והרי התחזית: קיץ חם ויקר, מאוד יקר

כל הורה יודע שחודשי הקיץ יקרים במיוחד. ספרי לימוד, ציוד לבית הספר, בגדים, בילויים, חופשות וכמובן קייטנות. קייטנות הקיץ המסובסדות הקלו עלינו אבל עכשיו גם אותן לוקחים מאיתנו.

לפני שנה הושקה יוזמת בית הספר של החופש הגדול לילדי כיתות א-ב. מכל יוזמותיו של שר החינוך היוצא, שי פירון, זו היתה אולי היוזמה עליה חל הקונצנזוס הרחב ביותר. התכנית היתה טובה, הילדים נהנו, המורים שרצו בכך זכו לפרנסה נוספת וההורים זכו בשקט נפשי וחסכו אלפי שקלים, בעיקר ההורים שנזקקים לכך ביותר.

השנה, התכנית היתה אמורה לחול גם על ילדי כיתות ג-ד, אבל אז הוקדמו הבחירות, תקציב 2015 לא עבר ובוטלה הרחבת התכנית לכיתות ג-ד וכן התוכנית המיוחדת לתלמידי כיתות ג-ה מאוכלוסיות מוחלשות. במקביל, תקצב שר האוצר החדש, משה כחלןן, במסגרת ההסכמים הקואליציוניים, מיליוני שקלים לקייטנות לילדים במגזר החרדי הלומדים בבתי ספר בזרם הבלתי מוכר.

השנה שוב ישלמו מאות אלפי הורים אלפי שקלים לקייטנות פרטיות. השנה, שוב נראה את הטמפרטורות מטפסות מעלה מעלה ואיתן, את האוברדרפט מזנק, השנה אנחנו מגיעים לקיץ בתחושה של אי ודאות, אולי בכל זאת משהו ישתנה? אולי כדאי לחכות לרשום את הילדים לקייטנה פרטית? אולי יש סיכוי?

shutterstock_241714708
תמונה: Shutterstock

ועכשיו קמו הורים שלא מוכנים לשתוק, לא מוכנים לעמוד מנגד ופשוט לוותר על מה שהובטח לנו. אתמול זו היתה הקטנת הכיתות, היום אלה קייטנות הקיץ של ילדי כיתות ג-ד, מה ייקחו מאיתנו מחר?

לי אין ילדים בגילאים אלה אבל אני תומכת תמיכה מלאה במחאת ההורים כי הורים אלה הם השכנים שלי, קרובי המשפחה שלי, החברים שלי. אני תומכת בהם כי היום הפגיעה היא בכיס שלהם, ואם ניתן לזה לקרות, מחר תהיה פגיעה אחרת בכיס שלי. אני תומכת כי לנו, ההורים, אי מספיק ימי חופש, אנחנו חייבים לעבוד ולא יכולים להיות עם הילדים כל הקיץ, גם אם אנחנו מאוד רוצים וקייטנות הן ממש לא מותרות, הן צורך בסיסי שמאפשר לנו לצאת לפרנס את ילדינו.

אנחנו ציבור גדול, אין לנו כסף, אין לנו קשרים אבל יש לנו כוח ואנחנו צודקים. בואו נעמוד כולנו יחד ונקרא – די! קייטנות הן לא מותרות! גם לנו, ההורים, מגיע לנשום.

אתם מוזמנים להצטרף לדף הפייסבוק שהקימו ההורים "לא לביטול קייטנות הקיץ", להתעדכן, לתמוך ולהשתתף במחאה.

Coverkaytanot
שוקו ולחמניה? יקר לי!