זהירות נוכל!!!!

איך בחורה מבית טוב,אשה נשואה ,אימא לילדים,סבתא לנכדים,
נופלת בפח,הכל מתוך רצון טוב לעזור למי שפעם היה עורך שלה בעיתון.
שמציג לה מצג שווא על אומללות,אימא גוססת,חוסר כל,כנסו ותלמדו להיזהר.

בחורה עם מחשב נייד

רז זמצקי1לא בשמחה אני יושבת ומספרת לכל העולם ואשתו את  אשר נטיתי להדחיק אי שם בתוכי .אולי לשכוח לכמה שעות.? לא לשכוח אני לא יכולה, כי  בתחילת נובמבר אני אתייצב שוב בבית המשפט לספר לכבוד השופט שוב ושוב את הסיפור, כשעורך הדין ששכרתי  שמלווה אותי כבר כמה שנים יגיש לו את הניירות ,וזהו אתם עכשיו יוצאים איתי למסע , מסע שבו אני קוראת לאותן נשים שנפגעו , אותם אנשים  שנעקצו ,שמוכנים להיחשף צאו צאו והתלוננו  , הגישו תלונות במשטרה! אל תפחדו רע  לא יאונה לכן-ם , בני משפחתכם רק יעריכו אתכם, ומי שינסה לפגוע בכם? יש חוק לא??? בשביל זה יש משטרה! כתבים פלילים יסקרו את המשפט…! בואו בהמוניכם! גוגל לא מספיק חזק!
בואו ביחד נספר לכולם מיהו הנבל והנוכל רז זמצקי, ספרו לכל העולם ואשתו את הסיפור האמיתי. הרי הוא רגיל להסתתר כך סיפר לי !ואני פונה אליך המפכ"ל , כן כן אתה הרי כל כך עסוק , אבל האם אתה יודע כי לפני 3 וקצת שנים יצאתי למסע , אחרי שכספי נגזל, אחרי שרומיתי,על ידיו בענק,  ובתחנת פתח תיקווה הגשתי תלונה על זיוף מרמה,גנבה, משם העבירו אותי לתחנת  סלמה, ישבתי עם סימה החוקרת הכי נחמדה, שיש לי תאמין או לא אפילו  את הנייד שלה(מדיפעם אנו משוחחות) שם נלקח הנייד שלי והועתק לפרטי פרטים .התכתבות שלי ושל הנבל, אמו בני משפחתו מתחילת ההכרות ועד יום גילוי העקיצה ומה שבעקבות…….
אחרי כמה שעות החזירו לי אותו, יש להם שם העתקים של הודאות בגניבה, הודאות בעקיצה, הודאות על הסכום שחייבים לי, סיפור של אימא שמספרת על בנה סיפורים שאף אם בישראל לא תרצה לחוות,והמון תודות של האימא שמברכת אותי, ואת בני ביתי שאספנו את הנבל לביתנו , שנתנו לו בית חם, מיטה, אוכל, ארחנו את בנותיו, טיולים, אוטו , מנעמי החיים \ בגדים, ומה לא?? וכמובן היא מתייסרת על כך ששיקר לנו……… ועוד מטעמים, שאם רק הייתם שמים את היד על הנוכל זמצקי עכשיו שישב אצלכם בחגיגת הכלא כפי שטען בכתבת הטלוויזיה השיקרית שלו .הייתם יודעים בדיוק מה טענתי אז ומה אני טוענת היום!! אבל אני בורג קטן , ניצבת מול נוכל שקרן!!
ולא עוד, את עבודת המחקר עשיתי לבד, ואם יאונה לי או למי מבני ביתי משהו , אחרי שכבר נעשה להם בגלל הנבל, דאו לאן לפנות, אולי לספסל באיכילוב ..(חחחחחח ) אולי לחוף הים אצל כושי…אולי לעוד מקומות מסתור , יש לי שמיכה שם נתתי לו פעם כששיקר גם אותנו….. יש לי מסמכים, גיבוי של עורך דין, יש לי תמונות ( פוטוגני הנבל בבגדים שלנו …) וזהו אני יוצאת למסע הרגשי !!!חיטוט נפשי לא לפני שלקחתי כדור נגד בחילה , הצטרפו אלי::
בערב סוכות שנייה אחרי ששבתי מחול פתחתי את החדשות ,ערוץ 2 , ראיתי את דני קושמרו מספר על הומלוס  שזכה בעבר בטוטו ,והפך לחסר כל. כשראיתי את ההומלס חשכו עיני , זה הנבל העוקץ, זה השודד, זה האיש שעקץ אותנו ,שהכנסנו לביתנו בטענה שחסר כל , שאינו רואה את בנותיו ועוד ועוד ועוד , וגנב לנו את הכסף,את החיוך, ועוד.
פניתי לידידי אמנון אברמוביץ וביקשתי את הנייד של גיא פלג , סימסתי לו שיעצור רגע רוצה להגיד לך מילה::::::
לא הלאה אתכם בתשובתו , ובמסקנות שלי אני, אך בסופו של דבר כששודרה הכתבה נפלה לי הלסת מרוב תדהמה, אותם שקרים, אותה הצגה , ולעזאזל כמה אפשר לשקר כמה כמה כמה ?? עד כאן!!!!!
לכן אני כאן, ומצרפת את התגובות שנעמו לי עד מאוד, לראות שיש עדין עיתונאים עם מוסר גבוה, עיתונאים שעושים עבודתם נאמנה , ולא מטעם,  קבלו :
 
