זה לזה התנדבות בקהילה בלחיצת כפתור

אפליקציית "זה לזה" מכוונת למקום של יצירת קהילה משתפת עוזרת ותומכת בעזרת האינטרנט ומיועדת לאלה שזקוקים לעזרה קלה בביצוע משימות כמו קניות, שליחויות או סתם ביקור להפגת תחושת בדידות

מאת: יעקב מובשוביץ

הרעיון עלה לפני כמה חודשים כשביקשו ממני עזרה, בפתרון בעיה  קטנה בעיר אחרת. ואז חשבתי שבעיה קטנה במקום מרוחק, יכולה להפוך לבעיה גדולה. ואם היה מישהו סמוך למקום הבעיה – ניתן היה להפוך אותה לבעיה קטנה. השלב הבא היה בארוחת שישי המשפחתית, מקום שבו עולים, אצלנו במשפחה, מעת לעת (בין המנות) בעיות ורעיונות חדשים.

אלון וייל חתני שבעיסוקו הוא מתכנת מחשבים, נרתם למשימה ופיתח מערכת WEB שניתן להתחבר אליה גם מטלפונים ניידים. לדבריו, הקו שהנחה אותו לאורך בניית האתר הייתה פשטות ההפעלה למשתמשים של האתר, וזאת מפני שבתחילה יועד האתר לשימוש מבוגרים. בשלב יותר מאוחר כשהאתר הפך לפעיל גילנו לשמחתנו שהנרשמים לאתר הם מכל הגילאים.

 שמחנו לראות שבחור בן 28 בשם שחר, ענה לבקשה של עמותה מראשון לציון שמפעילה ילדים עם צרכים מיוחדים, הגיע להתנדבות חד פעמית, התרשם מסוג ההתנדבות והמשיך להגיע ולהתנדב. או אביאל מבאר שבע שנענה לקריאה של חגית, גם היא מבאר שבע שביקשה עזרה בפינוי מיקרו-גל לפח האשפה.

זה לזה צילום מסך

וכמובן שיש דוגמאות נוספות. על-מנת שהאפליקציה תעבוד בצורה מיטבית, דרושים אנשים עם מעורבות קהילתית ואכפתיות שיירשמו ויהפכו את הרשת ההתנדבותית החדשה למפעל קהילתי יעיל ומוצלח.

 אפליקציית "זה לזה" מכוונת למקום של יצירת קהילה משתפת עוזרת ותומכת בעזרת האינטרנט ומיועדת לאלה שזקוקים לעזרה קלה בביצוע משימות כמו קניות, שליחויות, עזרה בשיעורי בית, החלפת נורה, עזרה בבישול וסתם ביקור להפגת תחושת בדידות של שכנה שילדיה גרים רחוק.

קהל היעד? כולנו- אנשים קשישים, חולים, תלמידים, אימהות לתינוקות וכל מי שזקוק לכך.

"זה לזה" היא אפליקציית ההתנדבות היחידה שהבקשה של מבקש העזרה מגיעה ישירות לעיני המתנדב דבר המונע מבוכה ממבקש הבקשה.

"זה לזה" היא אפליקציית ההתנדבות היחידה המאפשרת לכל אחד להתנדב או לבקש עזרה באותו המקום  באופן חד פעמי בזמנו החופשי בלחיצת כפתור.

 הצלחתה של האפליקציה ההתנדבותית תלויה במספר הנרשמים – ככל שיהיו יותר נרשמים הצלחתה תגדל.

 החזון שלנו הוא שיהיו בכל עיר לפחות 1000 איש רשומים, ואז כשמישהו יעלה בקשה לעזרה – מתנדב הגר בקרבת מקום יוכל לאתרו ולתת לבקשתו מענה.

זה לזה צילום מסך

 אז איך זה עובד?

 אתר\אפליקציית זה לזה מותאם לעבודה מהמחשב הביתי, לאחר כניסה לאתר הרשמי בכתובת הבאה:

 https://zelaze.net

 או דרך מכשיר הטלפון עם מערכת הפעלה אנדרואיד, דרך חנות האפליקציות. (יש להיכנס לחנות האפליקציות ולחפש את האפליקציה "זה לזה"). בעלי מכשירי אייפון יכולים לפתוח קישור על הטלפון דרך האתר. כולם צריכים להרשם – גם מבקשי העזרה וגם האנשים שרוצים לעזור.

 לאחר שנרשמים בהרשמה ראשונית קצרה, נוצר הקשר בין האנשים שצרכים עזרה לבין האנשים שרוצים לעזור. האנשים שרוצים לעזור אינם צרכים להיכנס לאפליקציה בכדי לבדוק האם ישנן בקשות חדשות, כי ברגע שתפתח בקשת עזרה חדשה בעיר המגורים של המתנדב יישלח מייל לכל המתנדבים באזור. מי שפנוי ילחץ על כפתור "פרטים נוספים" ורק אז יקבל את פרטי מבקש העזרה. ברגע שהמתנדב לחץ על כפתור "פרטים נוספים " הבקשה תעבור לטיפולו ותימחק  אוטומטית ממאגר הבקשות.

 חשוב מאוד שכל שלב של ההתנדבות אפשר להתחרט ולהחזיר את הבקשה למאגר הבקשות (גם אם אחד הכפתורים נלחץ בטעות). עכשיו כדי לעשות מעשים טובים, אין צורך בהתחייבות ארוכת טווח, הכשרה או היכרות מוקדמת לגוף או עמותה מסוימת. מתנדבים לפי הצורך בזמן החופשי ולפי הבקשות שבאתר באותו הזמן. ניתן גם להיכנס לדף הפייסבוק שלנו דרך הקישור המצורף:

 דף פייסבוק  לחצו כאן 

 סרטון הסברה:

[youtube o5oXvz_JqZo nolink]

 מחקרים מוכיחים שמתנדבים מרוצים יותר מחייהם, חשים אופטימיים ומלאי מרץ, בעלי תוחלת חיים ארוכה יותר, בעלי קשרים חברתיים רחבים ומתמודדים היטב עם בעיות.

 אז בואו ,הירשמו לאתר או הורידו האפליקציה ונעזור זה לזה.

** הכותב הוא יעקב מובשוביץ