ובמסעותי פגשתי את הנסיכה על העדשה

בחורה עם מחשב נייד

צילם-ברק וויטרט
צילם-ברק וויטרט

חברים רבים שותפים איתי במסע , משפחה, מורים ,והספרים הנערמים על המדפים, כל אחד ואחת מכם ידידי  הוותיקים והאהובים  אתם אבן דרך במסע.

אחד מידידי הספרים  יוכל להסביר לנו על המסע הזה, סיפרה של  קלאריסה פינקולה אסטס  – "רצות עם זאבים"-(א.1) נכתב:" באמצעות סיפורים אלו אני רוצה להזכיר לך, לקשר אותך אל מקומות קדמוניים החבויים בתוכך, בתוכנו, לשאוב משם כוח ואמונה……אומר יונג במעמקי הצל חבוי לו אוצר ואז אם נעז לחדור אל האסור והאפל  נגאל את האוצר המוסתר בו , שהוא כוחות החיים והיצירה הטמונים בנו……כיום אגדות הן סיפורים דמיוניים שאנו מספרים לילדינו אבל למעשה במקורם היוו סיפורים אלו את המערכת הפסיכולוגית המווסתת את הצרכים הרגשיים והחברתיים של התרבות מתוכה הם צמחו, הם היוו את הפרקטיקה של העזרה והריפוי".(סוף ציטוט)

אחת האגדות (שלא מופיעות בספר) היא הנסיכה על העדשה (א.2) המסמלת עבורי תיאור מדויק של תהליכים רגשיים, של מסע.

תקציר הסיפור:

 בליל חורף נערה צעירה מגיעה לארמון הנסיך וטוענת כי היא נסיכה או אז מודיעה החמות, המלכה כי רק עם הכביכול נסיכה תעמוד בתנאים מסוימים היא תינשא לנסיך. הנסיך בוחר להיענות לדרישות אמו אשר מארגנת מיד את הבחינה שתגלה האם נסיכה היא או מתחזה. הנסיכה התמימה והזכה שמביאה איתה כוחות נסתרים בדמות יושרה ,מוכנה לישון על 20 מזרונים מבלי שתדע כי זרע אפונה הוטמן שם. בבוקר מתלוננת הנסיכה על כאבים בכל הגוף שנגרמו מאותה עדשה קטנטנה שהוטמנה מתחת לשכבות המזרונים. עד כאן האגדה.

התהליך הרגשי מפגיש אותנו עם אותה עדשה קטנטנה שהחבאנו מתחת לשכבות הזיכרון ומזכירה לנו כי היא עדין שם, ורק שנוציא אותה נוכל לנוח. בשיטת מוח אחד אנו מאתרים את כל אותן עדשים שהוטמנו בזיכרוננו ועדין מנהלות לנו את חיינו ומטרידות את שנתנו .

 הערות שוליים:

א.1- רצות עם זאבים/ קלאריסה פינקולה אסטס 

א.2- הנסיכה על העדשה/ הנס כריסטיאן אנדרסן

זהרה לוין-מטפלת הוליסטית בשיטת מוח אחד
שלום, שמי זהרה ואני מטפלת בשיטת מוח אחד. אני אימא לשלוש עלמות, אשתו של, גרה בבאר טוביה ומחוברת אל האדמה בגופי ונשמתי. אל תהליך העבודה שלנו אני מוזגת את אהבתי לאדם את ניסיון החיים והידע הרב שאספתי עם השנים. שיטת מוח אחד רואה את האדם כישות הוליסטית הפועלת בסינרגיה של גוף נפש. בעזרת השיטה אני אלווה אתכם למקום בו תוכלו לממש את הפוטנציאל הטמון בכם, לשחרר את הדפוס שהגביל אותנו ולהחזיר לעצמנו את יכולת הבחירה ממקום מאוזן ולא שיפוטי. אם אתם נמצאים במקום של הלא - ביחד נצעד אל הכן, אל הרצוי לכם, אל המקום בו את/ה תנהל את חייך. ביחד נלמד לנוע מהמקום המצוי אל המקום הרצוי.