זהירות, סנטר כפול!

סנטר כפול

רומא לא נבנתה ביום אחד וגם לא הסנטר הכפול שלכם, אבל בסיומו של תהליך ארוך השנים חלחלה למוחכם ההכרה שבתחתית הפנים שלכם מתנוסס סנטר כפול לתפארת. אם זה מפריע לכם, אתם לא חייבים להשלים עם רוע הגזרה, וכדאי שתשמעו מה אפשר לעשות בנידון.

סנטר כפול

מה זה סנטר כפול?

סנטר כפול, או פימה, הוא הצטברות של שומן או או נפילה של העור מתחת לקו הלסת כך שנראה כאילו הסנטר גדול יותר ממה שהיה צריך להיות. בעבר הרחוק, סנטר כפול נחשב לסמל יופי בקרב נשים, ונשים להן היה סנטר כפול נחשבו נחשקות יותר. במהלך השנים מודל היופי עבר שינויים, וכיום סנטר כפול לא נחשב סמל יופי, אלא כסימן לעודף משקל, שבעצמו נחשב לחיסרון גדול בחברה המודרנית.

יש הרבה אנשים שיש להם סנטר כפול, וקיימות סיבות שונות שעלולות לגרום למצב. הגורם הראשון עליו מקובל לחשוב הוא עודף משקל שגורם להצטברות שומן בסנטר אך קיימות סיבות נוספות. סיבה אחרת היא דוקא ירידה דרסטית במשקל, שעלולה לגרום לצניחה של העור, אך ישנם משתנים נוספים שעשויים להשפיע על היווצרות סנטר כפול כמו גיל, גנטיקה, תזונה ושינויים הורמונליים.

מה הבעיה בעצם?

אנשים הם יצורים חברתיים ובמסגרת היחסים שלהם עם הסביבה יש מקום חשוב לנראות. הסנטר נמצא בתחתית הפנים ותוחם אותם, ואם נסתכל על פניו של אדם באופן כללי לא נייחס חשיבות מיוחדת לסנטר, אך כאשר הסנטר חורג ממסגרת הפנים הממוצעת, זה בולט מייד לעין. ישנם אנשים שחיים בשלום עם סנטר כפול, אך ישנם כאלה שעלולים לחוש שלא בנוח בסיטואציות חברתיות, להתקשות ביצירת קשיים ואף להימנע ממפגשים חברתיים. אפשר להתמודד עם הבעיות האלה בעזרת טיפול פסיכולוגי, אבל היות שהבעייה פתירה ואינה מורכבת – אנחנו מציעים פתרון אחר, ישיר יותר.

הפתרון

כמו לכל בעיה, גם במקרה הזה יש מגוון פתרונות, הנעים מן הקל אל הכבד, כאשר הכלל המרכזי הוא שככל שהבעיה חמורה יותר יהיה צורך בטיפול רדיקלי יותר. בנוסף, חשוב להבין שיש לאבחן נכון את הבעיה כדי להחליט על הטיפול המתאים.

כדי להבין איזה טיפול בדיוק אתם צריכים, עלינו להגדיר תחילה עד כמה חמורה הבעיה. אם מדובר בסנטר כפול מינורי, מעין סנטרון כפול, תוכלו לנסות פתרונות טבעיים כמו שינויים בהרגלי התזונה. חשוב לדעת שמוצרים כמו אלכוהול, מלח וסוכר עשויים לגרום לנפיחות בפנים, וצריכתם בכמויות גדולות אינה בריאה בכל מקרה, כך שכדאי להפחית את הצריכה שלהם ולהרבות בשתיית מים.

אם הנפיחות בסנטר מורגשת רק בזמנים מסוימים, למשל בתקופת הוסת אצל נשים, כדאי לבדוק את העניין עם רופא הנשים. יתכן ששינויים הורמונליים גורמים לנפיחות, וייתכן שהם קשורים בשלב המקדים של גיל המעבר. כדאי לבחון גם רגישות למאכלים מסוימים, שעלולים לגרום לנפיחות, כמו למשל רגישות לגלוטן.