הנה תגובה של יפשי שניצבת על דת  זכתבתי בשבת על הכתבה החד צדדית של גיא פלג על רז זמצקי, והזכרתי פה לראשונה את אחת הנפגעות ממנו, חוה ברק. יש ברכה בעמלי: מיום ראשון הקרוב תתחיל ברק לגולל את הסיפור שלה ושל משפחתה עם זמצקי, בסלונה. הישארו עמנו וסמנו לעצמכם.
תוספת: מתברר שהוזמנה לתיק תקשורת והאייטם בוטל.
כך הפך העורך הבכיר רז זמצקי לדר רחוב.
מה הבעיה בכתבה של גיא פלג? היא מאוד חד צדדית ומתארת את זמצקי כמעט כצדיק שמסכן, חלה במחלה ממארת, מחלת ההימורים, וזהו. אחת מנפגעות זמצקי היא העיתונאית חוה ברק, הטוענת בסטטוס שלה (ולא רק) שגנב ממנה וממשפחתה כספים (“אל תאמינו לאף מילה שלו! נוכל עם קבלות!… שימות, אבל קודם שיחזיר את הכסף שגנב מאיתנו!”). פרשת זמצקי הובאה במי נגד מי בפברואר 2014. הסיבה לראיון החומל אמש היא שזמצקי יצא מהכלא, לאחר שריצה עונש על שוד תיק מאישה ברחוב.
גם ליאורה ראיינה את חוה ברק על יחסיה עם רז זמצקי. תגובתו:

“ארבע שנים אני שומע את טענותיה של הגברת ברק ויש לי הרבה מה לומר, אבל אני במסלול חיים שונה ונקי. אני רוצה לאחל לה שנה טובה, ולהבטיח לה שלא אפיל אף אדם ברשת, לבד מבת זוגי המקסימה”. ומיהי בת זוגך המקסימה, אפשר לדעת? “אישה שאני נמצא איתה בקשר כבר תקופה ארוכה, אבל איננו גרים ביחד”

אני רוצה להבין: יש לו בת זוג מקסימה, הוא לא חי איתה, וכשהם לא ביחד הוא ישן לילות רבים ברחוב על ספסל, כמו שהראה לנו גיא פלג בכתבה שלו? לא, אתם עושים צחוק? על מי אתם מסתלבטים? זה תחקיר עיתונאי? פלג חושב שכן, ושהוא הציג תמונה מאוזנת.

זהירות נוכל!

