וידוי: איך התמכרתי ללבן

הייתי בערך בת 20 כשבן זוגי נתן לי לנסות בפעם הראשונה. הזהירו אותי לפני כן אמרו לי שזה ממכר, שזה יקר. שמנסים פעם אחת, אבל אי אפשר להפסיק, שחושבים על זה כל הזמן ולא רגועים עד שמשיגים את זה שוב, שזו חוויה לכל החושים, מלאה באדרנלין והכי גרוע כשזה מסתיים חושבים כבר על הפעם הבאה ועל דרכים להשיג את הלבן הזה שוב ושוב ושוב.

הייתי בערך בת 20  כשבן זוגי נתן לי לנסות  בפעם הראשונה. הזהירו אותי לפני כן אמרו לי שזה ממכר, שזה יקר. שמנסים פעם אחת, אבל אי אפשר להפסיק, שחושבים על זה כל הזמן ולא רגועים עד שמשיגים את זה שוב, שזו חוויה לכל החושים, מלאה באדרנלין  והכי גרוע כשזה מסתיים חושבים כבר על הפעם הבאה ועל דרכים להשיג את הלבן הזה שוב ושוב ושוב.

הסקי, כל המשפחה התמכרה וקשה. כל שנה, אנחחנו מחפשים אחר המבצע המשתלם ביותר ותמיד מגיעים למסקנה  שזה יקר, עם 4 ילדים – מאוד יקר אבל פאק זה משתלם.

IMG_7130 (640x359)

גם השנה , הזמנו כ – שלושה חודשים לפני המועד וחיכינו לחופשה הנכספת – חופשת החורף – חופשת הסקי.

הילדים הכינו טבלאות וספרו ימים , כל מי שסביבנו ידע שיש מועד לו כולנו מצפים – השבוע לפני פסח , הזמן המושלם לא קר מדי , עדיין יש שלג אך ישנו סיכון שלא יהיה מספיק שלג.

עקבנו אחר תחזית מזג האוויר באלפים הצרפתים והלב זינק משמחה על כל סנטימטר של שלג , שלא נדבר על המטרים שנערמו להם .

הציוד מוכן, התאריך הגיע ויצאנו לנו (שוב) לחופשה המושלמת וכשאני אומרת מושלמת אני מתכוונת לכל אות.

הסקי זה שילוב מנצח של חופשת טבע המשלבת פעילות אירובית אוכל מצוין , חיבור לאנשים, מסיבות לתוך הלילה והנאה מובטחת.

אנחנו אוהבים להתארח בקלאב מד – יש שם מסגרת מעולה לילדים ונוחות מקסימלית לנו ההורים

קבלת פנים חמה  ,באתר  les deux alpes צוות ה GO’s החייכנים ומנהל המלון Esteban Pompee chef de village  , עוזרים לנו עם המזוודות וכבר מהרגע הראשון מקבלים אותנו בלבביות ובמשקה חם.

אחרי יום התאקלמות, מעט סידורים ,הרבה אוכל טוב וריקודים לתוך הלילה. התעוררנו לבוקר לבן עם שמש חורפית ולמסלולים שכבר שנה חיכיתי להם.

זה כמו לרכב על אופניים, אף פעם לא שוכחים רק משתפרים

IMG_7093 (1024x769)

עולים ברכבל לגובה 3000 מטר וכאשר מגיעים לראש המסלול הראש מתרוקן, הגוף מוצף אדרנלין ואז בשקט הזה עם משב רוח קליל ורחש המגלשיים בשלג , אחרי המדריך שאומר באנגלית במבטא צרפתי כבד follow me   ואני אחריו נהנית מכל רגע , כשמסביבי נוף הרים לבן עוצר נשימה.

חוזרים למלון ואז הקסם קורה. חיבורים עם אנשים , שלא היה סיכוי שאכיר, ומכל העולם לכולנו מכנה משותף – האהבה לסקי , שם במלון כולנו מבינים אחד את השני . מתעניינים איך עבר היום הראשון וחולקים חוויות. זה מדהים עד כמה הסקי מגשר בין אנשים מארצות שונות יהודים עם מוסלמים ונוצרים, מדברים על הכל ולפתע המרחק בין הלבבות כה קטן ונראה שכל בעיות העולם היו נפתרות כל כך בקלות עם מנהיגים היו נפגשים כך בחופשות .

השנה קרה חיבור מרגש במיוחד בין יהודים מכמה מקומות בעולם. דיברנו על ישראל, על האהבה של כולנו למקום הקטנטן והמרגש הזה – ישראל. השיא של המפגש היה ביום שישי כשמנהל המלון הקצה לנו חדר לקידוש. על שולחן קטן זוג פמוטים, יין כשר וחלה לשבת. התכנסנו כל היהודים לרגע קסום בו הרגשנו איך כולנו קשורים בחוט מרגש של אלפי שנים . רגע של חיבור לבבות –קידוש של שבת.

כל פרט בחופשה חשוב, גם ימי הולדת חגגנו שם. ומנהל המלון שמכיר כל אורח ויודע בדיוק מאיפה מגיע ומתעניין בשלומנו, דאג באופן אישי לשתי עוגות לבעלי שחגג 47 ולבני שחגג 5 . וכל חדר האוכל נעמד על הרגליים ושר כשצוות המלון נכנס עם העוגה והנרות בקול תרועה שמחממת את הלב.

קשה להסביר עד כמה השבוע חולף מהר. כי ככה זה כשנהנים המבוגרים והילדים. בעיקר מהסקי אך לא רק יש המון חוויות , מופעים, ריקודים, אלכוהול ואוכל טוב.

חלף שבוע ואני פה מספרת לכולם על החויות מהלבן הזה, הממכר, התמכרות שאני נהנית ממנה, מכל רגע

ומקווה שגם בשנה הבאה אזכה בדיוק לאותו הרגע – לעמוד  בגובה של מעל 3000 מטרים לרוקן את הראש, להציף הגוף באדרנלין להקשיב לשקט ולרחש המגלשיים בשלג ולרדת עוד מסלול לבן אחרי מדריך שיקרא במבטא כבד follow me

דורית יצחק
בוגרת תואר ראשון Bsc בביולוגיה (אונ' תל אביב) ולימודי רפואה סינית בקמפוס ברושים שבאוניברסיטת תל אביב בעלת קליניקה לרפואה סינית דיקור, צמחי מרפא ותזונה ברמת אביב.