אז ככה זה מרגיש, לעשות היסטוריה!

מאז שאני זוכרת את עצמי, הרגשתי שונה. כבר בגיל בית הספר היסודי- הרגשתי שיש פער ביני לבין החברות הדקיקות שלי, וידעתי שאני אחרת- לא מספיק טובה, לא מספיק רזה.

לא זכרתי אפילו עד כמה זה היה טבוע בי עוד מאז, עד שלא נתקלתי ביומן (הסודי ביותר!) שכתבתי באותן שנים, ושם טרחתי לציין שאני לא הכי רזה בעולם…

COLL

ועם התחושה הזו גדלתי- שאני שונה. תקראו לזה שמנמנולה, מלאונת, עגלגלה- לא משנה, אבל ככה הייתי מאז ומעולם, וככזו- הרגשתי גם שיש דברים שמותר לי לעשות, אבל יש הרבה יותר דברים שאסור לי לעשות.

למשל- להינות מאופנה, להרשות לעצמי ללבוש כל מה שבא לי, כל מה שהחברות הרזות שלי לבשו, לאהוב את עצמי, לדעת בדיוק מי אני ומה אני שווה!

את כל זה לא הרשתי לעצמי לעשות או להרגיש, רק בגלל המשקל שלי. הוא זה שעמד ביני לבין כל החלומות הגדולים שלי…

רק כשהתחלתי ללמוד סטיילינג ונחשפתי לעולם אופנת הפלאס סייז- נפתחו לי העיניים ונפלו לי כמה אסימונים גדולים.

הבנתי שאופנה לא נעצרת במידה מסויימת או בגיל מסויים- אופנה וסטייל שייכים לכולם! זה לא עניין של משקל, זה עניין של אטיטיוד!

הבנתי שאין אידאל יופי אחד- למרות שהמדיה ברובה מציפה סוג אחד של יופי שאליו צריך לשאוף. אז זהו, שיש יותר מסוג יופי אחד, והקריטריונים האלו שאנחנו כובלות את עצמנו אליהם? שאם אנחנו לא עומדות בהם, אנחנו מרגישות לא מספיק טובות, לא מספיק מוצלחות, לא ראויות?

הם שווים כקליפת השום.

בדיוק כמו שצבע עיניים או מבנה האף לא מעיד עלי כבנאדם, ככה גם המשקל שלי. אין לו שום משמעות לגבי מי שאני! ואם פעם הייתי משועבדת למשוואה של "אני שמנה= אני לא מוצלחת", היום אני יודעת כמה זה טפשי…

ומהמקום הזה החלטתי לגשת לאודישנים הפתוחים של אנה לוקצקי לתצוגה הראשונה שלה בשבוע האופנה של גינדי, תל אביב.

אנה מעצבת בגדים למידות 34-50, והקולקציה שנבנתה לשבוע האופנה היתה מורכבת מכמה קטגוריות שונות- בגדי קז'ואל, ליין טרופי, בגדי גוף ובגדי ים, שמלות ערב- והכל READY TO WEAR! עיצובים נגישים, מחמיאים, נשיים וטרנדיים, שמתאימים באמת לנשים בכל המידות ובכל הגילאים.

הגענו לאודישנים כ-100 נשים במנעד רחב של גילאים ומידות, ומתוכן נבחרו 37 נשים להשתתף בתצוגה: נשים רזות ומלאות, נשים גבוהות ונמוכות, נשים צעירות ומבוגרות- כולנו יחד, על מסלול תצוגה אחד.

אי אפשר לתאר כמה סוריאליסטי זה היה עבורי! אני?! דוגמנית? בחלום!

אז זהו, שחלומות יכולים להתגשם…

במהלך החודשיים שקדמו לתצוגה הוזמנו למדידות, חזרות, ועוד קצת מדידות-

17309777_10153705664897706_3553548205300246923_n

וכל ההתרגשות התנקזה לדקה אחת של אושר צרוף-

הצעידה על הבמה.

ההנחיות היו ברורות- ללכת בביטחון, בצורה משוחררת, במרכז הבמה, להסתכל קדימה, ו… לא לחייך. לשמור על פאסון!

את כל ההנחיות מילאתי, חוץ מהאחרונה. החיוך פשוט התפרץ ממני בלי שליטה ברגע שעליתי, ניסיתי לרסן אותו אבל פשוט לא הצלחתי…

צעדתי לצד נשים מדהימות, יפיפיות מבפנים ומבחוץ, כולן שותפות לאותה אג'נדה וכולן חוברות יחד לאותו צעד היסטורי בשבוע האופנה, כולנו יחד מניפות את הפטיש שמנפץ את תקרת הזכוכית של אופנת המיינסטרים הישראלית.

COLGE

צילום: אבי ולדמןCOL2

 

וברמה האישית, ניפצתי גם את תקרת הזכוכית שלי.

הרגשתי שאני מגשימה חלום שבכלל לא חשבתי שמותר לי לחלום. והרגשתי שסוף סוף, אותה ילדה שגדלה בתחושה שהיא שונה, סוגרת מעגל כשהיא יודעת שהיא שווה, ראויה, ומדהימה- בדיוק כמו שהיא.

COL

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

  ♥ כבר הורדת את מדריך הסטיילינג שלי?  ♥

לקבלת המדריך במתנה, לחצי כאן 

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
חתימה אישית
שני זהר סטייליסטית אישית
נעים להכיר, שמי שני זהר ואני סטייליסטית אישית. אני מלבישה נשים, נשים כמוני, נשים שאוהבות להיראות ולהרגיש טוב, נשים מלאות בעיקר בחיים ושמחה. אני מעניקה לנשים כלים להכיר את גופן, לעשות בחירות נכונות, להכיר צבעים, גזרות ועולם שלם שיגרום להן להרגיש נפלא ולהיראות מעולה! www.shanistyling.com