הפתרונות עליהם הצבענו עד כה מיועדים לאלה שיש להם סנטר כפול עדין ובשלבים מוקדמים של התפתחותו. במקרים בהם הסנטר הכפול הוא גדול או שהוא נמצא איתכם כבר שנים רבות, יכול להיות שתזדקקו לפתרון דרסטי יותר כמו ניתוח.

מה האפשרויות העומדות בפניך?

ישנם כמה טיפולים אפשריים כדי להיפטר מסנטר כפול:

שיטות למיצוק העור

בשנים האחרונות חדרו לשוק מספר טכנולוגיות ושיטות המבוססות על החדרה של אנרגייה וחימום של השכבות הפנימות של העור באיזורי הצוואר וגבול הלסת. השיטות השונות אשר מבוססות על גלי רדיו, גלי סונר (אולטרה-סאונד) או לייזר – יוצרות תגובה של חימום, ומעין פציעה "פנימית" של שכבת הדרמיס, אשר בעת התחדשותה – מתרחשת תגובה של התכווצות והידוק. בחלק מהשיטות ניתן לשלב גם המסה או שאיבה של שומן. צריך לציין כי מידת ההידוק המתרחשת אינה שקולה לטיפול ניתוחי, אך היא מאפשרת חלופה למקרים קלים מאוד, או במקרים של מטופלות שאינן יכולות לעבור ניתוח מסיבות רפואיות.

טיפול ניתוחי ממוקד – שאיבה ושתל

ניתוח לשאיבת שומן בשילוב עם משתל סנטר – המרחיק את הסנטר בכמה מילימטרים ומותח עוד יותר את העור הצווארי – הוא שילוב יעיל ביותר לטיפול בסנטר הכפול, והוא מתאים לכאלה הסובלים מעודפי שומן ממוקדים באזור הצוואר והסנטר ורפיון עורי קל ביותר או זווית צווארית קהה. הניתוח מתבצע תחת הרדמה ובמהלכו מבוצעת שאיבת השומן ובהמשך החדרה בחתך מינימלי של שתל, העוטף ככפפה את הסנטר הטבעי ומשווה לו מראה מוגדר וזווית חדה יותר עם קו הצוואר. תוצאות ראשוניות ניתן לראות מיד כשיוסרו התחבושות והתוצאות הסופיות יתגלו כעבור פרק זמן של חודשיים-שלושה.

המסת שומן באמצעות זריקה

זהו טיפול חדשני ונפוץ פחות בסנטר כפול, המבוסס על הזרקת חומר הכולל מולקולה בשם חומצה דאוקסי-כולית. המולקולה מפרקת את תאי השומן ומותירה את הרקמות סביב שלמות. תאי השומן המפורקים נבלעים על ידי תאי מערכת החיסון של הגוף, ומפונים במחזור הדם. המסת שומן עם זריקות מחייבת סדרה של טיפולים, כאשר בכל פעם מבוצעות כ- 50 זריקות.

התאמת הטיפול הנכון לכל אדם באופן פרטני נעשית בפגישת הכוונה וייעוץ עם כירורוג פלסטי מומחה, ותוך בחינת המצב הקיים ובחינת הנתונים הפיזיולוגיים השונים של המטופל. אנחנו ממליצים להתייעץ עם כירורג פלסטי אשר יכול להמליץ איזה טיפול הוא המתאים ביותר, ויוכל להסביר גם את השיקולים השונים המשפיעים על ההמלצה.

אם אתם סובלים מסנטר כפול ומעוניינים להיפטר ממנו אתם מוזמנים להתקשר עוד היום למרפאתו של ד"ר עומר וולף   073-3745605  לקביעת פגישה ראשונית לייעוץ והכוונה.

ד''ר עומר וולף
כל מה שרצית לדעת על ניתוחים פלסטים אסתטיים ומשחזרים ממקלדתו של מומחה לכירורגיה פלסטית משחזרת ואסתטית, רופא בכיר באסף הרופא.