זה הרגע לארוז את המזודות ,ולצאת לטיולים בשביל הנשמה והחוויה!

רק סגרנו את המזגנים,העברנו אותם מקור לחום, וזהה רגע לקחת טיול אחד או שניים (למי שיכול). יש שאוהבים לטייל לבד, עם חברים, עם זוג אחד או שניים, ויש שאוהבים טיולים מאורגנים.אני אחת כזאת שאוהבת שמראים לה הכול..ולעיתים בוחרת טיולים מאורגנים ולעיתים גם קרוזים. הפעם מתמקדת במאורגנים קבלו:

בחורה עם מחשב נייד
רק סגרנו את המזגנים,העברנו אותם מקור לחום, וזהה רגע לקחת טיול אחד או שניים (למי שיכול). יש שאוהבים לטייל לבד, עם חברים, עם זוג אחד או שניים, ויש שאוהבים טיולים מאורגנים.אני אחת כזאת שאוהבת שמראים לה הכול..ולעיתים בוחרת טיולים מאורגנים ולעיתים גם קרוזים. הפעם מתמקדת במאורגנים קבלו:
נעה רגב אופק – מדריכת טיולים מוסמכת, בוגרת החוג לאנתרופולוגיה באוניברסיטת ת"א, בעלת תואר MA בחינוך. התגוררה ולמדה בקובה מספר חודשים ו"חיה" את המקום.                   
דובי לנץ – מנהל אמנותי של פסטיבל הג׳אז בים האדום. למעלה משלושים שנה מדריך למדינות דרום ומרכז אמריקה. עיתונאי ומרצה בנושאי מוסיקה ותרבות. שימש במשך למעלה מארבעים שנה עורך מוסיקלי ושדר בגלי צה״ל. לשעבר מנהל אמנותי של פסטיבל מוסיקת העולם ״שומעים עולם״.  

מפגש עם קובה של הקובנים – האקלים הקריבי, החופים הלבנים ועצי הקוקוס, מטעי הקפה, הטבק והסוכר, השפה, המוסיקה והריקודים.
סמינר מטייל זה יעסוק לעומק במרכיבים ובמאפיינים הייחודיים של ההוויה הקובנית. המטיילים  ילמדו ממומחי "קשרי תרבות תבל" כיצד כל פרק בהיסטוריה רווית המאבקים של קובה השאיר עליה את חותמו עד היום: מ"גילויה" על ידי קולומבוס, דרך "הכיבוש" הספרדי והעבדים האפריקאים, היחסים המורכבים עם שכנתה הגדולה מצפון – ארצות הברית של אמריקה, ה"חיבוק" של אמא רוסיה, המהפכה וגיבוריה הלאומיים. ניתן לראות את אלו כאירועים על רצף זמן כרונולוגי, אך למעשה הם שזורים כולם בתרבות, בחוויה ובהוויה הקובנית של היום ואלו הם היסודות של הקובניות.
הסמינר יגלה מעבר לעוני ולקושי של חיי היום-יום ולטיח המתפורר את התרבות העשירה וההיסטוריה המפוארת של האי הקובני ואת אהבתם של התושבים לארצם.
הטיול כולל:
טיסות בינלאומיות סדירות בחברת "אל על" ובחברת "קובנה"- חברת התעופה הלאומית של קובה; לינה בבתי מלון ברמת 4* ו-5*; חצי פנסיון לאורך כל הטיול, ובשלושת הימים האחרונים פנסיון מלא; אוטובוס תיירים ממוזג; שני מדריכים ומלווה ארגוני; סדנת סלסה וביקור במפעל לייצור וגלגול סיגרים; דמי כניסה לאתרים; מפגש הכנה מקיף בארץ; מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות ומקראה מהודרת בהפקה מיוחדת של קשרי תרבות תבל.
המחיר:
4590 $ לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 30 מטיילים. 4690 $ לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 25 מטיילים. 4790 $ לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 17 מטיילים. תוספת לאדם בחדר ליחיד בסך 455$. מיסי נמל, דלק ובטחון: כפי שייקבע בסמוך לנסיעה ע"י חב' התעופה. (המחיר נכון ל- 24.11.14: כ- 388$)
 
 

 
קרנבל המסכות בונציה.
 

