זהירות בדרכים בזכות AWACS,הכפתור,ושאר מערכות,חוה ברק!

על כפתור החירום המותקן ברכב והמחובר למערכת eCall 24/7 ,
על מערכת AWACS מבוססת רדאר מבית SDS בעלת תכונות בלעדיות
למניעת תאונות דרכים ותאונות שרשרת והיחידה הרואה בחושך סכנות
צפויות.

בחורה עם מחשב נייד

 
AWACS מציגה את מערכת Super premium
כפתור
בואו ננצל רגע את הסופה שמשתוללת בחוץ. כן זה בדיוק הזמן לספר לכם על משהו שאתם ממש חייבים שיהיה לכם ברכב.
משהו שנראה קטן אבל תאמינו לי  ג  ד  ו ל !! משהו שאנחנו לא שמים עליו דגש ביומיום אך יכול לעשות את ההבדל בין חיים למוות.

 מערכת הכפתור- מערכת ecall הכוללת לחצן מצוקה המחובר למוקד המאויש 24/7- מערכת חירום מצילת חיים המסייעת בזמן תאונה, מצוקה רפואית, או אירוע בטחוני, שירותי דרך כולל גרירה, סיוע בהחלפת פנצ’ר ואספקת 5 ליטר דלק במידה ושכחתם לתדלק. שירותי תקשורת ושירות ניווט קולי.

נשמע מסובך? למי? לא נשמע כל כך טוב, מכשיר זהיר ,אבל כל כך זעיר שמותקן לך ברכב ,ואתה יכול להשתמש בו 24 שעות ! זעיר שאתה לא מרגיש אותו ברכב אך יחד עם זאת מעניק לך תחושת ביטחון בכל זמן נתון אפילו בזמן נהיגה בלילה לבד. בלחיצת כפתור אתה מחובר למוקד שמספק לך את כל השירותים ומנחה אותך כיצד לפעול.

אז זהו שכבר מספר רב של אלה שנקראים ידוענים בחברה או בשמם המקוצר סלבס ,אנשי תקשורת, ואנשי עסקים ,שהחלו להשתמש במערכת חיונית זו, והחלו להעביר מפה לאוזן על היתרונות בשימוש בכפתור  הגאוני הזה.

אליך טובי כהן :מנכ”ל חברת הכפתור, מקבוצת קוברה

החברה הבנתי מתמחה בין השאר בהתקנות מורכבות בכל סוגי הרכב כולל רכבי יוקרה. ופועלת בנוסף כמתקינת הבית של חברת דלק מוטורס.

ספר לי קצת על המערכת הזו:

מערכת הכפתור, שהולכת ותופסת תאוצה רבה, מוכיחה כי בשעת מצוקה היא מספקת את המענה הטוב ביותר .היא מחוברת 24/7 למוקד , ובשעת צרה לוחצים על הכפתור ומזעיקים עזרה.

הבנתי שישנן אצלכם בקבוצה מערכות נוספות לרכב שמיועדות להצלת חיים, או כפי שאני אומרת תמיד” זהירות וזהירות וזהירות” בדרכים!!!

בוודאי אנחנו לא שוקטים על השמרים, וכל הזמן מתחדשים.

יש ברשותנו את המערכת החדשנית RD-140 Super Premium של AWACS מבית SDS  שעומדת כיום במקום הראשון   כמערכת מבוססת רדאר הרואה גם בחושך בניגוד למערכות שקיימות בשוק שחסרות תכונה זאת.

פרט נמק והבהר?

זו מערכת המתקדמת ביותר למניעת תאונות דרכים מבית SDS שמציגה תכונות בלעדיות למניעת תאונות  דרכים ומתריאה בעת סטייה מנתיב, סכנת התנגשות, סכנת הולכי רגל וכן אף מונעת תאונות שרשרת.

סליחה על הבורות אך כיצד?

באמצעות השתלטות אורות בלם אחוריים וזיהוי הולכי רגל ,גם  בתנאי ראות לקויה ומזג אוויר קשים, כגון ערפל, גשם כבד ואף בלילה.

עדין חייבת הסבר?

