וינטג': איך עושים את זה נכון?

בשנים האחרונות הפכה אופנת הוינטג' להיות סופר טרנדית מסיבות שונות כמו הצורך שלנו להיות ייחודיות יותר, מודעות גוברת לערכים אקולוגיים וסביבתיים, הרצון שלנו ללבוש מותגי על במחירים נגישים יותר וכד'. איך לובשים וינטג'? מה הכללים ליצירת מראה נכון ולא מיושן?

אופנת וינטג' הוא מונח המתייחס ללבוש שמקורו בתקופה קודמת לאופנת ההווה. מקובל לקרוא לאופנה שבין שנות ה-20 לשנות ה-80 של המאה הקודמת, אופנת וינטג'.

רוב אופנת הוינטג' היא בגדים מיד-שנייה, כאלו שנלבשו בעבר. אחוז קטן משוק אופנת הוינטג' מורכב מבגדים ישנים שלא נלבשו מעולם ומקורם בדרך כלל במלאי של מותגים שונים שלא נמכר בעת שהבגד היה חלק מן האופנה העכשווית.

חשוב לציין שערכם של בגדי וינטג' שמקורם במלאי ישן גבוה יותר בדרך כלל מבגדים משומשים, במיוחד אם הם נושאים עדיין את תגי המותג.

בשנים האחרונות הפכה אופנת הוינטג' להיות סופר טרנדית מסיבות שונות כמו הצורך שלנו להיות ייחודיות יותר, מודעות גוברת לערכים אקולוגיים וסביבתיים, הרצון שלנו ללבוש מותגי על במחירים נגישים יותר, היצע גדול ומגוון יותר וכד'.

איך לובשים וינטג

איך לובשים וינטג'? מה הכללים ליצירת מראה נכון ולא מיושן?

  1. שילובים – תמיד דאגי לשלב וינטג' עם מודרני, ישן עם חדש. חשוב למצוא את האיזון בין ישן לחדש ולא להיסחף עם טוטאל לוק וינטג'. את לא באמת רוצה להיראות כאילו קפצת לביקור במנהרת הזמן….
  2. חפשי משהו שמתאים לסטייל שלך, למי שאת. הרעיון הוא לא לבחור פריטי וינטג' רק בגלל שהם וינטג'. הם צריכים להתאים לאישיות האופנתית שלך, לאמירה שלך.
  3. לבשי וינטג' שמתחבר לטרנדים של עכשיו: לגזרות, לבדים, לצבעים. כאשר את בוחרת פריטי וינטג', שימי לב שהם מתאימים לאופנה העכשווית. אין טעם ללבוש משהו שנראה כאילו התחפשת לסבתא שלך…

 

הנה כמה דוגמאות לשילובים שאני אוהבת במיוחד :

מכנסי וינטג' של גוצי משולבים עם ז'קט עור (התמונה להמחשה בלבד - מתוך פינטרסט)
מכנסי וינטג' של גוצי משולבים עם ז'קט עור (התמונה להמחשה בלבד – מתוך פינטרסט)
שמלת וינטג' עם סניקרס (התמונה להמחשה בלבד - מתוך פינטרסט)
שמלת וינטג' עם סניקרס (התמונה להמחשה בלבד – מתוך פינטרסט)
חולצת וינטג' משולבת עם מכנסי  ג'ינס (התמונה להמחשה בלבד - מתוך פינטרסט)
חולצת וינטג' משולבת עם מכנסי ג'ינס (התמונה להמחשה בלבד – מתוך פינטרסט)

ולסיכום, אל תתביישי לנסות, להעז, תהני ואל תשכחי שאת לובשת פיסה של היסטוריה !

יש לך שאלה? רוצה להתייעץ?מוזמנת לפנות אליי באהבה❤️

מרב שאמי

סטייליסטית אישית, מנחת סדנאות סטיילינג ותדמית אישית ומארגנת סיורי אופנה

https://www.meravistyling.com

 פייסבוק Meravi  סטיילינג, טיולי נשים ושופינג

אינסטגרם meravshami

מרב שאמי
מאז ומעולם אהבתי להתלבש ולהתגנדר. אני זוכרת את עצמי כילדה קטנה מביטה באמא שלי מתלבשת ומתאפרת. משחקת לה בתכשיטים ונעלי העקב. אני לא מתביישת להגיד שאני רואה חשיבות רבה ומקדישה זמן לא מבוטל לכל הקשור במראה החיצוני. לצאת מתוקתקת מהבית עושה אותי שמחה. אחרי מספר שנים במערכת הביטחון, תואר ראשון ושני וקריירה בעולם התיירות, בת 42, החלטתי להפוך את האהבה לאופנה וסטיילינג למקצוע. להגשים את החלום. סיימתי לימודי סטיילינג אישי בשנקר ובבי“ס הגבוה לאופנה מראנגוני במילאנו, ומאז אני עובדת כסטייליסטית אישית, מנחת סדנאות ומארגנת סיורי אופנה, שופינג וסטיילינג בארץ ובחו"ל. מה יותר מושלם מלשלב קניות, אופנה ולהכיר נשים חדשות?