ואז היא נסעה – ילדים קטנים צרות קטנות ילדים גדולים צרות גדולות

מיום שישי בצהריים אני מוצאת את עצמי מסתובבת בבית ומחפשת חדר חדר סל סל קצת כביסה שאכניס למכונה כי פתאום אין לי שלוש מכונות כביסה ביום

הימים שלי כלל לא משעממים נהפוך הוא הם מלאים ועמוסים, אני מנהלת את העסק שלי Chic&Comfy  ,למרות שזו תקופה קצת יותר רגועה כרגע אצלי ואני פחות יוצאת מהבית. אני יושבת בימים אלו על בניית קולקצייה חדשה  פרוייקט לא פשוט.

חמישה ילדים יש לי שיהיו בריאים (או כמו שעופר אומר ״שאנחנו נהיה בריאים יהיה לנו כוח לגדל אותם״) אני קמה כל בוקר שולחת 3 ילדים לבתי הספר עוד אחת חיילת (לא בבית) ואחת חיילת משוחררת ,. חברות שואלות אותי  ״איך בעצם קורה שבארבעה ימים האחרונים את מוצאת את עצמך מסתובבת בבית מחפשת תעסוקה נוספת?״

ביום רביעי שעבר דניאל הבת הגדולה בת ה21 יצאה לטיול הגדול… חלקכם יגידו לי טוב הוא לא כזה גדול, היא הגדירה רק חודשיים (עם כרטיס פתוח לשינויים) , אבל כשמתוך חמישה ילדים אחת בטיול הגדול , השנייה בקורס קצינים סוגרת שלושה שבועות ואני בבית רק עם שלושה ילדים חודשיים זה הרבה זמן!

שלא תחשבי שהכל ורדים שושנים ואהבה ,מי שמכירה את ההיסטוריה שלי איתה יודעת שעברנו תקופות קשות מאוד , שנתיים בין כיתה י״א עד הגיוס היו שנתיים נוראיות , השנתיים הכי קשות שחוויתי כאמא (עד לפני חודשיים שהבן בן ה17 התחיל את מרד ההתבגרות שלו.,אבל זה בפוסט ניפרד).

מריבה

   Photo by Timothy Eberly on Unsplash

היו אלו שנתיים שהרגשתי כישלון כאמא , הרגשי שכל מה שעשיתי,חינכתי, נתתי והדרכתי היה לא נכון, היו אלו שנתיים של בריחות מהבית התנסויות באלכוהול וחומרים אחרים.

היו אלו שנתיים שאף אחת מה״חברות״ שלי לא באמת סיפרה לי עליהן, לא סיפרה לי שהן מגיעות ,לא סיפרה לי שזה קיים. (הייתה בעצם רק אחת! דנה אהובתי שעזרה לי ועוזרת לי עד היום לשמור על שפיותי ).

אף אחת לא משתפת, אל תביני לא נכון, אני לא כועסת אני מבינה לחלוטין, זו תקופה שאת לא רוצה לחלוק כלום עם העולם, לא רוצה לדבר עם אף אחת כי את כ״כ מתביישת כ״כ מרגישה כישלון .

בודדת

Photo by Cristian Newman on Unsplash

אבל אני אחרת , אני מדברת על התקופה הזו, אני מספרת, אני כן חולקת את החוויות הקשות הכואבות והלא נעימות אני לא מדריכת הורים אני לא אשת מקצוע (בעצם כן, סיימתי תואר ראשון בעבודה סוציאלית), אני אמא, אמא שצומחת עם הילדים , אמא שלומדת מהטעויות, אמא שמתבגרת מחדש עכשיו עם כל חוויה ומהמורה בדרך. אני יודעת שגם היום אני עושה טעויות , אני יודעת שיהיו עוד מהמורות אבל זה בסדר אני מקבלת אותם בהבנה ויודעת להתמודד איתם.

כמו שאבא שלי אמר לי פעם שהייתי קטנה ״ יעלוס כשנולדתם לא קיבלנו ספר הדרכה ואת הטעויות אנחנו עושה איתכם ועליכם ״

פרידה בנתבג
הפרידה בנתב״ג

אז אני משחררת ושמחה שהיא נסעה לצבור חוויות, אני מאושרת שאני כאן דואגת, מתגעגעת וגם קצת עצובה למה אני מאושרת?? כי זה אומר שיש בנינו קשר, קשר מיוחד של אמא ובת , קשר שזכיתי בו גם אם לא בקלות אבל בהרבה אהבה ועבודה קשה .

אני יעל אמא לחמישה ילדים ושיש לי ״רק״ שלושה בבית אני עצובה .

תיזכרו אהבה לא תציל את העולם אבל היא תעשה אותו מקום טוב יותר לחיות בו!
יעל טייץ
Chic&Comfy

יעל טייץ
אמא לחמישה ילדים ,נשואה בהרבה אושר ואהבה ,בעלת עסק לטקסטיל יחודי chic&comfy, רוכשת אהבה גדולה מאוד לבישול ואפיה , אוהבת ספורט במינונים נמוכים,פעילה בהתנדבות בעמותת מעגל נשים 911 הרצליה-כ.שמריהו.מכורה לדיגיטל.