התערבות פולשנית / אבינעם שירן

רומן רפואי פוליטי אקטואלי ומרתק.

61405000_2268110443269966_2887130926800699392_n
ז'אנר: רומן רפואי פוליטי
221 עמודים | הוצאה: הוצאת ספרים כרמל | עורך: עמיחי שלו | שנת הוצאה 2019

איזה ספר נהדר!
מודה שלקח לי זמן להיכנס לעלילה אבל נהניתי מאוד.

ד"ר דורון שפירא הוא מתמחה במחלקה הקרדיולוגית. הוא מסתמן ככוכב הבא בתחום. הוא חכם, רגוע, חד הבחנה, לא מתבייש להביע את דעתו אפילו כשהיא מנוגדת לזו של הממונים עליו והבכירים ממנו ויותר מכל, הוא נטול אגו. אין לו בעיה לשאול ולהתייעץ כשמשהו לא ברור לו.

הכישורים שלו סוללים בפניו מסלול מהיר לקריירה מצליחה מאוד. הבעיה היחידה היא שהכישרון שלו דורך על יבלותיהם של אנשים בעלי אג'נדות משלהם, כאלה שאינטרסים, פרסום ויוקרה ציבורית תופסים נתח נכבד מתהליך קבלת ההחלטות שלהם ודורון מתוסכל מחד וכבול מאידך.

יום בהיר אחד הוא נקרא למיון (דבר שבשגרה) והמטופל שהוא אמור לקבל הוא לא אחר מאשר ראש ממשלת ישראל הנבחר מר ידידיה שומרון השנוי במחלוקת. ומי שאמור לקבל החלטות לגבי הטיפול ברה"מ הוא לא אחר מאשר המתמחה המבריק שלנו, ד"ר דורון שפירא.

הסיפור מסופר בגוף שלישי. הכתיבה נהדרת והעריכה הוסיפה ולא מעט להנאתי מהקריאה. הרומן בעצם נע על שני צירים כאשר האחד מתמקד בדורון, משפחתו, הקריירה שלו החיכוכים הנובעים מההיררכיה במערכת והשני, מתמקד במערכת הבחירות שבה ניצח ידידיה שומרון, האיש עם החזון לשינוי שמעורר סערה בקרב הציבור במדינה.

הפן הרפואי היה מעניין מאוד על אף הקושי הנובע חוסר הכרת המונחים המקצועיים שכן איני מהתחום. מי שאוהב סדרות על בתי חולים (אחת ממכורי הסדרה האוס) ממש יתענג על התיאורים והאמינות היא מעל ומעבר לאור היות הסופר קרדיולוג וראש יחידת האקו בבי"ח כרמל בחיפה בנוסף להיותו פרופסור חבר קליני בבית הספר לרפואה בטכניון!

והפן הפוליטי הוא כל כך תואם את המציאות בארצנו ואסתפק בלומר שהוא הופך את הספר לאקטואלי ומרתק ללא ספק במיוחד בסוף המרעיש.

אהבתי את הדמויות, את המתחים, את החששות בעת עמידה בפני קבלת החלטות. אהבתי את המתח בין מה שאתה מאמין שיש וצריך לעשות לבין מה שההגבלות המוטלות עליך מאפשרות לך לעשות. ומעל לכל אהבתי את המסר: יושרה מעל לכל!

קריאה מהנה.

ayaib
שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.