 אני חוה ברק נעקצתי  על ידי איש התקשורת רז זמצקי, שהוציא ממני במרמה כמאה אלף שקל. הכסף היה מיועד בין היתר לשיפוץ הבית של בתי נועה, צעירה חריגה שגרה בכפר עידוד. ואם זה קרה לי, זה יכול לקרות לכל אחת ואחד מכם

פרק 1: העכביש טווה קורים

הסיפור שלי מתחיל בכוס קפה תמימה עם הזמר דודו פישר ומסתיים בשברון לב ובתחושת השפלה. השפלה על שנתתי לעצמי ללכת שולל אחרי דברי חלקות של נוכל מקצועי, השפלה על כך שרק אני וטוב הלב שלי גרמו לי ולמשפחתי להפסיד כמאה אלף שקל. ואם זה קרה לי – אישה אינטליגנטית, נשואה באושר, אם לילדים וסבתא לנכדים, שעברה דבר או שניים בחיים – זה יכול לקרות גם לכם, במיוחד אם אתם אתן: נשים גרושות, אלמנות, חד הוריות וכו'.

הבלוג הזה נכתב ראשית כדי לבקש סליחה מבני ביתי על שהייתי כל כך נאיבית וכל כך טובת לב בדיוק במקום בו לא הייתי צריכה להיות כזאת. אבל לפני שאתחיל לגולל את הסיפור חשוב לי להבהיר: לא היה לי רומן עם רז זמצקי ולא היו בינינו יחסי אישות בשום צורה ואופן. היה רק ניסיון שלי לעזור לו, מתוך רחמים והבנה למצוקה (השקרית – היום אני יודעת) שהוא תיאר בפניי. הכול נעשה מטוב לב ותו לא. והוא ניצל את זה ברשעות ובציניות שקשה להעלות על הדעת.

אנשים מוכרים וידועים, שפגשו אותנו במהלך התקופה בה האמנתי לשקריו וניסיתי לעזור לו, שמעו ממנו את המשפט הבא: "האישה הזאת ומשפחתה עשו בשבילי מה שאף אחד לא עשה, ואני חייב לה ולהם את חיי". לא, לא את חייך אתה חייב לי. רק את הכסף שגנבת ממני ואת שלוות הנפש שנגזלה ממני וממשפחתי.

וככה זה התחיל:

כבר שנים שאני מיודדת עם הזמר הענק דודו פישר, אותו היכרתי במסגרת עבודתי העיתונאית ככתבת חברה בעיתונים שונים. בסוף 2010 הגיע דודו ארצה מאחד מסיבוביו בעולם וקבענו להיפגש לכוס קפה במרכז אורון בפתח תקווה. הגעתי למקום ובדרך לשולחן של דודו ראיתי מישהו מוכר.

"שלום" הוא אומר לי.

"מה אתה עושה פה?" שאלתי. זה היה רז זמצקי, העורך המוכשר שלי מהימים בהם כתבתי ברשת שוקן.

"אני סועד את אימא שלי החולה מאוד" ענה לי, "סרטן. אנחנו עושים משמרות בבילינסון, אחיותיי ואני. אני עכשיו נח".

האמת? התרגשתי. "עורך שלי יקר" אמרתי לו באמפתיה, "איזה יופי, איזה לב, תן לי לגמור את הפגישה ונשב לדבר".

נגמרה הפגישה שלי עם דודו, שהייתה נחמדה כתמיד, ונפניתי אל רז. הוא סיפר שוב על אמו החולה, על התגייסות המשפחה ושלו במיוחד.  ( על בשרי עברתי זאת )כששאלתי אותו מה מעשיו באותם ימים, האם הוא כותב, האם עורך – קיבלתי את התשובה הבאה: "את יודעת שהתרסקתי עם הנסד"ק? מצבי הכלכלי לא כל כך טוב. יש לי בת גדולה מנישואיי הראשונים לח' שאת מכירה, ע' שמה והיא לומדת בשמינית; ויש לי בת נוספת, א', בגן. עם אמה לא התחתנתי אבל עשיתי ילדה. היום אני לא יכול לראות את הבנות שלי כי אני לא יכול לשלם מזונות והאימהות לא מסכימות שאראה אותן. מחר יום ההולדת של א' ואין לי כסף לקנות לה מתנה".

"בוא נקנה לה משהו ותשלח לה", הצעתי לו.

"לא תודה, פעם אחרת" ענה לי. נשמה.

