וידאו: המוזיקאי ההומלס שריגש את האינטרנט

סרטון שבו נראה הומלס מפליא לנגן בפסנתר שנמצא ברחוב זכה למיליוני צפיות ותגובות. בעקבות כך נחשף סיפורו הטראגי של האיש, שאולי – בזכות הרשת – יזכה לסוף טוב

[youtube JCguq3hTC2M nolink]

דונלד גולד הוא מוזיקאי שאף הלך בצעירותו ללמוד מוזיקולוגיה, אך נאלץ לפרוש כי נגמר לו הכסף, וחסרים לו 3 קורסים להשלמת הלימודים. הוא גם לוחם מארינס משוחרר, שהשתתף בכמה מלחמות. ביום שני השבוע עלה לפייסבוק סרטון שבו נראה גולד מנגן ברחוב בפסנתר, אחד מכמה פסנתרים שהוצבו ברחובות העיר סרסוטה שבפלורידה. גולד, שפסנתר הוא רק אחד מהכלים שהוא יודע לנגן בהם, הדהים את כל מי ששמע אותו והסרטון הפך לוויראלי וזכה לכמה מיליוני צפיות תוך ימים ספורים.

בעקבות הסרטון התראיין גולד לטלוויזיה ואז נחשף הסיפור הטראגי שלו, שבסופו מצא את עצמו גולד גר ברחוב. לפני 17 שנה מתה אשתו של גולד כתוצאה ממנת יתר של כדורי מורפיום. גולד עצמו התמכר לסמים, וכתוצאה מכך נלקח ממנו בנו היחיד, אז בן 3, על ידי שירותי הרווחה וכיום אין לו קשר איתו והוא לא יודע איפה הוא נמצא. החלום הגדול של גולד הוא שהילד, שהיום הוא כמעט בן 19, יצפה בסרטון ויגיע לפגוש את אביו. "אין יום שאני לא חושב עליו", הוא אמר בראיון, "הלוואי והוא היה בא ומוצא אותי".

בינתיים הבן האובד עוד לא נמצא, אך אנשים טובים פתחו לו עמוד של מימון המון, כדי לאסוף תרומות שיעזרו לו לצאת מהרחוב. העמוד, שנפתח ביום רביעי, גייס כבר למעלה מ-15 אלף דולר.

זאת לא הפעם הראשונה שבה עלה סרטון של גולד מנגן ברחוב, אך זאת הפעם הראשונה שבה הוא זוכה לתהודה כזאת.

כאן הוא בסרטון מ-2014:

[youtube 5hbaDVD0I4I nolink]