זה התחיל ברמיזות שקופות -עדינות כאלו שלא מרגישים

יודעת שהמצב לא חביב/ נחמד/ טוב… ובכל זאת זה לא נאמר במפורש בהתחלה. אז איך ריבון העולמים הן כאן?!

היא כמעט ולא אמרה את זה… היא צינה, הציעה, הצביעה על האפשרות, הציגה את הקושי( יענו עד אז לא ידעתי שהוא קיים, חי ובועט באכזריות), אבל ממנה זה נשמע רך ומכיל יותר… אבל ממש לשים את זה על השולחן במלוא תפארתו ואגב גם כיעורו, היא לא עשתה את זה. אז איך זה לעזעזל מיום חמישי הן כאן??

מסורבלות, מכוערות (כבר ציינתי), אז מה אם הן כרגע המילה האחרונה אם אפשר לתאר את זה ככה. שוב אני  ב"מעגל האבל" כל פעם מוצאת עצמי מחדש  בשלב אחר ושונה במעגל הזה. כוון שמאז ,יצאתי פעם אחת מהבית, נאבקתי קשות לשים אותן ( אמרו לי שזה ענין של תירגול- אין לי כוח אלהן ובטח שלא לתרגל כניסה ויציאה מהנעל).

עוד אין לי מסקנה כמה הן טובות. יודעת רק שאני צריכה לקנות מיכנסים רחבים יותר מהברך ומטה. כדי שאוכל ל"נשום " איתן.

 סד הוא אביזר עזר אורתופדי המותקן על מפרק הגפה ומשמש לתמיכה וקיבוע של גפה פגועה. הסד עשוי מחומרים פלסטיים (כאשר לחלק מהסדים נוספות ידיות מתכת) והוא משפר את תפקוד הגפה בכך שהוא מקבע את טווח וזוויות התנועה שלה.

  למה הסד מיועד?

  אנו נעזרים בסדים אורתופדיים בעיקר על מנת לקבע את מפרקיהן של גפיים פגועות. הסדים גם מספקים הגנה ותמיכה לגפה ומסייעים בהקלת הכאב הכרוך בהנעתה. פעמים רבות, הנטייה של גפה שנפגעה היא לנוע באופן המפצה על הפגיעה, ותנועה ממושכת כזו עשויה להוביל לעיוותים בגפה. השימוש בסד עוזר למנוע עיוותים כאלה ואף מתקן עיוותים שכבר נגרמו.

 אז איך משיגים את כל ה"שייק" הזה ?

1. קובעים אצל מומחים לסד  לא מדרסים -אלא סד ! ישנם מספר המכונים שמיצרים סד  בארץ . אני  הייתי ב"יעד אורתופדיה "בתל אביב ( אבו כביר ). קובעים איתם פגישה מודדים ואם צריך אז מגבסים את כף הרגל ( אל דאגה ברגע שזה מתיבש מורידים את הגבס זה רק כדי לדעת איך להכין את הסד על פי צורת הרגל  ( חלק מהסדים נעשים בהתאמה מיוחדת עבודת יד). ממליצה לצלם בוידאו את עצמך הולך עם הסד ( אם זה סד שהוא מוצר מדף וישנם גם כאלו ) .

טלפון של יעד אורטופדיה 03-6817845

 מגיעים למכון עם נעלים סגורות עם שרוכים האידאלי נעלי ספורט.

2. הפניה מהנורולוג/ פיזיוטרפיט שלך לבדיקה במכון לואיס עם שם הסד (כל זאת על מנת שתקבל תור במכון לואיס)

3. השלב הבא להתקשר למכון לואיס מרפאת מכשירים

‏‪03-757-5660‏

לקבוע תור (הם עובדים עד שלוש)קובעים לפגישה עם פיזיוטרפיסט הנותן אישור לסד הספציפי שהומלץ לך על ידי המכון שמכין סד.

4. חשוב לדעת… אם הפיסיוטרפיסט/ית לא מסכימ/ה עם המכון ובכל זאת רשמ/ה לך את הסד שהומלץ על ידי המכון ואתה לא שלם עם הפער הזה…תחזור למכון למדידה חוזרת . ברגע שיצאת מהמכון עם הסד החדש אין דרך חזרה למשך 3 שנים. אין בעיה וזה מקובל מאוד לשנות מרשם של סד. אך עליך לחזור למכון לואיס לשנות את המרשם.

5.בקשת טופס 17 למכון לואיס

6.פיקסוס  האישור של הסד שקבלת  ממכון לואיס למקום שבו התאימו לך את הסד.

 7. המכון מקבל אישור ממשרד הבריאות לנושא.

 8. אתה מוזמן לקחת את הסד מהמכון ויבצעו  בו התאמה  עם צריך.  על הסד ישנה השתתפות עצמית במקרה שלי 10 אחוז ( יצא כמה מאות שקלים).יש להגיע למכון עם מספר נעלים עם שרוכים. עם זה סד שנמצא בתוך הנעל צריך מידת גדולה יותר. אל תקנו מראש אי אפשר לנחש כמה גדולה הנעל צריכה להיות ( זה יכול לגדול בכמה מספרים טובים) .  כשהייתי שם נתנו זוג נעלי ספורט פשוטות לבחורה שהגיע ושום נעל שהביאה מהבית לא התאימה לסד שלה.  במקרה שלי היה צריך נעל עם "מדרגה" בין הסוליה לבין הנעל.

נעל ספורט_800x627 (1)

9.שוב קובעים למכון לואיס ומגיעים עם הסדים עליך- שם מאשרים שקבלת את הסדים.

10. חלק חשוב וקריטי מפקססים למכון שמהם קבלת את הסדים את החתימה השניה על הסדים. הם מעבירים למשרד הבריאות…פעם הבאה שתרצה לרכוש סד ( פעם בשלוש שנים) תיהיה לך זכאות

אם לא ביצעתה את שלב 9+10 הזכאות שלך לסד בפעם הבאה  מתבטלת.

 סד תמונה מהצד

שוש גולן
בשנת 2005 עם שני זעטוטים, מישרה כמטפלת ברפואה משלימה, ובעל שראה את שדה התעופה יותר מאשר את הבית... פתאום באמצע שום מקום הוגדרתי כחולה בטרשת נפוצה. אני ?! חולה?! ומה זו המחלה הזו.