באותם ימים הייתי עסוקה בהכנות לנסיעה לניו יורק, לבקר את אחי שחלה בלוקמיה. אבל פיניתי זמן כדי לעזור לרז, שסיפורו נגע לליבי. הזמנתי אותו לבית שלי ושל בעלי. בני משפחתי, שאינם מוכנים להיחשף כאן, התרשמו מהבחור והתגייסו גם הם לעזרתו. בני נתן לו את המכונית שלו כדי שיוכל לנסוע ולהביא את הבנות שלו לארוחת שבת אצלנו, ארוחת פיוס. הארוחה הייתה מרגשת, קנינו להן מתנות והיו המון התרגשויות וצחוק ובכי. ערב מדהים.

ליד השולחן החל רז לספר לנו סיפורים מופלאים על עצמו. למשל, שהיה עשיר כל כך עד שנהג מדי פעם לתת קפיצה ללונדון רק כדי לאכול ארוחת ערב, שלאחר הנפילה שלו בנסד"ק הוא הוציא לעצמו צו יציאה מהארץ כדי להוכיח לנושים שלו עד כמה הוא ישר, שנוני מוזס (הבעלים של ידיעות אחרונות) בכבודו ובעצמו צלצל אליו להודות לו על עבודתו, שעורך העיתון משה ורדי צרח עליו בגלל כתבת אמת שהוא התעקש לפרסם. ועוד סיפורים על עופר נמרודי ועל כל העולם ואשתו. בקיצור – איל תקשורת ואיש עסקים ממולח לפנינו. לא להכול האמנו, אבל היה נחמד ומשעשע ובעיקר הוא נראה לנו חבר בצרה, שאם אנחנו יכולים לעזור לו, אז למה לא?

רז הפנה אותנו לאינטרנט כדי שנראה את הכתבות על קריסתו בנסד"ק, הסביר שאין לו איך לשלם את חובותיו, אבל הוא עובד על השיקום שלו כעת.

קראנו את הידיעות באינטרנט, האמנו לו שהנושים שתובעים ממנו את הכסף סתם מתנהגים באכזריות ושאם ימתינו עוד קצת הוא יחזיר להם כל שקל. גם הרזומה שלו, על פניו, היה מרהיב. הוא היה עורך הספורט במעריב, היה בעל חברת התקשורת פיל זהב (בשיתוף מעריב), עורך ערוץ הספורט בטלוויזיה, דובר מע"צ, הוא הקים סניף של רמי לוי, אחר כך עבד גם בסופר חצי חינם ועוד.

אבל מה שלא ידענו אז הוא שבכל אחד מהמקומות הללו רז גנב כסף. אמו אז שילמה חלק מהגניבות שלו, נושים אחרים עדיין מחכים לכסף שלהם. גם אני.

נסעתי לניו יורק לבקר את אחי. בשיחה טרנס אטלנטית עם בעלי נודע לי שהוא רואה בטלוויזיה משחק כדורגל עם רז, שיושב לצדו על הספה בביתנו. איזה יופי!

למחרת הגיע רז שוב לבקר, לנוח מהמשמרת אצל אמו החולה. כאן אתם כבר יכולים להבין שאמו לא הייתה באמת חולה, אבל אז עדיין האמנו לו וגם הערכנו אותו על המסירות.

באחד הטלפונים סיפר לי בעלי שאמו של רז ובעלה עוברים דירה, אחותו עומדת להגיע עם משפחתה מאפריקה ולו אין איפה לגור. כדי שהמסכן, שדואג כל כך יפה לאמו, לא יישאר הומלס חלילה הציעו בני ביתי  הנדיבים שיגור אצלנו עד שאחותו תחזור לביתה. חזרתי כעבור כמה ימים לישראל ורז שמח לקבל את חדר העבודה שלנו. מדי פעם הביא אלינו את הבנות שלו, היה בן בית ואפילו יותר מזה – בן בית וי.אי.פי.

וכך אט אט טווה הנוכל את רשת הקורים שלו סביבנו. ואנחנו נלכדנו.

בפרק הבא: רז שולח אותי להשיג הלוואה כדי לפתוח עיתון על שמי, אני מפגישה אותו עם רבם של סלבריטאי המדינה ועוד  אינני מבינה איזה בור אני כורה לעצמי