ונוס ברטרו באוקטובר-נובמבר. תדר אנרגטי שמביא לטרנספורמציה ביחסים עם אנשים, כסף, הגוף והיצירה

זמן של מפגשים מפתיעים עם דמויות מהעבר הרחוק, מפגשים עוצמתיים עם אנשים חדשים, פרידות חדות והחלטיות. תקופה שהיא הזמנה להתבוננות עומק בכדי להצית את התשוקה ולחיות מתוך אהבה, חיבור, שפע וצמיחה, אבל בו זמנית זמן מפגש עם בדידות, פחדים, חסמים והגנות.

בחורה עם מחשב נייד
תהליך נסיגת ונוס הוא הפעם במזלות עקרב ואחר כך מאזניים והוא מתרחש בין ה- 6.10 ועד ה- 16.11 אבל אצל חלק מהאנשים מורגש היטב כבר חודש קודם לכן.
הפעם הקודמת בה התרחש מהלך כזה בתדר עקרבי היתה באוקטובר 2010, נסו להזכר מה קרה אז, מה נפתח או נסגר. הזמן העכשווי מזמין לחזור בדיוק לאותן נקודות שהוצתו אז לצורך בחינה מחודשת, תוך שהוא מביא הזמנה נוספת לתהליך עומק בכדי לזהות את הצרכים האמיתיים והנשמתיים דרך התבוננות וחצייה אמיצה של חומות ההגנה.
ונוס היא הארכיטיפ שמקושר עם כל מה שמיטיב איתנו. בתחילת החיים, כשונוס בביטוי הכי טהור שלה, היא מביאה נתינה וקבלה מתוך שמחה, ללא מגבלות, ללא הגנות. אני משווה זאת לתהליך הנשימה ולזרימת האוויר פנימה והחוצה מתוך מקום שעדיין לא התכווץ מול החיים, מתוך בטחון עצמי שיש בו חיבור מלא ל- מגיע לי, ראשוני ונקי. ילדים נותנים מעצמם ומקבלים מהעולם כל הזמן, בזרימה אין סופית, עם חיוך גדול, סקרנות, והסכמה לחגוג ולשחק עם כל מתנות החיים.
עם הזמן, מתוך אכזבות ודחייה למדנו להתבייש, לצמצם, להסתיר. להשתוקק פחות בכדי שלא להתאכזב. למדנו להקיף את עצמנו בחומות הגנה.
ההגנות האלה הפכו לכמעט אוטומטיות, אין בהן בחירה, ואנחנו מתכווצים ונסוגים לתוכן כשמשהו עלול לסכן את אזורי הנוחות הבטוחים שיצרנו. באופן אבסורדי מה שנראה כמו מסכן אותנו הם דווקא הדברים שאמורים לרומם אותנו, אלה שהנשמה כמהה אליהם: חיבור, אינטימיות, אמת, כנות, חברות, שפע.

               ***

אחת לשנה וחצי מתרחש תהליך בו ונוס כמו נעה לאחור באופן סימבולי בכדי לאפשר לנו לראות את התמונה המלאה. בשפה הפסיכו-אסטרולוגית התהליך נקרא וונוס ברטרו. והפעם הוא קורה במזל עקרב (עד סוף אוקטובר) וממשיך לסגת למזל מאזניים (במהלך נובמבר).

