האשה – לפחות תכתבי , אם זה מה שאת רוצה. ויכוח אמוציונאלי ואני כותבת. אני כותבת ובוכה וצוחקת כי ככה היינו יחד – ימים כאלה וימים אחרים. ככה היינו יחד – חוץ מאשר בסוף. כתבתי…יצא לא רע (לא הייתי מכשפה ממש..) – ואני הרגשתי כמו פילגש וזה היה הכי נורא שבעולם. אז אולי זה מה שהיא רצתה. שוב, יצאתי מפגרת.
ההחלטות שלי בהחלט טעונות שיפור, אני מכורה למילים טובות, מחמאות – זה עושה לי עיסוי נעים לנשמה וכנראה שאפשר להתמכר לזה… ולא חשוב אם זה סט מצעים מתנה או בקשה של אשתו של האקס החבר שלי.  למילים טובות קל להתמכר.