קרנבל המסכות בוונציה – קרנבל של כל החושים 
13-17.2.15
בהדרכת:
אלון קליבנוב – היסטוריון ואיש אמנות, מומחה להיסטוריה ולתרבות הונציאניות.
הראל סטנטון – אמן הצילום האתנוגרפי, מתמחה בהעצמת החיבור בין תרבות ותיור בעזרת תהליך הצילום של המטיילים.
סמינר מטייל בדגש היסטוריה, אמנות, התבוננות וצילום לקרנבל המפורסם בעולם, כשהמטרה היא לחוות את הביקור בקרנבל ונציה דרך עיני הגונדולייר, איש האמנות ואמן התמונה והצילום.
ונציה, העיר המרחפת על פני המים. בעיר זו, בין התעלות לבניינים הציוריים, נטו הבריות תמיד חיבה לחגיגות, להנאה ולאירועים רבי צליל וצבע. במשך תקופה ארוכה מאד הייתה ונציה החוגגת, אנטיתזה לרומא הדתית והמחמירה.
ונציה השכילה לשלב קונוטציות דתיות האופייניות לכנסייה הקתולית של ימי הביניים עם דמויות מן הקומדיה דל- ארטה, מן הפולקלור המקומי ומן ההיסטוריה של האזור, תוך שימוש בכישורים איטלקיים אופייניים – חוש אסתטי, דמיון עשיר, יכולת עיצוב מרשימה ושמחת חיים. התוצאה הינה אחד האירועים הססגוניים והיפים ביותר בנמצא: קרנבל המסכות של ונציה. קרנבל זה, ראש וראשון לאינספור אירועים ברחבי העולם המתיימרים לחקותו או ליטול ממנו דוגמה, מהווה חוויה בלתי נשכחת בה נוטלים חלק כל החושים.
בצד ביקור באתרים אדריכלים, אמנותיים והסטורים בוונציה יחוו המטיילים סדנת צילום במקומות ייחודיים כמו קו המים בדמדומי השחר, כיכר סן מרקו ההומה לא רק בבני אדם אלא גם ביונים, בשוק הצבעוני שליד גשר ריאלטו ועוד אתרים סודיים בוונציה…
הטיול כולל:
טיסת שכר ישירה לוונציה; לינה במלון BONVECCHIATI ברמת 4* בסמוך לכיכר סן מרקו; ארוחות בוקר לאורך כל הטיול; סגל הדרכה מורחב: מומחה להיסטוריה ואמנות, צלם גיאוגרפי ומלווה ארגוני; דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית; סדנאות צילום בשטח; מיסים עירוניים; מפגש הכנה בארץ; מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות ומקראה מהודרת בהפקה של קשרי תרבות תבל.
המחיר:
1695 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 30 מטיילים. 1745 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 25 מטיילים. 1795 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 20 מטיילים. המחיר כולל תוספת מיוחדת לקרנבל. תוספת ליחיד בחדר זוגי בסך 560 אירו. מיסי נמל, דלק ובטחון: כפי שייקבע בסמוך לנסיעה ע"י חב' התעופה. (המחיר נכון ל- 24.11.14: 115$)
 
"צוות המדריכים של "קשרי תרבות תבל"  נבנה במיוחד עבור כל טיול" אומר המנכ"ל אודי בן-זאב. "אנו יוצרים חיבורים יחודיים בין מומחים ובעצם צוות הדרכה חד פעמי, המתאים לסמינר המטייל ונותן זוויות רב תחומיות של הדרכה בכל יעד בעולם אליו אנו יוצאים." "בחרנו להיות חברה המתמקדת בתוכן עשיר ובחוויה מעמיקה", הוא ממשיך. משפחת בן-זאב מנהלת את העסק לצד צוות עובדים מסורים ומדריכים מקצועיים ואנו מתאמצים להעניק תחושה משפחתית וחוויה אינטלקטואלית ורגשית למטיילים, זאת בצד עזרי הדרכה מקצועיים וייחודיים המחולקים למטיילים."
להרשמה לטיול קשרי תרבות תבל 072-211-68-88
לאתר קשרי תרבות תבל  www.k-tarbut.co.il
 
 
בפעם הבאה : הסודות של מלטה.

חוה ברק
עיתונאית, עוסקת בתקשורת כתובה ואלקטרונית,בעבר בהווה, ומקווה גם אינשללה בעתיד