זה כואב, זה יכאב, ואם לא תטפלו בסוף זה יתגבר

חושבים שכאבים שלא מטפלים בהם נעלמים? תחשבו שוב

צילום: סיגל סיירס

מה שקרה למאיה (שם בדוי) הוא מה שקורה להרבה אנשים. היא הגיעה אליי מיואשת, עם כאבים בחזה ובבטן העליונה דמויי התקף לב, מהם סבלה במשך שנים. הדבר הראשון ששאלתי אותה היה איך יכול להיות שהיא סובלת כבר שנים ורק עכשיו הגיעה אליי, והתשובה שלה היתה אותה תשובה ששמעתי כל-כך הרבה פעמים בעבר: "במשך השנים הלכתי לרופאים, הגעתי למומחים, עשיתי בדיקות, גסטרוסקופיה, אק"ג, אקו לב, הליקובקטר ועוד ועוד, לא מצאו שום דבר, ושום תרופה שנתנו לי לא עזרה, התרגלתי לחיות באיכות חיים ירודה".
אני תמיד שואלת בשלב הזה: "אז למה לא הגעת אליי קודם?", ואז אני מקבלת את התשובה שמתסכלת אותי יותר מהכל: "כי לא האמנתי שמשהו עוד יכול לעזור לי ולא רציתי להוציא עוד כסף".

לטיעון הזה אני בדרך-כלל עונה רק בסוף הטיפול, כי בכל זאת, היא כבר הביאה את עצמה אליי והיתה מוכנה לנסות משהו שונה, אבל התשובה לטיעון הזה תגיע גם תגיע, חכו לסוף…

צילום: סיגל סיירס
צילום: סיגל סיירס

איכות חיים. מונח שרובנו ממעיטים בערכו, עד שזו שלנו הפרטית נפגעת.
הגוף שלנו הוא לא מכונית. הוא יכול לסחוב ולסחוב די הרבה זמן, גם אם לא ניתן לו את הדלק המתאים, אבל הוא לא יכול לעשות את זה לנצח. מגיע היום שבו אנו נדרשים לשלם את המחיר על הנזק שגרמנו לו לאורך השנים. במקרה הטוב, אנחנו יכולים לעשות שינוי ולתקן. במקרה הרע, הנזק שגרמנו הוא בלתי הפיך וכבר אין לנו מה לעשות מלבד לחיות באיכות חיים ירודה או אף גרוע מזה… לכן, חשוב לטפל במה שכואב לנו כמה שיותר מהר, כי הכאב הוא הכלי שבו הגוף משתמש כדי להזהיר אותנו שמשהו ממש, אבל ממש, לא בסדר.

מבזק חדשות! אנחנו לא אמורים לסבול מכאבים. גם לא מכאבי מחזור. זה סתם מיתוס. אדם שכואב לו הוא אדם לא בריא. גוף שעובד טוב הוא גוף ללא כאבים. לכן, כשמשהו כואב לכם, אתם אמורים להבין שיש איזושהי בעיה וללכת לטפל בה. להזנחה יש רק תוצאה אחת, שהיא כאב רב יותר וטיפול קשה ויקר יותר.

זה כמו כאב בשן. אם תטפלו מוקדם, אולי תגמרו עם סתימה ב-300 ש"ח וטיפול של שעה. אם תזניחו ותגיעו רק כשהכאב יהיה בלתי נסבל, תגמרו עם טיפול שורש, מבנה וכתר שיעלו לכם אלפי שקלים וכמה ימי עבודה (תאמינו לי, עבדתי בעבר במרפאת שיניים).

אני כותבת את זה באמת מדם ליבי. כואב לי לראות אנשים שכואב להם. עוד יותר כואב לי לראות אנשים שאני יכולה לעזור להם, אבל שיקולים זרים מונעים מהם לקבל את הטיפול שהם צריכים. שיקולים של אמונה וכסף, כמו אצל מאיה. כי הכל עניין של בחירות בחיים. אין לי ספק שהמומחים שהיא הלכה אליהם עלו לה הרבה כסף, ואין לי ספק שהתרופות הרבות שניסתה עשו לה חור בכיס, אבל את כל זה היא היתה יכולה לחסוך, אם היתה מגיעה אליי מוקדם יותר, ואיך אני כל-כך בטוחה בזה? כי כשהיא כבר הגיעה אליי, החיים שלה השתנו.
ישבנו ועברנו ביסודיות על כל מה שהיא אוכלת היום. דיברנו על אורח החיים שלה, על העבודה שלה, על החברים והמשפחה שלה. וכשהיו לי כל הנתונים, והבנתי לעומק מי זו האישה שעומדת מולי וסובלת, ידעתי בדיוק איך לעזור לה. עשינו שינויים קלים, באמת קלים, בתפריט שלה ולא היה צריך יותר מזה. מאז ועד היום (כבר מספר חודשים), שאני בקשר קבוע איתה, מחכה לשמוע אם חזרו הכאבים, ולא. החיים שלה השתנו (הניסוח שלה).

שינויים קלים בתפריט (תמונה: dreamstime)
שינויים קלים בתפריט (תמונה: dreamstime)

אז מה התשובה לטיעון שלה נגד הטיפול שכתבתי בתחילת הפוסט? התשובה היא שכל מה שלא תשקיעו בו עכשיו זמן וכסף, תצטרכו להשקיע בו אחר-כך יותר זמן ויותר כסף, וגם, אמון ואמונה הם דברים חשובים, אבל כך גם לתת צ'אנס לדברים חדשים ושונים, מקסימום זה יצליח…

משהו כואב לכם? מוזמנים לדבר איתי 052-5285250
לפייסבוק האישי  או המקצועי שלי סיגל סיירס – נטורופתיה ורפואה טבעית

סיגל סיירס - נטורופתיה ורפואה טבעית
נטורופתית מוסמכת .N.D וביולוגית .M.Sc, מטפלת באנשים בגישה משולבת טבעית ומדעית. אישה לבעל מדהים ואימא לילדה קסומה. חולת ריקודים סלוניים, סלסה וזומבה כבר 20 שנה (בלתי ניתן לריפוי באף גישה).