ונוס בתדר עקרב מייצרת אימפקט חזק במיוחד שמקרין על בני כל המזלות. השפעת התהליך תהיה על כל אחד בזמנים שונים בתוך החודשיים האלה,. ניתן לזהות את הזמן המדויק מתוך התחושות, אי אפשר לפספס. אפשר גם לדעת זאת מתוך נתוני המפה האישית והמיקומים הספציפיים בעיקר של ונוס מרס, השמש והירח.
הארכיטיפ העקרבי מייצג מוות ולידה מחדש בכדי לצאת מאזורי נוחות שאין בהם התפתחות ותנועה, ולברוא את עצמנו מחדש. יש בו "אי הסכמה" לויתור ופשרה בתוך החיים ומתוך כך דחף לחדור את כל ההגנות ולהגיע לגרעין. לכן תהליך הנסיגה הפעם מטלטל ומשמעותי במיוחד.
בתוך יחסים קיימים אי אפשר לטשטש עוד את הצרכים והרצונות, ובתוך כך עולים כאבים ישנים שהודחקו, נחשפים סודות, ונוצרת תביעה בלתי מתפשרת לאמת. התחושות האלה יכולות ליצור מריבות, נתקים, והתרחקויות. בזמן הרטרו ניתן לנתק בהחלטיות יחסים שכבר תקופה נחווים כקווים מקבילים ללא חיבור והוחזקו בשל פחדים כלכליים, פחד להיות לבד ופחדים ממפגש עם הלא נודע. מתוך הטוטאליות שמביאה התקופה מה שאינו אמיתי וחי חייב להסתיים. לאחר המוות הזה ניתן להיוולד מחדש, במקומות אחרים, ואולי אפילו באותו מקום, אבל רק לאחר משבר וסיום מאד ברורים.
ביטוי נוסף הוא חיבורים עם אנשים מהעבר שחוזרים לחיים בפתאומיות ובעוצמה גדולה עם הזמנה ליצור משהו אחר ממה שהיה, לסגור מעגלים. מפגשים אחרים הם עם אנשים חדשים שהתחושה איתם מוכרת באופן לא ברור. הגישה הפסיכו אסטרולוגית גורסת שאלה אנשים מהעבר הגלגולי שמשהו איתם נשאר לא פתור ועכשיו הזמן להמשיך במקום שנקטע אז. התחושות בכל סוגי המפגשים של הזמן הזה הן של חיבורים חזקים ומידיים תוך ידיעה שאין זמן להתעכב על חסמים והגנות, החיים הם ממש עכשיו.
בתום תהליך הנסיגה יעלה צורך לבחון מחדש את כל היחסים שהתהוו בזמן הזה, חלקם היו רק טריגר, גם אם מאד עוצמתי, לתנועה עזה של רגשות ויתפוגגו או יחתכו בסוף התקופה. חלקם יוכלו להעמיק לתוך החיים, אבל תוך רגיעה אחרת ובנייה הדרגתית.
טעות נפוצה היא להמתין בקוצר רוח לסוף התהליך בכדי שהחיים יחזרו למסלולם, אבל הזמן הזה הוא תקופה נפלאה לתהליכי חקירה ושינוי. הכל חשוף עכשיו, גלוי בפנינו, וזהו חלון הזדמנויות לפתור דברים בדרך שונה מהרגיל, כולל בנושאים שנראה שכבר מזמן הבנתם, אבל כמו התייאשתם מלהניע ולשנות.
זה זמן של ריפוי והתחדשות בכדי להביא את הלב הפועם ואת הבטן המתרגשת לעולם, עם כל האהבה והנוכחות.
מוזמנים לשתף את הפתק עם מי שכבר חווים את התחושות, ומרגישים לבד איתן. יש משהו מרגיע, מחבר, מדייק, בהבנת התהליכים ופענוח הבקשות שבהם.
***
להתבוננות ויעוץ אישי או זוגי בכדי לראות איפה הדברים פוגשים אתכם ולאן כל זה מבקש לקחת, ניתן לקרוא עוד באתר הבית : https://sites.google.com/site/gazitmichali/home/mipgash
מאמר על: "אומנות היחסים" מתוך הספר שלי "בחרתי בחיים של אי ודאות": goo.gl/UdDA49
המאמר ”כשזה באמת נגמר זה פשוט לא יהיה יותר“ מתוך הספר שלי ”בחרתי בחיים של אי ודאות“: goo.gl/oVKMHj
מיכל גזית
מאוהבת בעשייה שלי ומתרגשת ממנה בכל יום מחדש, עדיין לא יודעת מה אעשה כשאהיה גדולה, אבל בטוחה שיהיה מעניין ומרגש. מנחה את סדנאות דרך האמן -לפיתוח וביטוי היצירתיות, קורסים לכתיבה מקצועית ויצירתית, הפנינג חיבור דרך צבע, ותהליכים נוספים של חיבור דרך יצירה, יועצת אישית באמצעות פסיכו-אסטרולוגיה, כלי אבחוני וייעוצי שמשלב בין אסטרולוגיה ופסיכולוגיהכותבת ועורכת בתחומים שונים, ברבים מהעיתונים והמגזינים (במיוחד בתחומי כלכלה, תחקיר, פרופיל והעידן החדש). במרץ 2014 יצא ספרי השני "בחרתי בחיים של אי ודאות" ניתן להזמין אותו בקישור המצורף: https://sites.google.com/site/gazitmichali/home/choose-lifeבורכתי בהמון אנשים מופלאים סביבי. חוגגת איתם את החיים, צומחת ומתפתחת לידם, ניזונה ומזינה.