המערכת החדשנית RD-140 Super Premium, זו מערכת מבוססת רדאר המהווה אחד ממוצרי הדגל של החברה, אשר ביססו את מעמדם בשוק מוצרי מניעת תאונות הדרכים. היא מהמתקדמות ביותר וכוללת קופסת פענוח של הרדאר, אשר במצב של סכנת התנגשות ברכב משתלטת על אורות הבלם האחוריים ומפעילה אותם בתדר שבין Hz3-5 (מספר פעמים בשנייה). הבהוב אורות הבלם מאפשר לרכבים הנוסעים מאחור להבין כי מתבצעת בלימת חירום בכלי הרכב שלפניהם. והתרעה מוקדמת זו עשויה  לצמצם משמעותית את הסיכויים לפגיעה שתוביל לתאונת שרשרת.

וזהו זה?

יש כמובן עוד, אורות הבלם נדלקים גם במצבים בהם טרם התבצעה הבלימה בפועל על ידי הנהג ובכך מספקת  לנהגים מאחוריו משך תגובה ארוך יותר ומגנה על בטיחות חיי הנהג וחיי הנהגים מאחוריו. בנוסף לכך ה- מערכת מזהה הולכי רגל בטווח של 140 מטר בתנאי ראות לקויה בלילה ובתנאי מזג אוויר קשים כמו גשם, סערה, ערפל, שלג וכן סנוור קרני שמש המהווים סכנה ממשית במדינה שטופת שמש כמדינתנו .

ומה היא עושה עוד?

זו מערכת  בעלת תכונות המוכרות ממערכות AWACS קודמות, הכוללות התראה מסכנת התנגשות, אי שמירת מרחק וסטייה בלתי מבוקרת מנתיב.

מערכת הרדאר של AWACS כוללת: מעבד משוכלל. מוח המערכת אוסף את הנתונים מהסנסורים ומעבד את המידע ולפי הצורך מבצע התראות בזמן אמת. מסך תצוגה ומקשים בעל ממשק ידידותי המספק התראה חזותית ומשמש אמצעי להכנסת נתונים על ידי המשתמש. בנוסף למערכת הרדאר, קיימת קופסת פענוח המנתרת את התרעות המערכת ורמקול איכותי בעוצמה של 7 וואט המשמש להשמעת צלילי התרעה.

מיהי ומהי חברת  AWACS ?

AWACS, זו חברה ישראלית מובילה,המשווקת מערכות למניעת תאונות דרכים מבית SDS. החברה נמנית בין השחקנים הראשונים בישראל ובעולם בתחום הצומח והחשוב של מערכות למניעת תאונות דרכים. מערכות החברה מסייעות בשמירת מרחק ומתריעות בעת סטייה מנתיב. מערכות AWACS מותקנות עצמאית לאחר רכישת הרכב ובין מוצרי הדגל שלה בולטת מערכת הרדאר RD140.

מהן המערכות שמציעה החברה ?

 המערכות הינן בטיחות אקטיביות (שאינן מתערבות) אשר מטרתן לסייע לנהג להימנע מתאונות דרכים הנגרמות כתוצאה מחוסר תשומת לב, או הסחת דעת של הנוהג ברכב.

המערכות לסוגיהן, קולטות את נתוני הדרך במהלך הנסיעה ומנתחות את המידע המתקבל: טווח מרחק, מהירות וזמן. כאשר המערכות מזהות מצב סכנת תאונה הן מתריעות לנהג, בכדי שיצליח להגיב בזמן אמת.

בנוסף על מערכות המתריעות על מצב סכנת תאונה שבין כלי רכב, משאיות ואוטובוסים, קיימות מערכות המתריעות גם כאשר מזהות מצב סכנת תאונה שבין כלי רכב לרוכבי אופנועים, רוכבי אופניים והולכי רגל.

המערכת ניתנת להתקנה בכל כלי רכב?

 בכלי רכב ממודל 2006 ומעלה.

ושאלת השאלות? המחיר?

מחיר מומלץ לצרכן: 149 ₪ ל- 36 חודשים וללא ריבית.

והחל מ-79 ₪  לחודש והטבה למצטרפים חדשים.

היכן מתבצעת ההתקנה?

כחלק מהשרות שלנו, התקנה מתבצעת בבית הלקוח .

 

  טובי

  טובי כהן- מנכ"ל חברת  הכפתור מקבוצת Cobra
 
 

חוה ברק
עיתונאית, עוסקת בתקשורת כתובה ואלקטרונית,בעבר בהווה, ומקווה גם אינשללה בעתיד