זהירות עובש

בחורה עם מחשב נייד

והיום אנחנו נדבר על עובש

עובש הוא שם כללי לפטריות המכסות משטחים שונים ואשר ידוע כמשפיע על מערכת הנשימה ומהווה גורם למחלות כמו אסטמה, אלרגיות וברונכיטיס.

  • 5% מהאוכלוסיה סובלים מבעיות רפואיות הקשורות בעובש.
  • מחקרים מצביעים שבבתים בהם יש עובש, גדל הסיכון למחלות נשימה בילדים ב – 49%,
  • בבעיות של נזלת אלרגית ב – 39%.
  • גם בעיות בעור, פריחה וגירודים משויכות לעובשים וטחב.
  • תינוקות, ילדים, קשישים ואנשים הסובלים ממחלות המחלישות את המערכת החיסונית הם בעלי סיכון גבוה יותר להיות מושפעים מהעובש

התופעה במצבה החמור מגיעה עד למצב שנקרא  "סינדרום הבניין החולה", "SICK BUILDING SYNDROM"  "SBS. סינדרום זה, אשר מקורו ברעלני עובש, מוכר במחקרים וגורם לטווח גדול של בעיות החל מחולשה ועייפות כרונית עד בעיות במערכת העצבים

ידוע שמזגנים ומערכות מיזוג מרכזיות הם בין בתי האחסון העיקריים של העובש במבנים. כדי לפתור את תסמיני העובש השונים, יש למגר את העובש מהבית ולחטא כדי למנוע הישנות של המצב.

עבש מופיע במזגן כנקודות שחורות על התריסים וחלל היחידה

14884541_661851927329066_8544445090882172699_o

וגם כמו פרווה שחורה על המאיץ

14876624_661851787329080_241356601005393395_o

וגם במערכות מיני מרכזיות על הגרילים ביציאת האויר

3

למה נוצר עובש במזגנים? 

כמו בטבע כדי שפטריה תשגשג היא צריכה מצע=אוכל, שזה האבק שהצטבר במזגן ( קראו פוסט נפרד על אבק) ולחות. לחות יש במזגן תמיד. זה תפקידו.  פטריית העובש שולחת נבגים, שאלו הם תאי הרבייה שלה, הם מתעופפים באויר, באים מתוך הבית וגם מחוצה לו, נשאבים על ידי המזגן, עוברים את הפילטרים ומתיישבים בתוך המאייד. שם הנבגים מוצאים אוכל ולחות , נפתחים ומתחילים להתפתח.

כדי למגר את העובש מהמזגן חיייבים לסלק את כל המצע= האבק יחד עם הפטרייה על ידי ניקוי בסבון ושטיפה יסודית במים. לאחר שהמזגן נקי כמו מבית החרושת עושים חיטוי עם חומר מיוחד "ננופיקס" שמשמיד את העובש, ובונה שכבת ציפוי שמקשה מאוד על עובשים לשגשג עליה.

ניקוי וחיטוי מזגנים זו ההתמחות שלנו!

'משב רוח – שואפים לאוויר בריא', מעניקים לכם שלל פתרונות שיעניקו לכם ולבני משפחתכם את הזכות הבסיסית לאוויר נקי ובריא, בעלויות נמוכות, באחריות לשנה, במקצועיות בלתי מתפשרת ויחס אישי לאורח כל הדרך!

משב רוח דף הבית

משב רוח -מומחים לחיטוי מזגנים
רענן שמואלי. יזם ומנהל את "משב רוח- מומחים לחיטוי מזגנים" עסקתי רוב חיי הבוגרים בנושאים מגווונים של איכות הסביבה, בריאות, ויזמות. יש בי סקרנות רבה לנושאים הללו, ורצון לעשות טוב לאדם ולסביבה.